שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  הכי מטוקבקות

   אושרו פיצויים רטרואקטיבית למסעדנים ובעלי אולמות בעוטף עזה

   על פי המתווה החדש שאושר בוועדת הכספים, מסעדנים ובעלי אולמות בעוטף יוכלו לקבל פיצויים על נזקי סבבי הלחימה החל ממאי 2018. זאת, גם עבור נזקים כלכליים שנגרמו להם אחרי 24 שעות של הפסקת פעילות

   בשורה לבעלי עסקים בעוטף עזה: ועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול (ג') סופית לפצות בעלי אולמות שמחה ומסעדנים בשדרות ובעוטף עזה על ההפסדים הגדולים שנגרמו להם בסבבי הלחימה. הפיצויים ינתנו רטרואקטיבי החל מ-1 במאי 2018.

    

   לראשונה: מסעדנים ובעלי אולמות אירועים בעוטף עזה יקבלו פיצוי 

   מפעלים רבים בדרום נשארו סגורים: "נזקים של מיליונים"

   אין לימודים ועבודה - האם תקבלו שכר?

    

   האישור ניתן פה אחד בתמיכת כל נציגי הקואליציה והאופוזיציה בוועדה. זאת לאחר שבועות של דיונים ולמרות התנגדות היועץ המשפטי של משרד האוצר להתיר תשלום פיצויים רטרואקטיבית לבעלי אותם עסקים. 

   משה גפני במפגש ראשי מפלגות עם התעשייה הישראלית (צילום: מוטי קמחי)
   יו"ר ועדת הכספים, משה גפני(צילום: מוטי קמחי)

   מדובר בתיקון חדש לתקנות הפיצויים, שהעבירו לוועדה שר האוצר משה כחלון ורשות המיסים, שכולל מתווה פיצויים לעסקים בענפי האירועים והמסעדות ביישובי ספר ונותן מענה קבוע למאפיינים הייחודיים של ענפים אלו.

    

   ההסכמות שהובילו לאישור התקנות הושגו לאחר דיונים ארוכים ותכופים שנערכו בין הרשות לוועדה בהובלת מנהל רשות המיסים, ערן יעקב ויו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני. בהתאם לתיקון, עסקים אלו ביישובי ספר יהיו זכאים לפיצויים בגין ביטול אירועים עקב הנחיות פיקוד העורף וקלקול חומרי גלם. הם יוכלו לדרוש מעתה פיצויים בגין נזקים אחרים שנגרמו להם בשל הפסקת פעילות אפילו רק של 24 שעות.

    

   עד כה, עסקים אלו יכלו לדרוש פיצויים בגין נזק עקיף שנגרם להם עקב הפסקת פעילות מלאה של למעלה משבוע ימים. אולם, לנוכח המציאות הביטחונית של אירועי הסלמה קצרים ובתדירות גבוהה, עלה צורך לתקן את התקנות לגביהם. זאת, בשל היותם חשופים לביטולים של אירועים ולהפחתה משמעותית בפעילותם בעת הסלמה ביטחונית וכן בשל הקושי להתאושש כלכלית לנוכח ויתור על צריכתם. יצוין, כי התיקון הוא של התקנות הקיימות ולא מדובר בהוראת שעה.

    

   על פי המתווה החדש, פיצויים לאולמות שמחות, גני אירועים ומוסדות תרבות ופנאי ביישובי ספר, יינתנו בגין נזק ממשי שנגרם בשל ביטול של אירוע או פעילות אצלם, בשל הגבלות של פיקוד העורף וכן בגין נזק ממשי שנגרם להם עקב הפסקת פעילות של למעלה מ-24 שעות.

    

   בנוסף, פיצויים לבתי אוכל ביישובי ספר יינתנו לאחר הפסקת פעילות של 24 שעות. לגבי חומרי גלם שהתקלקלו בעקבות המצב הביטחוני לא תידרש הפסקת פעילות.

    

   בתוך כך, קרן הפיצויים הבהירה אתמול, כי עובדים המתגוררים באזור הדרום בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, שנעדרו באירוע ההסלמה האחרון ממקום עבודתם באזור זה, בשל הנחיות פיקוד העורף על סגירת מקום העבודה, זכאים לשכר עבור ימי עבודה אלו והמעסיקים רשאים לדרוש פיצויים מהקרן בגין השכר לעובדים.

    

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום: רויטרס
   ירי לעבר עוטף עזה
   צילום: רויטרס
   מומלצים