שתף קטע נבחר

לתת קרן אור לחיות שעברו התעללות

כ-300 חיות מסוגים שונים שעברו התעללות או הזנחה מצאו בית חם ואוהב בחוות "קרן אור". בחורף שעבר החווה הוצפה במים ובמבצע הירואי החיות במקום ניצלו. כדי להימנע ממצב דומה השנה הוקם פרויקט גיוס המונים להכנת החווה לחורף. קרן אור סולומון, מייסדת ומנהלת החווה משתפת בטור אישי. צפו

"זה כאילו גל צונאמי גדול בא ונכנס ושטף את כל החווה. והיו לנו עשר דקות להתחיל ולהוציא את כל תיבת נוח משם. בחורף בשנה שעברה הסיוט הכי גדול שלנו התממש. היה גשם שפשוט לא הפסיק במשך כמה ימים. החווה שלנו נמצאת צמודה לנחל. הצלחנו לראות שהנחל ממש עולה על גדותיו ומתחיל להתקרב לחווה. והנחל המשיך לעלות ולעלות ולעלות. ואמרו שהגשם יפסק.

 

צפו בקרן אור סלומון בחוות קרן אור:

 

בערב של ה-8/12/18 יצאתי כל חצי שעה לבדוק את כל הדיירים, שכולם בסדר, מחוממים ויבשים. המבול לא מפסיק ואנחנו מבינים כבר שהלילה לא ישנים. כמעט אחת בלילה והחשמל נופל. כמה דקות אחר כך, אני שומעת את וונדי שלנו נובחת נביחות מוזרות. משהו לא בסדר… הרגע הייתי בחוץ אבל אני אצא שוב, אומרת לעצמי, משהו כאן לא תקין.

 

אני יוצאת החוצה ורואה גל גדול שהגיע וסחף איתו את כל החווה. כן. את כל החווה. מהר מאוד נכנסנו למים עד המותניים והתחלנו לחלץ בעלי חיים. העיזים החזיקו את עצמם מעל המים מבוהלים וצווחים. הבנתי מהר מאוד שזאת לא עבודה לשני אנשים. שלחתי הודעות בקבוצה של המושב ומהר מאוד כולם הגיעו לעזור.

 

חיות בחוות קרן אור לחיות שעברו התעללות והזנחה ()
קרן-אור סולומון ומיכלי. צילום: עינת ברונשטיין
 

אחד אחד, הוצאנו את כולם. כל העיזים והעגלות, דולפין הפרה ומזל הכבשה. אפשר לראות בתמונות הראשונות את הלול עולה ועולה על גדותיו. התרנגולות חולצו כמעט כולם בשלום, ולאחר מכן יובשו וחוממו. מיכאל אישי מרים וסוחב על גבו, עגלים ועיזים לחוצות. 5 לפנות בוקר כולם חולצו, יובשו ונרגעו, ואז דולפין, הפרה שלנו,  מחליקה ונופלת בפיסוק.

 

פרה שנופלת בפיסוק משמע גזר דין מוות ועכשיו מהר, אנחנו צריכים להתחיל להרים אותה ולסובב אותם, בכדי שלא תקרע גופה הגדול. במאמצים משותפים הצלחנו להרים ולהציל אותה. הקלה גדולה.  

 

חיות בחוות קרן אור לחיות שעברו התעללות והזנחה ()
"מתנדבי העמותה מטפלים בבעלי החיים יחד עם אוכלוסיות רבות בטיפול, ביניהם מבוגרים על הרצף האוטיסטי, נוער בסיכון, חיילים בודדים ועוד"
 

מסתכלים מסביב - המחסן הוצף. כל האוכל נהרס. אוכל ל- 30 מינים שונים של בעלי חיים. אוכל בעשרות אלפי שקלים. החציר, שקנינו לשנה קדימה, נהרס גם הוא. הגדרות נפלו מעצמים גדולים, החשמל קרס סופית בעקבות שילוב של החימום לבעלי החיים והגל שהציף את כולם. החווה ספגה פגיעה משמעותית וקשה. אנחנו מצאנו עצמנו המומים, כואבים ומותשים.

 

חיות בחוות קרן אור לחיות שעברו התעללות והזנחה ()
"החווה משקמת כ-300 בעלי חיים מכל הסוגים וכל המינים האפשריים, שעברו התעללות או הזנחה נוראית"

חוות קרן-אור, החווה שזכיתי להקים ולנהל, היא חווה שמשקמת כ-300 בעלי חיים מכל הסוגים וכל המינים האפשריים, שעברו התעללות או הזנחה נוראית. מתנדבי העמותה מטפלים בבעלי החיים יחד עם אוכלוסיות רבות בטיפול, ביניהם מבוגרים על הרצף האוטיסטי, נוער בסיכון, חיילים בודדים ועוד.

 

חיות בחוות קרן אור לחיות שעברו התעללות והזנחה ()
"פתחנו קמפיין גיוס המונים כדי לדאוג לכל אחד ואחת מדיירי החווה וצרכיו המיוחדים"

הערב ההוא, היה הערב המסויט ביותר בחיי. הערב שבו לא ידענו מה יביא איתו הגורל ולא הפסקנו לרעוד מפחד, אימה וקור. השנה אנחנו משפצים את החווה מראש, דואגים שאותו סיוט לא יחזור על עצמו לעולם. פתחנו קמפיין גיוס המונים כדי לדאוג לכל אחד ואחת מדיירי החווה וצרכיו המיוחדים.

 

תקצבנו את הקמפיין (שעובד בשיטת "הכל או כלום") ב-100,000 שקלים הנחוצים כדי להכין את החווה לחורף. חוץ מסכום זה אנו זקוקים לעוד כ-10,000 שקלים לקירות, בטון, אינסטלציה וציוד מיוחד לחברים הנכים, מזרני ביצים מיוחדים ויציאה לחצר תחומה עם דשא סינטטי ופינות רביצה המותאמים במיוחד להם.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים