שתף קטע נבחר

שלדים במערכת הבריאות

זיהומים בבתי החולים, חוסר תיאום בין הזרועות המטפלות בנו וכל זה במערכת שמגלגלת 50 מיליארד ש"ח בשנה. איך זה קרה שמערכת שתפקידה להציל אותנו ולשמור עלינו בריאים הורגת אותנו, ומה ניתן לעשות כדי לפתור את הבעיה?

בשיתוף פורום Reboot

 

מערכת הבריאות בישראל מוערכת מאוד בעולם, היא זוכה לפרסים בינלאומיים והוקרה, ובצדק. אבל האם במערכת כל כך מתקדמת, טכנולוגית, שמתוקצבת במיליארדי שקלים בשנה, ומנהלים אותה האנשים הכי טובים של האנושות, רופאים, אחיות, מנהלים, יכול להיות שיש שלדים שמוחבאים בארון?

 

שלדים? אצלנו? אז בואו נכיר אותם: בכל שנה מתים בישראל בערך 5,000 נשים, גברים ילדים מזיהום שקיבלו בביה"ח, שלא קשור לסיבה שבגללה התאשפזו.

 

צפו בעוד שיחות בריאות

 

30% מהפעילות של מערכת הבריאות, מוערכת כרפואה עודפת! מה זה רפואה עודפת? פעולות רפואיות שנעשות שלא לצורך. אבל למה זה קורה? זה קורה כי מערכת הבריאות בנויה במבנה מיושן כמו רכבת שהקרונות שלה פשוט מנותקים.

 

במבנה של מערכת הבריאות אין גורם שזה התפקיד שלו, לקשר בין הדברים.  אבל גם לנו במערכת הבריאות נמאס מהשלדים האלה, והחלטנו לעשות שינוי.

 

צפו בקרן שכטר-אזולאי מסבירה:

 

 

 

פורום Reboot הוא יוזמה לתועלת הציבור שנוסדה בשנת 2014, במטרה לקדם את תחום הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי ולהבטיח את קיימות מערכת הבריאות בישראל באמצעות שיח ציבורי, שיתוף פעולה ועידוד חדשנות ויזמות ישראלית. קהילת הפורום מונה למעלה מ-1,000 חברים המשתתפים במפגשים, כנסים, קבוצות עבודה ופעילויות שונות, לרבות 'שיחות בריאות' - הרצאות קצרות המספקות תכנים רלוונטיים בעלי עניין והשפעה הן לקהל המקצועי והן לציבור הרחב וזוכות לחשיפה רחבה. הפורום מקיים גם את תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה' ותורם מאות אלפי שקלים מידי שנה למימוש רעיונות שיקדמו את התחום, יסייעו לחולים או ישפרו את מערכת הבריאות. פעילויות הפורום אינן מערבות תכנים מסחריים ובנויות על בסיס התנדבותי, שותפות ותמיכה של גופים, חברות וארגונים.

 

בשיתוף פורום Reboot

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
שלדים במערכת הבריאות
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים