שתף קטע נבחר

הרפואה הצבאית פוגשת את החדשנות

ד"ר אריק פורר הוא רופא צבאי, שמסביר איך מערך החדשנות של חיל הרפואה עשוי לשנות את האופן בו יתבצע הטיפול בחיילים. "עולם הרפואה הוא מזמן לא רק ארגוני הבריאות, לא רק הקלינאים שמטפלים, העולם הזה חווה טרנספורמציה למקום שבו נפגשים המטפל והמטופל"

בשיתוף פורום Reboot

 

אני אריק ואני רופא בצה"ל 12 שנים. היום אני מקים את מערך החדשנות של חיל הרפואה בארגון שהוא הבית שלי שחוויתי והתעצבתי בו כאדם, כרופא וכקצין - הארגון הזה החליט לחרוט על דגלו את היכולת להשתנות, להיות אקטיבי וליזום שותפויות, ובעיקר לאפשר לאנשי החיל להוביל ולהנהיג שינוי.

 

עולם הרפואה הוא מזמן לא רק ארגוני הבריאות, לא רק הקלינאים שמטפלים, העולם הזה חווה טרנספורמציה והמחיצות שהיו בעבר בין האקדמיה והתעשיה למקום שבו נפגשים המטפל והמטופל הולכות ונופלות במהירות.

 

צפו בעוד שיחות בריאות

 

חדשנות כמעט תמיד לוקחת אותנו למקומות הטכנולוגיה, לעוד חברה מגניבה או מוצר מדהים, וקשה שלא להסתנוור ממה שקורה במדינה שלנו, תוכנה, חומרה, devices, You name it. וזה מפתה לקרוא לזה חדשנות, אבל האמת היא שזה לא רק זה, או בעצם בעולם החדשנות ברפואה יש הרבה מעבר לזה.

 

אני מאמין שהסיפור האמיתי בחדשנות הוא האנשים. לרכוש את אמונם של אלו שיום יום מתמודדים עם הקושי והאתגר, שיודעים יותר מכל אחד אחר, מהו בדיוק הצורך והיכן הפער, לגרום להם להידבק ברצון לשינוי. להקים קהילה של מטפלים, רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, חובשים, שחיים את השטח וחיים בשטח, בין אם במרפאה המרוחקת, או בגדוד בתעסוקה או באמבולנס שמטפל בפצועים – כשנכבוש את ליבם של אלו ונגרום להם ליזום – זו הצלחה וחדשנות.

 

צפו בד"ר אריק פורר:

 

 

 

פורום Reboot הוא יוזמה לתועלת הציבור שנוסדה בשנת 2014, במטרה לקדם את תחום הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי ולהבטיח את קיימות מערכת הבריאות בישראל באמצעות שיח ציבורי, שיתוף פעולה ועידוד חדשנות ויזמות ישראלית. קהילת הפורום מונה למעלה מ-1,000 חברים המשתתפים במפגשים, כנסים, קבוצות עבודה ופעילויות שונות, לרבות 'שיחות בריאות' - הרצאות קצרות המספקות תכנים רלוונטיים בעלי עניין והשפעה הן לקהל המקצועי והן לציבור הרחב וזוכות לחשיפה רחבה. הפורום מקיים גם את תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה' ותורם מאות אלפי שקלים מידי שנה למימוש רעיונות שיקדמו את התחום, יסייעו לחולים או ישפרו את מערכת הבריאות. פעילויות הפורום אינן מערבות תכנים מסחריים ובנויות על בסיס התנדבותי, שותפות ותמיכה של גופים, חברות וארגונים.

 

בשיתוף פורום Reboot

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים