שתף קטע נבחר

"הכול היה שחור מעשן ופיח": אלעזר ורפאל שנספו בשריפה הובאו למנוחות

אלעזר (3) ורפאל (5) אוחנה הם הילדים שנספו בדליקה שפרצה בעקבות קצר חשמלי במנורה בביתם שלשום בנתניה. האם ציפי: "ראיתי הכול שחור, לא הבנתי מה קרה". האב אופיר: "לא יכולתי להיכנס לחדרים". השניים הובאו למנוחות הלילה בעיר

 

ילדים שריפה נתניה רחוב שרעבי 2 ילדים הרוגים רפאל ו אלעזר  (צילום: באדיבות המשפחה)
רפאל ואלעזר אוחנה(צילום: באדיבות המשפחה)

יממה אחרי השריפה שבה נספו שני ילדים בנתניה, אתמול (שבת) הותרה לפרסום זהותם: אלעזר (3) ורפאל (5) אוחנה.  אמם ציפי סיפרה: "ראיתי הכול שחור, לא הבנתי מה קרה. הוצאתי את הילדים החוצה. אלעזר ורפאל היו על המיטה". האב אופיר אמר: "לא יכולתי להיכנס לחדרים. היה עשן ופיח". השניים הובאו למנוחות הלילה בחצות בבית העלמין "ותיקים" בנתניה.

 

 

אתמול דווח כי משפחתם של אלעזר ורפאל התנגדה לדרישת המשטרה לבצע נתיחה שלאחר המוות על מנת לקבוע את סיבת מותם, אך אמש הושגה הסכמה ולפיה גופות הילדים לא נותחו אלא רק צולמו ותיערך בדיקת דם. כמו כן, המשטרה ממתינה לדו"ח של חוקר שריפות ולאחר מכן יוחלט האם קיים חשד לפלילים.

 

על פי גורמי כבאות והצלה, מוקד השריפה שגבתה שלשום אחר הצהריים את חייהם של שני הילדים הוא מיטה בחדר שינה ללא חלון ועם גג איסכורית (גג עשוי פח), שנראה כי נבנה באופן מאולתר בין שני בתים. לפי דו"ח שפרסמה אתמול דוברות הכבאות, הסיבה לשריפה הייתה כשל חשמלי במנורת לילה מעל למיטה, והתקנת גלאי עשן היתה מצילה את הילדים ומונעת טרגדיה קשה.

 

שריפה נתניה חקירה שני ילדים נספו בנייה לא חוקית (צילום: כבאות והצלה ישראל)
(צילום: כבאות והצלה ישראל)

שני ילדים נהרגו בעקבות שריפה בדירה בנתניה (צילום: דוברות כבאות והצלה)
החדר שעלה באש(צילום: דוברות כבאות והצלה)

שני פצועים בעקבות שריפה בדירה בנתניה (צילום: כבאות והצלה)
כוחות בזירה(צילום: כבאות והצלה)

שני פצועים בעקבות שריפה בדירה בנתניה (צילום: כבאות והצלה)
האב: "הכול היה שחור מעשן ופיח"(צילום: כבאות והצלה)

טפסר אייל כספי, מפקד מחוז מרכז בכיבוי והצלה, אמר שלשום כי "מה שהתרחש פה זה אירוע שהתוצאה שלו טרגית - שריפה בבית שרובו הוא תוספת בנייה, שלפחות על פי תחקור ראשוני אינה חוקית אלא אילתור של בנייה שגרם לילדים להיות לכודים בתוך חדר בוער".

 

בכבאות ציינו כי סימני החריכה על ציוד המיגון האישי של לוחם האש שחילץ את שני הילדים מהבית הבוער מעידים על מטען האש שהיה בחדר שבו הם נלכדו.

 

 

הבית שבו התרחשה השריפה הוא בית בן שתי קומות. המשפחה עם הילדים גרה בקומת הקרקע, ואילו בקומה העליונה גרו הסבא והסבתא. מתחקור ראשוני נראה כי בקומת הקרקע נעשו שינויים והיא חולקה לחדרים נוספים, בהם החדר עם גג האיסכורית.

 

לגבי חוקיות המבנה והשינויים שבוצעו בו, בעיריית נתניה מסרו כי "הנושא מצוי בבדיקה של הגורמים הרלוונטיים בעירייה. במקביל ממתינים בעירייה לממצאים של חוקר השריפות וכן בדיקת הבית על ידי מהנדס מבנים מסוכנים".

 

שכנים שגרים סמוך לבית שנשרף סיפרו כי אם המשפחה חילצה בעצמה ארבעה ילדים מתוך הבית הבוער. "היה עשן ובלגן, האמא הצליחה לחלץ בידיה ארבעה ילדים מתוך השישה והוציאה אותם החוצה במהירות", סיפרה שכנה.

 

הורי הילדים, כבני 40, וארבעה ילדים נוספים בגילאי שנתיים עד 6 פונו גם הם לבית החולים לניאדו בעיר. מצבם של כולם הוגדר קל. צוותי רווחה בעירייה הגיעו למקום ומלווים את המשפחה.


פורסם לראשונה 23/11/2019 19:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
רפאל ואלעזר אוחנה
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים