שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מוסר המידע הכוזב בפרשת הברנוער העיד לטובת עבריין בפרשת 512

  זאור חנקישייב הובא במיוחד מהכלא כדי להעיד לטובת העבריין אבי רוחן. לדבריו, החוקר בפרשה שחקר גם את הרצח במועדון הנוער ניסה "לתפור תיק". התובע הטיח בו: "שקרן, ניסה לקבור חבר טוב בשני תיקי רצח"

   

  זאור חנקישייב אבי רוחן (צילום: מוטי קמחי ושאול גולן)
  (צילום: מוטי קמחי ושאול גולן)

  זאור חנקישייב, עד המדינה לשעבר בפרשת הברנוער שמרצה מאסר בגין מסירת ידיעות כוזבות למשטרה בחקירה שמעולם לא פוענחה - העיד היום (שלישי) בפרשה 512 מטעם צוות ההגנה של העבריין אבי רוחן כדי להעלות את טענותיו נגד בכיר בצוות החקירה, שלקח חלק גם בפרשת הברנוער.

   

  העבריין אבי רוחן מעיד: "דרכון מזויף? אני לא יודע אנגלית"

  בתחילת העדות הסבירה השופטת גיליה רביד כי חובתו לומר אמת. "הוא יודע", לחש אחד הנוכחים באולם. חנקישייב סיפר על היכרותו עם רוחן בכלא, ושעזר לו, לדבריו, עם אוכל ובגדים.

   

  עד המדינה זוהר חנקישייב (צילום: מוטי קמחי )
  הובא מהכלא. חנקישייב בבית המשפט היום(צילום: מוטי קמחי )

  "לפני שנתיים-שלוש פניתי לאבי רוחן ואמרתי לו שאשמח לסייע בכל דבר שיצטרך בחקירה כי אני מכיר את ההנהלות של החוקר", סיפר חנקישייב. לדבריו, שבוע לפני חתימתו על הסכם עד המדינה בפרשת הברנוער, חוקר המשטרה שאל אותו אם יוכל למכור נשק לאבי רוחן.

   

  "אמרתי שאני לא מכיר אותו ושלא אוכל למכור לו", טען חנקישייב שרמז לניסיון "לתפור תיק" לעבריין. "במקרה אחר, שבוע וחצי אחרי החתימה על הסכם עד המדינה, במהלך שיחות אקראיות עם בכיר בצוות החקירה הוא ביקש ממני להסגיר כלי נשק שהיו לי, שלדבריו שייכים לאבי רוחן", אמר העד. "קיבלתי תחושה שהוא רוצה שאומר שהנשקים שלו, אבל הם לא היו".

   

  בחקירה הנגדית של חנקישייב, התובע נסים מרום הטיח בו כי יש בידיו מכתב שבו הודה בבריחתו מהמשטרה כשהחוקר מהברנוער לא האמין לו. "אתה שקרן מועד!" כינה אותו מרום. חנקישייב אמר כי לתחושתו, קצין המשטרה שחקר אותו התמקד על מידע מסוים שמסר לו - והתעלם משאר המידע. "קיבלתי את התחושה שהוא נעול על אבי רוחן", אמר בבית המשפט.

   

  זירת הפיגוע בתל אביב (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
  זירת הפיגוע בתל אביב(צילום: מיכאל קרמר)

  "אתה לא סתם שקרן, אתה שקרן שניסה לקבור את החבר הטוב שלו בשני תיקי רצח. להכניס אותו למאסר עולם כפול", הוסיף התובע. חנקישייב השיב לו: "כן, בעזרת קצין המשטרה שעזר לי לתפור אותו".

   

  "אתה כל כך שקרן, שלאחר שהורשעת בבידוי ראיות - המשכת ופנית למשטרה, וסיפרת סיפור על אנשים נוספים שמעורבים ברצח, נכון?", שאל מרום.

   

  רוחן נאשם בפרשה בגין מעורבותו בפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי בתל אביב בשנת 2003. בפיצוץ הרכב, שנועד לחסל את העבריין זאב רוזנשטיין, נרצחו שלושה עוברי אורח חפים מפשע ונפצעו עשרות נוספים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים