שתף קטע נבחר

מפעל סודהסטרים יורחב, 1,000 עובדים יגויסו

פפסיקו העולמית העדיפה את ישראל על פני מקסיקו - ותשקיע 320 מיליון שקל בהרחבת המפעל בדרום הארץ. המדינה תוסיף מענק של 80 מיליון

עוד 1,000 משרות לתושבי הדרום: חברת פפסיקו, הבעלים של סודהסטרים הישראלית, תשקיע 320 מיליון שקל בהרחבת המפעל, והמדינה תוסיף מענק של 80 מיליון שקל. זאת בצמוד למפעל הקיים באזור התעשייה עידן הנגב שליד רהט.

 

מהסופרבול לחדר החקירות: מה מצפה לדניאל בירנבאום

תמלילי החקירה בפרשת סודהסטרים נחשפים

השת"פ של סודהסטרים ופפסי: קולה בבקבוק רב פעמי

 

ההטבה של המדינה צפויה להיות מאושרת בימים הקרובים בידי צוות של רשות ההשקעות, שבו חברים נציגי משרדי הכלכלה בראשות שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן; יו"ר רשות ההשקעות במשרד הכלכלה, נחום איצקוביץ'; ונציגים של משרד האוצר ורשות המיסים.

משרדי חברת סודהסטרים (צילום: AFP)
פפסיקו תשקיע 320 מיליון שקל. סודהסטרים(צילום: AFP)

 

ישראל במקום מקסיקו

ההשקעה של פפסיקו הייתה אמורה להתבצע במקסיקו, אבל ישראל הועדפה ברגע האחרון. בקרוב צפויה החברה להתחיל בגיוס מאות העובדים הראשונים להרחבת המפעל, ובסך הכל בשנים הקרובות יגויסו, כאמור, עוד 1,000 עובדים באזור הנגב.

אינפו כלכלה סודהסטרים ()

ההטבות לפפסיקו יינתנו במסגרת החוק לעידוד השקעות הון, בנוסחה דומה להסכם עם אינטל. כיום פועלת החברה בעשרות מדינות בעולם בקרב מיליוני צרכנים. בישראל מפיצה סודהסטרים גם את מכשיר סינון המים בריטה. מכשירי החברה מיוצרים במפעל ברהט והסירופים במפעל באשקלון.

 

 

באוגוסט אשתקד הודיעה פפסיקו כי היא רוכשת את סודה סטרים ב-3.2 מיליארד דולר. הכנסות החברה הישראלית ב-2018 הסתכמו ב-1.15 מיליארד דולר, והרווח התפעולי שלה עמד בשנה החולפת על 193 מיליון שקל.

 

ביולי השנה, אחרי 12 שנה בתפקיד המנכ"ל, מונה דניאל בירנבאום ליו"ר סודהסטרים ולמנכ"ל החברה מונה אייל שוחט. לפני כחודשיים נחקר בירנבאום במחלקת החקירות והמודיעין ברשות ניירות ערך בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים, מרמה והפרת אמונים. זאת בחשד שהעביר מידע פנים סביב המכירה לפפסיקו למקורבת אליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
המפעל יורחב. סודהסטרים
צילום: AFP
מומלצים