שתף קטע נבחר

בגלל אלרגיה לאגוזים - לא יכול לאכול בצהרון

לאחר שבנה בן השלוש אובחן עם אלרגיה לאגוזים, הודיעו לאורנית יונה שהוא לא יכול לקבל ארוחות צהריים בצהרון. הפתרון - היא תצטרך לספק לו ארוחות מהבית ולהמתין לאישור של תקן למיקרו כדי לחמם את האוכל. עיריית תל אביב: "נעשים כל המאמצים לקדם את הנושא מהר ככל שניתן"

 

 

"הבן שלי אובחן עם אלרגיה לאגוזים לפני כחודש, ולפני שבוע הודיעו לי מהצהרון מהרגע לרגע שלא יכול לקבל יותר ארוחות צהריים. לא מוכנים לספק לו מנה מתאימה ולא מספקים שום פתרון חלופי", כך החל הפוסט שכתבה אורנית יונה, אמא לילד בן שלוש שנמצאת בימים אלו בהיריון מתקדם.

 

"בצהרון אמרו לנו שמפסיקים לספק לו את ארוחת הצהריים בגלל שאמנם המפעל עצמו לא מכיל אגוזים, אבל על חלק מהמוצרים כתוב 'עלול להכיל', והם לא רוצים לקחת שום סיכון משפטי", מספרת יונה באולפן ynet.

 

אז הילד לא מקבל ארוחת צהריים?

"הפסיקו לנו את זה מיום רביעי, ביום חמישי הבאתי לו אוכל שחיכה לו בחוץ משבע בבוקר עד שתיים בצהריים, והוא לא נגע בו. ביקשתי להכניס מיקרו, אמרו לי שאין מקום אבל ינסו לברר".

 

בשורה התחתונה לא כל כך הבינו את המצוקה שכבר הופכת להיות תופעה.

"נכון, פשוט יש תקינה לאלרגיות מסוימות, ככה הבנתי מקריאה באינטרנט. יש מנות מסוימות לבוטנים, לאגוזי לוז, אבל אין חברה שמספקת ממש לאלרגיות ספציפיות".

 

גן ילדים (צילום: shutterstock)
צריך לאשר תקן למיקרו בצהרון(צילום: shutterstock)

יונה מספרת, כי "אמרו שאני צריכה לספק את הארוחות בעצמי אבל אין איפה לחמם עד שיאשרו תקן למיקרו. כל יום הוא קצת קריטי כי אני עומדת ללדת בעוד שבועיים, היה לי כל כך קשה עם כל החוויה הזאת, כתבתי פוסט בפייסבוק והורים כתבו לי שזה תהליך ארוך".

 

קראו עוד:

ההורים שמנהלים גנים: "הצוות נבחר בפינצטה"

בחירת גן - כך תקבלו את ההחלטה הנכונה

הסכנות בגן שכל הורה צריך להכיר

 

זה גן עירוני והילד גדול, צהרון עד שעה 16:00 ואת מתנהלת מול עירית תל אביב?

"מול הצהרון, אבל בצהרון דיברו עם עיריית תל אביב. חזרו אליי ואמרו לי שלגנים שיש בהם ילד אלרגי מוכנים לספק תקן למיקרו והם יעשו את זה. לא יודעת כמה זמן זה ייקח. זה לוקח הרבה זמן ובינתיים אין מענה. המצב מצריך ממני להתארגן על המון אוכל מהרגע להרגע, כי אין מנה חלופית. אם היה מפעל שמספק מנות לילדים אלרגים אז לא הייתה בעיה".

 

תגובת עיריית תל אביב-יפו: "על פי משרד הבריאות לא קיימת מנה נקייה מאגוזים בשוק ועל כן על פי הנחיות משרד החינוך לא ניתן לספק מנה שכזו. מנגד, עד היום לא הועברה לעירייה פנייה מסודרת בנושא מהאם, הכוללת אישור רפואי מתאים בעבור יידוע המצב של הילד ובקשה לציוד מתאים וקבלת סייעת רפואית. למרות זאת העירייה פנתה באופן יזום לאם בעקבות פוסט שפרסמה ונעשים כל המאמצים לקדם את הנושא מהר ככל שניתן".

 

הפוסט המלא:

 (מתוך פייסבוק)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צריכה להביא כל יום לצהרון אוכל עבור בנה
מומלצים