שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אוהד צויגנברג

  נתניהו, תן מתנה אחרונה למדינת ישראל

  רה"מ קידם את המדינה לשיאים. ואם יתפטר, הוא יאפשר הקמת ממשלה שתממש את בשורת פומפאו ותחיל את החוק בבקעת הירדן ובשטחי C

   

  בנימין נתניהו בריאיון ל ynet לקראת הבחירות (צילום: אוהד צויגנברג)
  בנימין נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג)

  "אזרחי ישראל יקרים", כך צריך היה בנימין נתניהו לומר. "אני מאמין שנעשה לי עוול נורא. המשטרה והפרקליטות עשו מאמצים אדירים כדי לבנות לי תיק. אינני אדם מושחת. לא לקחתי שוחד. על פי חוקי היסוד, ראש ממשלה יכול להמשיך לכהן בתפקידו, עד שהוכחה אשמתו בפסק דין חלוט בערכאה האחרונה. על כן, כל זמן שאתם אזרחי ישראל, לא תקבלו החלטה אחרת בקלפי, אישאר בתפקידי. יש לי אמון במערכת המשפט והצדק במדינת ישראל. זו לא מערכת מושלמת ויש בה כשלים רבים שיש לתקנם, אך כולנו חייבים לכבדה ובייחוד אני כראש ממשלה. אנרכיה מסוכנת הרבה יותר. יש לי עורכי דין מצוינים. אני מאמין שהם יצליחו להוכיח בבית המשפט את חפותי ויראו איך הלהט של הפרקליטות שיבש את שיקול דעתה. את העיסוק בפרשיות העגומות הללו, אני מותיר לעורכי דיני. את כל עתותיי ומרצי אמשיך להשקיע בדבר אחד – טובתה של מדינת ישראל".

   

   

  לו היה נואם נתניהו בנחת טקסט בסגנון הנ"ל, ולא את נאום האימים שנשא, ייתכן שהיה מצליח לשכנע את הציבור שהוא יכול להמשיך ולכהן כראש ממשלת ישראל.

   

  אפשר להבין את סערת הנפש שבה הוא נתון. אפשר להבין מאוד. אבל במקום שהאנשים סביבו, ובייחוד מי שכתב את נאומו, יסייעו לו לנשום עמוק, הם רק התסיסו אותו אלי קרב. ראש הממשלה הוכיח בנאומו שהוא כבר מתקשה להפריד בין הפרטי לציבורי, וכעת הוא מסתכל על המציאות מתוך הפריזמה הצרה של מצוקתו האישית. במצב הדברים הזה, גם אם נניח שכל טענותיו נכונות ותפרו לו תיק, הוא לא יכול עוד להנהיג מדינה.

   

  אני לא קוראת ליועץ המשפטי או לבג"ץ להתערב כאן ולדרוש התפטרות של ראש הממשלה, או לאסור עליו להקים ממשלה חדשה, אם ישיג לכך רוב. התערבות כזו, שאין לה בסיס חוקי, תפגע באמון הציבור במערכת אכיפת החוק, אמון שממילא נתון בשפל.

   

  נתניהו על כתב האישום: "ניסיון להפיכה שלטונית"    (צילום: לע"מ)

  נתניהו על כתב האישום: "ניסיון להפיכה שלטונית"    (צילום: לע"מ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לדעתי, למרות כתב האישום נתניהו אינו אדם מושחת. כתב האישום חושף לכאורה אדם נהנתן, אך לא מושחת. נבחר ציבור שהוא ומשפחתו היו נתונים למערכת הכפשות אדירה וחסרת תקדים מצד כלי תקשורת רבים, ומעד כשניסה להילחם על שמו הטוב. זה הסיפור. סיפור עצוב.

   

  הודות לאישיותו יוצאת הדופן היה נתניהו ראש ממשלה מצוין. הוא קידם את מדינת ישראל לשיאים ביטחוניים, כלכליים והסברתיים. ודווקא בגלל תרומתו החשובה מוטב כעת שיעניק למדינת ישראל עוד מתנה אחת ויפריד בינו לבינה. רצוי שיתפטר, יציל את ישראל מבחירות נוספות ויאפשר למספר 2 בליכוד, יולי אדלשטיין, להקים ממשלת ימין או ממשלת אחדות.

   

  ממשלה כזו תוכל גם לנצל את ההזדמנות ההיסטורית של קול הדוד סם הדופק בעוז על הדלת, קול בשורת פומפאו, ולהחיל את החוק בבקעת הירדן ובשטחי C ביהודה ושומרון. כל אופציה אחרת תגרור את ישראל למלחמת רשויות, לכאוס פוליטי, להחמצת הזדמנות היסטורית, שעלולה גם לעודד את אויבינו לנצל את חולשתנו ולהתקיפנו.

   

  ועוד משפט. זה חמש שנים שאני זוכה לכתוב כאן תחת חופש עיתונאי. גם את הדברים הללו אני כותבת ללא מורא. כמו נתניהו, טוב יעשה נוני מוזס אם ישעה עצמו מכל זיקה לתכני "ידיעות אחרונות". עד שלא תוכח חפותו, הוא אינו יכול עוד להיות עורך אחראי של עיתון. גם עיתונאים ועורכים הם משרתי ציבור.

   

  • יפעת ארליך היא עיתונאית "ידיעות אחרונות"

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים