שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לימודי חמאס כן, חינוך פלסטיני לא: ישראל סגרה שלוחה של הרשות במזרח י-ם

  בזמן שרשת בתי ספר פרטיים שמנוהלת בידי גורמים בעלי זיקה לחמאס עדיין פועלת במזרח ירושלים, השר לביטחון פנים ארדן הוציא צו סגירה לשלוחה של משרד החינוך הפלסטיני, שפעלה מתוך בית ספר בעיר העתיקה: "חתרה תחת ריבונות ישראל"

  המשרד לבטחון פנים הודיע אתמול (יום ד') כי השר גלעד ארדן הוציא צו סגירה לשלוחה של משרד החינוך הפלסטיני, שפעלה מתוך בית ספר בעיר העתיקה בירושלים. עם זאת, רשת בתי ספר הפרטיים "אל אימאן" שמנוהלת בידי גורמים בעלי זיקה לחמאס, שעל פעילותה פורסם לפני כשלושה חודשים ב-ynet, עדיין פועלת במזרח העיר. המשרד לביטחון הפנים לא הגיב לשאלת ynet על בית הספר של חמאס שעדיין פועל.

   

  ירושלים העיר העתיקה הר הבית (צילום: AFP)
  העיר העתיקה. (צילום: AFP)

  לפי המשרד לביטחון פנים, השלוחה פעלה מבית הספר "אלאיתאם", תחת השם "ועד ההורים הפלסטיני", במימון, פיקוח והכוונה של הרשות הפלסטינית. במשרד טוענים כי "שלוחה זו חתרה באופן אקטיבי תחת ריבונות מדינת ישראל בירושלים, באמצעות ייזום והכוונה של פעולות כוחניות ואלימות".

   

  מהמשרד נמסר כי החלטת השר ארדן מתבססת על המידע המודיעיני של משטרת ישראל ועל המלצתה ומגובה ע"י הגורמים המשפטיים במשרד לביטחון הפנים. ארדן עצמו אמר כי "ממשלת ישראל משקיעה מאמצים ותקציבים רבים כדי להיאבק בהשפעה הפלסטינית במזרח העיר. הפעילות אותה הורתי למנוע מהווה עליית מדרגה בניסיונות הרשות הפלסטינית להתערב בחינוך ילדי מזרח ירושלים ולהחדיר תכני הסתה למערכת החינוך הישראלית. אמשיך לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים ולמנוע כל ניסיון פלסטיני לייצר דריסת רגל במזרח העיר".

   

  הרשת הפרטית שתומכת בחמאס

  כאמור, רשת בתי הספר הפרטיים "אל-אימאן", שפעילותה פורסמה ב-ynet, עדיין פועלת ללא הפרעה במזרח ירושלים. היא מפעילה במזרח ירושלים ארבעה בתי ספר לבנים ולבנות: שני תיכונים, שני בתי ספר יסודיים וכן גן ילדים. מנכ"ל הרשת הוא שייח ג'מיל חמאמי, שעומד בראש הרשות האיסלאמית העליונה בירושלים.

   

  בראש מועצת המנהלים של רשת בתי הספר עומד השיח' עבד אל-עזים סלהב, ראש מועצת הוואקף בירושלים, שלפני כחצי שנה בשיאו של משבר פריצת מתחם באב א-רחמה (שער הרחמים) נעצר לחקירה וסומן כאחד הגורמים המרכזיים בוואקף שיצרו והובילו את המשבר.

   

  בית הספר עמותת
  בית הספר "אל-אימאן"

  בית הספר מקיים קשרים מתועדים עם ארגונים טורקיים אנטי ישראליים שתומכים באופן מובהק בחמאס, כמו עמותת ''אוקו-דר'' שהביעה בשנים האחרונות תמיכה בפתיחת אינתיפאדה שלישית, תמיכה בטרור נגד התנחלויות, פרסום קריקטורות שמראות את צה"ל כצבא צמא דם ותמיכה בראשי חמאס בעזה. 

   

  המוסד  אף מתגאה באתר האינטרנט שלו בכך ששלח שבעה מבוגריו בשנתיים האחרונות להשתתף בתוכנית המצטיינים של ד"ר טארק סווידאן באיסטנבול. סווידאן הוא מטיף כוויתי המזוהה עם האחים המוסלמים וידוע בשנאתו היוקדת לישראל. באחד מנאומיו הטלוויזיונים אמר סווידאן: "כל אם, ובעיקר אמהות פלסטין, צריכה להיניק את ילדיה בשנאה לבני ציון. אנחנו שונאים אותם והם אויבנו".

    

  חרף כל הסימנים המטרידים הללו באשר להקניית הערכים לתלמידים הלומדים שם, בית הספר הזה קיבל רישיון ממשרד המשפטים כ''חברה לתועלת הציבור'' ומעמדו המשפטי במשרד החינוך הוא "מוכר שאינו רשמי" - כלומר בית ספר פרטי שרשאי לקבל מימון ממשרד החינוך.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים