שתף קטע נבחר

השריפה שגבתה חיי שני ילדים: המשפחה מתנגדת לביצוע נתיחה

המשטרה דורשת לבצע נתיחה בגופם של הילדים שמתו משריפה בחדר שינה - שהרשויות בודקות האם נבנה באופן מאולתר. במשפחה מתנגדים ויעתרו לבית המשפט יחד עם רבנים אם יידרשו לכך. בכבאות הודיעו שהסיבה לאש היא כשל חשמלי במנורת לילה

משפחתם של הילדים שנספו אתמול בשריפה בביתם בנתניה מתנגדת לדרישת המשטרה לבצע נתיחה שלאחר המוות על מנת לקבוע את סיבת מותם. אם ידרשו לכך, מתכוונים במשפחה לעתור לבית המשפט יחד עם רבנים כדי למנוע את קיום הנתיחה.

 

 

על פי גורמי כבאות והצלה, מוקד השריפה שגבתה אתמול אחר הצהריים את חייהם של שני הילדים הוא מיטה בחדר שינה ללא חלון ועם גג איסכורית (גג עשוי פח), שנראה כי נבנה באופן מאולתר בין שני בתים. לפי דו"ח שפרסמה היום דוברות הכבאות (שבת) הסיבה לשריפה הייתה כשל חשמלי במנורת לילה מעל למיטה, והתקנת גלאי עשן היתה מצילה את הילדים ומונעת טרגדיה קשה.

   

טפסר אייל כספי, מפקד מחוז מרכז בכיבוי והצלה, אמר אתמול כי "מה שהתרחש פה זה אירוע שהתוצאה שלו טרגית - שריפה בבית שרובו הוא תוספת בנייה, שלפחות על פי תחקור ראשוני אינה חוקית אלא אילתור של בנייה שגרם לילדים להיות לכודים בתוך חדר בוער". בכבאות מציינים כי סימני החריכה על ציוד המיגון האישי של לוחם האש שחילץ את שני הילדים מהבית הבוער מעידים על מטען האש שהיה בחדר שבו הם נלכדו. חוקרי דליקות הגיעו לזירה ופתחו בחקירה.

 

שני ילדים נהרגו בעקבות שריפה בדירה בנתניה (צילום: דוברות כבאות והצלה)
זירת השריפה(צילום: דוברות כבאות והצלה)

שריפה נתניה חקירה שני ילדים נספו בנייה לא חוקית (צילום: כבאות והצלה ישראל)
שריפה נתניה חקירה שני ילדים נספו בנייה לא חוקית(צילום: כבאות והצלה ישראל)

הבית שבו התרחשה השריפה הוא בית בן שתי קומות. המשפחה עם הילדים גרה בקומת הקרקע, ואילו בקומה העליונה גרו הסבא והסבתא. מתחקור ראשוני נראה כי בקומת הקרקע נעשו שינויים והיא חולקה לחדרים נוספים, בהם החדר עם גג האיסכורית.

  

מעיריית נתניה נמסר לגבי חוקיות המבנה והשינויים שבוצעו בו כי "הנושא מצוי בבדיקה של הגורמים הרלוונטיים בעירייה. במקביל ממתינים בעירייה לממצאים של חוקר השריפות וכן בדיקת הבית על ידי מהנדס מבנים מסוכנים".

 

שכנים שגרים סמוך לבית שנשרף סיפרו כי אם המשפחה חילצה בעצמה ארבעה ילדים מתוך הבית הבוער. "היה עשן ובלגן, האמא הצליחה לחלץ בידיה ארבעה ילדים מתוך השישה והוציאה אותם החוצה במהירות", סיפרה שכנה. שני הילדים האחרים, כבני 3 ו-5, חולצו בהמשך על ידי לוחמי האש ופונו לבית החולים במצב אנוש - ושם נקבע מותם.

  

הורי הילדים, כבני 40, וארבעה ילדים נוספים בגילאי שנתיים עד 6 פונו גם הם לבית החולים לניאדו. מצבם של כולם הוגדר קל. צוותים של הרווחה בעיריית נתניה הגיעו למקום ומלווים את המשפחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות כבאות והצלה
זירת השריפה
צילום: דוברות כבאות והצלה
מומלצים