שתף קטע נבחר

גפני במתקפה חריפה על ליברמן: "מי אתה? אנטישמי, מושחת, אפס!"

יו"ר ישראל ביתנו הכריז שישראל מתקרבת לבחירות ותקף את נציגי הציבור החרדים. ח"כ משה גפני ענה: "זו אנטישמיות". ח"כ יעקב אשר הוסיף: "הוא רוצה את ראשו של נתניהו ומתיר את דמם של ציבורים שלמים". ח"כ כהן: "צא לנו מהחיים". סמוטריץ': "ספינולוג. לא עשה דבר ב-30 שנה"

 

 

הפלונטר הפוליטי: תגובות חריפות במערכת הפוליטית למסיבת העיתונאים של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שבה הוריד מסדר היום כל אפשרות לממשלה צרה – מימין או משמאל – ובעיקר תקף במילים בוטות את ראשי המפלגות החרדיות, הדתיות והערביות. משה גפני (יהדות התורה) תקף בחריפות: "ליברמן צריך לעזוב את המערכת הפוליטית. אנחנו לא זוכרים אנטישמיות כזאת בכנסת ישראל. במדינה אחרת האיש היה הולך לכלא. מה הוא רוצה מילדים חרדים? מה הוא רוצה מלימוד תורה בכלל? הוא מחפש תירוץ איך הוא יוצא מהברוך שהוא הכניס את מדינת ישראל. לאיש הזה אסור להיות במערכת הפוליטית בישראל. האיש המושחת הזה, איך הוא לא מתבייש? מי אתה בכלל? אפס". ח"כ איציק כהן (ש"ס) תקף במליאת הכנסת את יו"ר ישראל ביתנו: "אתה חצוף, אתה אפס, צא לנו מהחיים".

 

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) אמר במשדר המיוחד מאולפן ynet: "אני רוצה למחות על הנאום הקרוב לפשיסטי, קרוב לאנטישמי, אולי הכי גדול שהיה במסדרונות הכנסת בתקופה האחרונה".

 

ח"כ אשר הוסיף כי ליברמן "רוצה את הראש של נתניהו. בשביל זה הוא פיזר אותנו פעם אחת ועזב את הממשלה כביכול על נושא ביטחון. אין לו שום הנאה מלהיות שר ביטחון. הוא כבר היה שר ביטחון, כבר היה שר חוץ, הוא בן אדם מגלומן שעומד ומטלטל מדינה שלמה בפעם השלישית ועומד כאילו הוא המבוגר האחראי שאכפת לו. הוא מתיר דמם של ציבורים ענקיים במדינת ישראל".

 

 

 

משה גפני (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ משה גפני. "מי אתה בכלל, ליברמן?"(צילום: אלכס קולומויסקי)

יו”ר יהדות התורה עקב ליצמן אמר בפתח הישיבה כי "היינו עדים היום למופע אימים מביש ומכוער שהנפיק ליברמן רצוף בשקרים, מלא בורות ושנאה, שלא היתה מביישת את גדולי שונאי הדת ומסורת ישראל מכל הזמנים. לצערי ניתן לומר שהאנטישמיות התגלתה היום מחדש. בימים שבהם נשיא המדינה קורא לסובלנות והימנעות מפסילת ציבורים, אנו רואים היום בכנסת מפלצת של שנאה תהומית שאינה מתקבלת על הדעת וההיגיון".

 

ליצמן הוסיף: "לפני שישמיץ את החרדים בפעילות נגד המדינה, שיעשה חשבון נפש עם עצמו איך שיתף פעולה איתנו לאורך השנים, השיג איתנו תקציבים, התחנן לקולות שלנו ושלח שליחים לרבנים שלנו. אני קורא למנהיגי הציבור בישראל לקחת אחריות לפני שנגיע למצב בו חרדים ייפגעו כתוצאה מההסתה הקשה והמכוערת של ליברמן".

 

ח"כ אורי מקלב הוסיף בישיבת הסיעה: "הציבור החרדי עומד למרמס בכל רחבי הארץ בעקבות ההסתה הפרועה של ליברמן. ישראל ביתנו היא מפלגה מושחתת שחבריה נמצאים בהליכים משפטיים ומדברים על הציבור החרדי מבלי להביט במראה על עצמם".

 

השר בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב: "ליברמן היה ונשאר ספינולוג שעסוק אך ורק בעצמו. האיש שלא בנה בית אחד, לא נטע עץ אחד, ולא סלל כביש אחד ב-30 שנותיו בפוליטיקה הישראלית - יורה לכל עבר, מטיף מוסר לכולם, וגורר את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית רעה ומיותרת. תופעה פסיכולוגית שעוד רבות ילמד וייכתב עליה".

 

 

אביגדור ליברמן ישיבת סיעה ישראל ביתנו כנסת (צילום: אלכס קולומויסקי)
אביגדור ליברמן, היום בכנסת. "מגלומן"(צילום: אלכס קולומויסקי)

יעקב אשר  (צילום: אבי מועלם)
יעקב אשר. "ליברמן רוצה את הראש של נתניהו"(צילום: אבי מועלם)

במסיבת העיתונאים בצהריים אמר ליברמן: "אנחנו לא נצטרף לא לממשלה צרה ולא לממשלת מיעוט. ממשלה מהסוג הזה לא תוכל לתפקד. כל מה שאנחנו רואים זה דרך בטוחה לבחירות נוספות. לצערי נתניהו פשוט משעבד את כל תנועת הליכוד לטובת המפלגות החרדיות. חלק גדול מהזמן גם כחול לבן שיחקה משחק כפול ושמרה על ערוצים פתוחים למפלגות חרדיות והציעה להן הצעות. לכן מבחינתי שניהם אשמים". 

 

ליברמן הוסיף: "מה מטריד אותנו, למה נטפלנו למושג הזה ממשלת אחדות? כשגפני פותח את ישיבת ועדת הכספים ומשבח את אחמד טיבי, ואחמד טיבי שר שיר הלל לגפני, על שיתוף הפעולה הזה אנחנו מדברים. זה שיתוף פעולה בין ח"כים ערבים לחרדים. זו קואליציה אנטי ציונית שמשחקת בין שני הגושים. הרשימה הערבית היא גיס חמישי, ולצערי גם המפלגות החרדיות הופכות להיות אנטי ציוניות".

 

יו"ר ישראל ביתנו טען ש"אני לא יודע להסביר לחמשת אלפים חיילים שמשרתים בצה"ל למה הם לא מספיק יהודים כדי להילחם ולמות למען ישראל ולמה הם לא מספיק יהודים להתחתן בישראל, נולדים להם ילדים והם לא רשומים כיהודים והם אלה שמשרתים בצבא ועושים מילואים ומשלמים מיסים. יש פה כדור שלג שחייבים לעצור.

 

"הייתה בשנים האחרונות פגיעה קשה בסטטוס קוו הדתי. זה לא רק מרכולים בשבת - עד (שנת) 94 כל רב עירוני יכול לגייר, מאז זה בוטל. עד לרפי פרץ (שהיה הרב הצבאי הראשי) הגיור הצבאי היה עצמאי והוא הכפיף לרבנות הראשית. אז כל הזמן יש פה נסיגה.

 

"לצערי גם הציבור החרדי הופך יותר לאנטי ציוני. נדהמתי לראות אתמול את נאומו של הרבי מסאטמר, גם אותם עשרות אלפים שהגיעו, וכל מה שעובר פה זה דברים לא סבירים בעליל".

 

אמש נכשלה הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יו"ר כחול לבן בני גנץ, ובתחילת השבוע אמר ליברמן כי אם לא יהיו הסכמות עד יום רביעי בצהריים, כל האופציות פתוחות בפניו, ו"כל אחד לנפשו". אם עד חצות לא תוקם ממשלה, תיכנס ישראל לראשונה בתולדותיה לתקופה בת 21 יום שבה כל אחד מחברי הכנסת יוכל לקבל את המנדט להרכבת ממשלה. בסיומה, תיתכן מערכת בחירות שלישית בתוך פחות משנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מזרחי
ח"כ משה גפני
צילום: משה מזרחי
מומלצים