שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העבריין אבי רוחן מעיד: "דיברתי עם אברג'יל על חומרי בניין"
  נאשם מספר 2 בפרשה 512 עלה לדוכן העדים והכחיש שניהל ומימן את ארגון הפשע של יצחק אברג'יל. "דרכון מזויף? אני לא יודע אנגלית, לא יודע לטוס עם הדרכון שלי", טען אבי רוחן. "פגשתי את אברג'יל 4 פעמים, זה הכול"

  אבי רוחן (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
  אבי רוחן(צילום: מוטי קמחי )
  ראש ארגון הפשע סיים להעיד והיום עלה על דוכן העדים מי שנחשב לבכיר בארגון שעבד בצמוד לו: העבריין אבי רוחן, נאשם מספר 2 בפרשה 512, העיד הבוקר (ג') בפעם הראשונה במשפט והכחיש כל מעורבות במעשים שיוחסו לו.

   

  רוחן עלה לדוכן העדים לאחר שהנאשם המרכזי, יצחק אברג'יל, סיים להעיד במשפט. בעדותו הכחיש רוחן כי היה קשור לפיצוץ המטען ברחוב יהודה הלוי, שבו שלושה עוברי אורח נרצחו בעת ניסיון כושל לחיסול ראש ארגון הפשע זאב רוזנשטיין.

   

  לאחר שנשאל רוחן, בן 56, על מפגש שנערך בבלגיה טרם ניסיון החיסול, השיב כי לא ידע דבר: "באתי לחגיגה, ליהנות, לא שאלתי שאלות. בבית של מעורב נוסף בבלגיה בחיים לא הייתי". רוחן הוסיף כי "יצחק דיבר עם עד המדינה ד' בבית הקפה. הם יצאו מהמלון, אדם אחר הצטרף אליהם. הם דיברו, זה הכול".

   

  "יצאנו, בילינו, עלינו לישון. למחרת טסתי", הוסיף רוחן, שלפי האישום עמד בראש קבוצת עבריינים שחברה לאברג'יל. "לא דובר איתי על הפגיעה ברוזנשטיין שום דבר. אני וחבר שלי לא יצאנו מהמלון. שמעתי על זה לראשונה מהתקשורת, אין לי שום מעורבות. בגלל שהייתי בבלגיה אני עצור".

  אבי רוחן ויצחק אברג'יל. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אבי רוחן ויצחק אברג'יל. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)

  זאב רוזנשטיין. ארכיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  זאב רוזנשטיין. ארכיון(צילום: מוטי קמחי)
  בבית המשפט המחוזי בתל אביב נחקר רוחן בידי סנגורו אבי כהן, שמייצג אותו יחד עם משה יוחאי. רוחן התייחס לאישומים, ביניהם מימון וניהול של עסקאות סמים קשים והברחתם לישראל, רכישת אמצעי לחימה, שכירת דירות מסתור, שימוש בדרכון מזויף והעברת כספים למשפחות חברי הארגון, ואמר: "לא שילמתי ולא נתתי לאף אחד. לא היה ולא נברא. אני לא יודע לטוס עם הדרכון שלי, עם דרכון מזויף אתה רוצה שאטוס? אני לא יודע אנגלית, אני לא יודע כלום. אף פעם לא שילמתי למשפחות. לא קניתי כרטיסי טלפון".

   

  כהן שאל: "טוענים שעמדת בראש קבוצה עבריינית, ומימנת פעילות של ארגון אברג'יל. מה היה הקשר שלך לאנשים?". רוחן הסביר: "אחד בן אחותי, השני חבר, פתחנו עסק של קרמיקה, רחיצה, שיווק ירקות, כל אחד אחראי לעצמו. מעבר לזה לא היה שום דבר. כל אחד היה עצור בפני עצמו על דברים שונים".

   

  "לא היה לי שום קשר עם ד' (עד המדינה ג.מ.), מעולם הוא לא היה אצלי בבית ולא ידע איפה אני גר", הוסיף העבריין הבכיר. "פעם אחת באשדוד נפגשתי עם יצחק וראיתי אותו יושב שם, אמרתי שלום והלכתי". על עד מדינה נוסף אמר: "לא מכיר אותו, הוא מספר שנפגשנו בתל ברוך ונתתי לו סטירה. לא היה ולא נברא". גם בביתו של נאשם אחר, ישראל אוזיפה, טען רוחן שלא ביקר: "בחיים לא הייתי בביתו, אני בטוח בזה".

  יצחק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  יצחק אברג'יל(צילום: מוטי קמחי)

   

   

  רוחן התבקש לספר על יחסיו עם יצחק אברג'יל, ואמר: "הוא בא אליי לפגישת היכרות בנוגע לחומרי בניין. הוא התעניין לדעת אם אנחנו יודעים משהו על אח שלו (שנרצח ג.מ.) ואני לא ידעתי כלום. פגשתי אותו 4 פעמים, זה הכול. לא יצא לנו לעשות שום עסק ביחד. אם הוא ביקש הלוואה אולי נתתי לו, מעבר לזה כלום". בנוגע לטענה כי מימן לרעייתו של אברג'יל כרטיס טיסה, אמר: "אולי עזרתי, כן, אני לא זוכר".

   

  "משתמש בקוקאין ואקסטות"

  "יצחק לא דיבר איתי אף פעם על עסקת סמים", טען רוחן ואמר כי סמים אצלו הם רק לשימוש עצמי: "אני בן 56, עד גיל 40 לא נגעתי בסמים, ואז התחלתי להשתמש בקוקאין, אקסטות, MD".

   

  בעדותו סיפר רוחן גם על ימיו כנער ואיש צעיר: "נולדתי בפרדס כץ. מגיל 14 עבדתי, ניהלתי חנות חומרי בניין עד גיל 22. פתחתי מינימרקט. עבדתי בקרמיקה". לפי כתב האישום הוא ניהל ומימן את פעילות ארגונו של אברג'יל, כולל את ניסיון החיסול של רוזנשטיין ביהודה הלוי בשנת 2003, בו נרצחו 3 חפים מפשע. לכן, בין היתר, מיוחסים לו שלושה מקרי רצח. עוד נטען כי קבוצתו, שחברה לאברג'יל בשנת 2002, ביצעה עבירות סמים, הלבנת הון, ועבירות אלימות.

   

  אברג'יל סיים ביום ראשון האחרון 15 ימי עדות ארוכים בתיק 512 שעוסק בעיקר בארגון הפשיעה שלו, ובו נאשמים שורת בכירים בעולם הפשע הישראלי. בחודש יולי 2015 הוגשו אישומים חמורים נגד 18 הנאשמים, ובהם תואר כי בשנים 2002-2006 אברג'יל ואנשיו הבריחו לארץ סמים מסוג קוקאין ואקסטזי במיליונים, וחבריו ביצעו שורה של עבירות אלימות חמורות, כולל חיסולים, בהם כאמור הפיגוע ברחוב יהודה הלוי.

   

  אברג'יל מיוצג על ידי עורך הדין שמשון וייס מהסנגוריה הציבורית ורוחן מיוצג כאמור על ידי אבי כהן ומשה יוחאי. בתיק, שמנוהל בפרקליטות מחוז ת"א ומרכז בראשות התובע עו"ד ניסים מרום, מייצגים גם עורכי הדין מיקי חובה, ניר אלפסה וליאור שטלצר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים