שתף קטע נבחר

ישראל כץ: "אנחנו לא סעודיה, לא ניכנס למלחמת התשה מול איראן"

שר החוץ אמר כי ירי הרקטות מסוריה היה "פעולה איראנית", והוסיף: "האיום האיראני קיים, אבל פחות ממה שהיה". בריאיון לאולפן ynet הוא לא שלל קיום פריימריז לראשות הליכוד אם יהיו בחירות שלישיות והצהיר שיתמוך בנתניהו: "הניצחון יהיה גורף"

שר החוץ ישראל כץ התייחס היום (ג') לירי הרקטות מסוריה לעבר שטח ישראל. בריאיון לאולפן ynet הוא טען שהאחריות לירי היא איראנית ואמר: "אנחנו לא ניכנס למלחמת התשה, אנחנו לא סעודיה".

 

 

כץ הוסיף: "במשך שנים אנחנו פועלים לסכל ולמנוע התבססות איראנית – זה דבר מאוד מאתגר עם קווים אדומים מאוד מאתגרים ואנחנו פועלים לממש אותם בשכל ובתחכום עם הרבה יכולות ומדיניות נכונה שראש הממשלה והקבינט מנחים. חלק מהדברים מתגלים וחלק פחות".

 

"אם איראן הייתה יכולה ללחוץ היום על כפתור ולחזור כמה שנים אחרוה בלי הסנקציות האמריקניות והפעילות הישראלית האגרסיבית מול הניסיונות שלה היא הייתה לוחצת על הכפתור הזה", אמר שר החוץ כץ. "האיום האיראני קיים, אבל הוא פחות ממה שהיה. יש ניסיון לייצר כאן 'האיראנים על הגדרות', אני אומר לכם שהאיראנים סובלים קשות מהסנקציות האמריקניות".

ישראל כץ (צילום: אבי מועלם)
כץ. "אנחנו לא ניכנס למלחמת התשה, אנחנו גם לא סעודיה"(צילום: אבי מועלם)

הוא התייחס למחאות נגד המשטר האיראני: "אני חושב שיש שם כוחות שגם בעולם הערבי וגם ארצות הברית צריכים לגבות את אותם אנשים שרוצים חופש. אנחנו לא מעצמת על שעושה סדר באיראן, אבל אנחנו לא נאפשר לה לייצר איומים על הגבולות שלנו, אנחנו דואגים לאינטרסים שלנו".

 

כץ פנה לאזרחי איראן ואמר: "אנחנו ידידים שלכם, אנחנו שני עמים עם מסורות של אלפי שנים, היו בינינו ימים של שיתוף פעולה אדיר באזור הזה, אני מקווה שהם יגיעו שוב. אתם נלקחתם בשבי תחת כיבוש של אייתולות קיצוניות שאתם לא מעוניינים בהם. הם פיתוח שיטות דיכוי, שעכשיו הם מפעילים אותם גם בעיראק ובמקומות אחרים נגד מפגינים שרוצים חופש וחיים טובים יותר. אנחנו לצידכם, אני חושב שהעולם החופשי צריך לגבות את המחאות האלה ואת השאיפה לחופש ולחיים טובים".

 

 

בנוגע לתגובה ישראלית אפשרית לירי אמר כץ: "האירוע הזה הוא פעילות איראנית נגד מדינת ישראל והאירוע הזה ייבחן בהתאם לנסיבות וכל הדברים, ומדינת ישראל תמשיך לפעול לפי המדיניות שלה. המדיניות הייתה ועודנה למנוע מאיראן להתבסס באזור".

 

"לא שולל קיום פריימריז לראשות הליכוד"

השר כץ, שמכהן גם כיו"ר מזכירות הליכוד, התייחס לאפשרות של ביטול פריימריז אם תתקיים מערכת בחירות נוספת בקרוב. "אני לא שולל קיום פריימריז לראשות הליכוד", אמר וציין כי לא יתמודד בהם ויתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני חושב שהניצחון יהיה גורף וכל מי שהכריז הכרזות יעמוד מאחוריהם".

ישראל כץ (צילום: אבי מועלם)
כץ. "לא שולל פריימריז לראשות הליכוד"(צילום: אבי מועלם)

הוא התייחס גם לפגישה אתמול בין נתניהו ליריבו מבית גדעון סער: "אני לא חשוב שהם דיברו על הפריימריז. אני חושב שהוא התייעץ התייעצות שוטפת. אני תמיד בעד אחדות השורות וטוב שמתייצבים יחד עם ראש הממשלה ויחד עם הליכוד".

 

על המגעים להקמת ממשלת אחדות אמר כץ: "הבעיה העיקרית היא שצמרת כחול לבן לא מוכנה לשבת תחת נתניהו. מכיוון שהם לא שחררו את הדבר הזה, אי אפשר להמשיך לנוע. אבל בלי הדבר הזה אין ממשלת אחדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים