שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מסוף השבוע: פרויקט מיניבוסים בגוש דן בשבת יוצא לדרך

  תל אביב, גבעתיים, קריית אונו ורמת השרון משתתפות בפרויקט "נעים בסופ"ש", במסגרתו יפעלו מיניבוסים בין מרכזי הערים והשכונות. "לכולם יש זכות לנוע לאורך כל ימות השבוע", אמר ראש העיר ת"א רון חולדאי. "אנחנו עלולים להגיע למצב של גטאות נפרדים של חילונים ודתיים", אמר ראש העיר גבעתיים, "עלינו לבצע התאמות"

    

  השקת מערך המיניבוסים בשבת בגוש דן    (צילום: עמית הובר)

  השקת מערך המיניבוסים בשבת בגוש דן    (צילום: עמית הובר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "נעים בסופ"ש - כבר לא רק תחזית מזג האוויר". ראשי הערים תל אביב, גבעתיים, קריית אונו ורמת השרון השתתפו היום (ד') בטקס השקת קווי מיניבוסים חדשים, שיפעלו בחלק מגוש דן החל מסוף השבוע הקרוב.

   

  מפה ()
  מפת הקווים בשבת

  הפרויקט יצא לדרך לאחר שביום חמישי האחרון אישרה מועצת עיריית תל אביב את המיזם בעלות של 12.5 מיליון שקלים לשנה. במקביל, מנסים בעיריית תל אביב לרתום לתוכנית ערים נוספות מגוש דן, בהן הרצליה והוד השרון. מפת הקווים שיפעלו בשבת נחשפה לראשונה ב-ynet.

   

  השם שנבחר לפרויקט הוא "נעים בסופ"ש", כאשר בשלב ראשון ינועו שישה קווים שונים של מיניבוסים בני 19 מקומות בין ארבע הערים. הקווים יפעלו בימי שישי בשעות 18:00-02:00 ובימי שבת בשעות 09:00-17:00, ויעצרו ביותר מ-500 תחנות במרכזי הערים והשכונות, תוך התחשבות באזורים מסורתיים ושומרי שבת.

   

  מיטל להבי, רון חולדאי, ישראל גל, רן קוניק ואבי גרובר (צילום: גיא יחיאלי)
  ראשי הערים המשתתפות בפרויקט "נעים בסופ"ש"(צילום: גיא יחיאלי)

  מיטל להבי, רון חולדאי, ישראל גל, רן קוניק ואבי גרובר (צילום: גיא יחיאלי)
  חולדאי: "שמח שהפרויקט הוא יוזמה של ראשי ערים"(צילום: גיא יחיאלי)
  בטקס ההשקה שנערך בתל אביב אמר ראש העיר רון חולדאי: "אני שמח מאוד שהפרויקט הוא יוזמה של ראשי ערים, דבר שמוכיח את עצמו גם בדברים אחרים. מי ייתן וזה ישכנע שצריך להקים במדינה רשות תחבורה מטרופולינית. לכולם יש זכויות לנוע בכל השבוע, ולא להפסיק ביום כזה או אחר. מי שלא מבין שאם לא תהיה תחבורה ציבורית לאורך כל השבוע לא תהיה תחבורה ציבורית ראויה, אולי עכשיו יתרשם".

   

  על אמירותיהם של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ומנהיגים אחרים בקרב הסיעות החרדיות נגד הפרויקט, אמר חולדאי כי אין לו כוונה להתנצח עימם. "לכל אחד מותר להתבטא כמו שמותר לו להתנייד במדינת ישראל. יש פה בשורה, בואו נפסיק להתנצח ואולי האחדות תבוא מכאן. מי יודע".

   

  חולדאי הודיע כי כל עוד העירייה תצטרך לממן את הפרויקט, בשל המצב המשפטי הסבוך שבו אי אפשר להפעיל תחבורה ציבורית בתשלום בשבת, היא תעשה זאת. עוד הוא אמר כי לדעתו, עליה לפעול במשך שבעה ימים בשבוע. "אני חושב שרכבת ישראל צריכה לפעול בשבת כמו בכל העולם המפותח.במדינה שלנו, במציאות הפקקים, אדם צריך להחזיק אוטו בגלל שאין תחבורה ציבורית עד סוף השבוע".

  מיטל להבי, רון חולדאי, ישראל גל, רן קוניק ואבי גרובר (צילום: גיא יחיאלי)
  מנסים לצרף ערים נוספות. המיניבוס שישתתף בפרויקט(צילום: גיא יחיאלי)
   

  מיטל להבי, רון חולדאי, ישראל גל, רן קוניק ואבי גרובר (צילום: גיא יחיאלי)
  (צילום: גיא יחיאלי)
   

   

  מיטל להבי, רון חולדאי, ישראל גל, רן קוניק ואבי גרובר (צילום: גיא יחיאלי)
  "כל עוד נצטרך, נממן את הפרויקט". רון חולדאי(צילום: גיא יחיאלי)

  ראש העיר גבעתיים, רן קוניק, הוסיף ותקף את המפלגות החרדיות שיצאו נגד הפרויקט בעודו אומר שמדובר ביום היסטורי. "מנהיגי הציבור הדתי צריכים להבין שאם הם לא יתאימו את הסטטוס קוו למציאות הנוכחית, ושלציבור החילוני יש צרכים, אנחנו עלולים להגיע למצב של גטאות של חילונים לבד ודתיים לבד. כדי למנוע את זה צריך התאמות. אנחנו לא נגד אף אחד, אבל לציבור החילוני יש צרכים ואחד מהם הוא היכולת להתנייד בסופי שבוע.

   

  "זהו מיזם פורץ דרך, ולפי מה שמתבשל במשא ומתן הקואליציוני הוא ייצור סטטוס קוו חדש והוגן יותר. אני מאמין שהממשלה שתקום תאפשר את הרשת הזו ואת הרחבתה בתשלום רגיל של הנוסע.  גם אם לא, המיזם יצא לדרך וימשיך".

   

  "זה בוקר מיוחד שבו אנחנו משלבים ידיים ביחד ומקבלים משהו גדול ומשמעותי", אמר אבי גרובר, ראש העיר של רמת השרון - שמפעילה קווים דומים מזה מספר שנים. "אנחנו נותנים למטרופולין דן משהו חדש, רשת טובה וכיפית לסופי השבוע".

   

  מיטל להבי, מחזיקת תיק התחבורה בעיריית תל אביב ומי שהייתה לאחת ממובילות הפרויקט, אמרה ל-ynet: "מהשבוע "נעים בסופ"ש" זו לא תחזית מזג אוויר, אלא כרטיס התניידות חופשית לתושבי ארבעת הערים הראשונות שהצטרפו למיזם".

   

  "נגישות תדירה אל מרכזי הערים, תוך התחשבות בשומרי שבת"

  המיניבוסים יצאו מדי חצי שעה מלבד הקו בקריית אונו שייצא בכל שעה עגולה. הרשויות הודיעו כי כל מיניבוס שלישי (פעם בשעה וחצי) יהיה מונגש, ונוסעים בעלי מוגבלויות יוכלו ליצור קשר לפחות שעתיים קודם עם מוקד הטלפונים ולשמור לעצמם מקום.

   

  תחבורה ציבורית בשבת ()

  תחבורה ציבורית בשבת ()

  תחבורה ציבורית בשבת ()

  תחבורה ציבורית בשבת ()

  תחבורה ציבורית בשבת ()

  תחבורה ציבורית בשבת ()

  המסלולים יתבססו על נגישות טובה ותדירה אל מרכזי הערים ובין השכונות, כאמור תוך התחשבות באזורים שומרי שבת. הקו הירוק, שמספרו יהיה 705, יחבר בין תל אביב לגבעתיים, הקו האדום (706) ייסע מרמת השרון לתל אביב, והקו הסגול (707) לכיוון ההפוך. הקו הכחול (708) והכתום (709) יפעלו בתחומי תל אביב והקו הוורוד (810) יחבר בין קריית אונו לתל אביב דרך רחוב אלוף שדה ברמת גן.

   

  המיניבוסים והתחנות יהיו ממותגים וניתנים לזיהוי בקלות, ויכללו את מפות הקווים בתחנות הייעודיות. עיריית תל אביב ציינה כי ייתכנו שינויים בתדירות ובשעות המיניבוסים בהתאם לצרכים התפעוליים.

   

  בתוך כך, בסוף השבוע יושק אתר ייעודי שיכלול את המידע הרלוונטי להיסעים. בשלב הראשוני ניתן יהיה לעקוב אחר מיקום המיניבוסים בזמן אמת באמצעות האפליקציה "אוטובוס קרוב". בנוסף, מוקד שירות הלקוחות יפעל במהלך שעות הפעילות של המיניבוסים, כאשר בימי השבוע הטיפול ייעשה דרך האתר והמוקדים העירוניים. את המערך תפעיל חברת "מוניות קווי שירות 5,4 בע"מ", שזכתה במכרז של הרשויות.

   

  ראש העיריית רמת גן, כרמל שאמה-הכהן, שבחר שלא להצטרף למיזם התחבורה של גוש דן, הכריז בצהריים על החזרת פעילות ה"סבבוס" בעירו. החל מ-31 בדצמבר יפעלו ברמת גן קווי ה"סבבוס" ואליהם יצטרפו עוד שני קווים: "סבבוס ספורטיבי" ו-"סבבוס בונוס".

   

  הקו הספורטיבי, כך הסביר שאמה הכהן, יפעל בזמן משחקי העונה לאצטדיונים ומגרשים כשאין תחבורה ציבורית והקו השני יפעל בסופ"ש הראשון בכל חודש אל מוקדי תיירות משתנים כדוגמת החרמון, ירושלים, ים המלח, חיפה, טבריה ועוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא יחיאלי
  השקת פרויקט "נעים בסופ"ש"
  צילום: גיא יחיאלי
  מומלצים