שתף קטע נבחר

מ"מ המפכ"ל בהתייחסות ראשונה לטענות רה"מ: "לחשוף שחיתות בכל הרמות"

ימים ספורים לאחר קריאת נתניהו "לחקור את החוקרים", נפגש מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן עם קצינים ושוטרים ביחידת להב 433 וביקש לחזק את ידם: "להגיע לחקר האמת מבלי לתת להשמצות או האשמות מכל סוג שהן להפריע או להשפיע"

מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן נפגש היום (א') עם קצינים ושוטרים ביחידת להב 433 של משטרת ישראל, וקרא להמשיך להילחם בשחיתות ללא מורא. הוא ביקש לחזק את ידי השוטרים ימים ספורים לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו קרא "לחקור את החוקרים" בעקבות ההחלטה להאשימו בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים. 

 

 

 

"החלטת היועץ המשפטי לממשלה משקפת את מקצועיות ויסודיות החקירה, כמו גם את האמון הרב כלפי החוקרים והחקירה", אמר מ"מ המפכ"ל. עלינו להמשיך לדבוק במשימתנו ולבצע את תפקידנו במסירות, בצנעה וללא מורא. עלינו למלא נאמנה את שליחותנו הציבורית לחשוף פשיעה ושחיתות ציבורית בכל הרמות, לחקור ביסודיות כל מקרה שחיתות ולהגיע לחקר האמת בכל חקירה מבלי לתת להשמצות או ההאשמות מכל סוג שהן להפריע או להשפיע כהוא זה על יושרתנו וביצוע תפקידנו במקצועיות וללא משוא פנים".

 

במפגש קצינים ושוטרים הקשיב מ"מ המפכ"ל לקציני היחידה ולדבריו התרשם מהרוח המקצועית והממלכתית האוחזת באנשי היחידה ומפקדיה. "הגעתי לכאן היום על מנת לחזק את ידכם בעבודה החשובה והמשמעותית שאתם עושים בכל ימות השנה.

פעילות משטרת ישראל ומימוש תפקידה הם תנאי ליכולת שלנו כמדינה וכחברה לשמור על שלטון החוק וביטחון הפנים. כמשטרה לאומית מוטלת עלינו החובה למנוע, לאכוף ולחקור פשיעה על כל גווניה. יחידת להב 433 ניצבת בחוד החנית של המאבק הנחוש של המשטרה בפשיעה החמורה הארצית והבינלאומית, המאבק בעבירות השחיתות הציבורית, עבריינות ברשת והמאבק הנחוש בארגוני הפשיעה, כשהמטרה היא להגן על שלום הציבור ובטחונו".

 

בנימין נתניהו ומוטי כהן (צילום: דוברות המשטרה, מעון רוה
מ"מ המפכ"ל מוטי כהן וראש הממשלה בנימין נתניהו(צילום: דוברות המשטרה, מעון רוה"מ)

 

 

 

עוד אמר כי "שיתוף הפעולה של היחידה עם יתר יחידות המשטרה ועם יתר רשויות האכיפה והפרקליטות, כל אחד לפי תפקידו ואחריותו - הוא המתכון להצלחה ולשמירה על חוסנה של מערכת אכיפת החוק".

 

בסיום דבריו, חיזק מ"מ המפכ"ל את שוטרי היחידה, הביע את גאוותו האישית מפועלם והדגיש בפניהם את החשיבות הרבה במימוש מדיניותו התובעת התנהלות שקטה, צנועה וממלכתית מצד המשטרה: "כמי שעומד מזה כשנה בראש הארגון החשוב הזה, מחובתי להמשיך ולהבטיח את עצמאותה ומקצועיותה של המשטרה בביצוע תפקידה, בפרט בכל הנוגע לעולם החקירות. להבטיח שכל שוטר וכל חוקר יוכל לבצע את תפקידו ולהשתמש בסמכויות שהקנה לו המחוקק במקצועיות וללא מורא. זכרו תמיד, כי בזכות עבודתכם המסורה החברה שלנו בטוחה יותר ונקייה יותר מפשע מאורגן ומשחיתות ציבורית, שלהם יש השפעה מכרעת על החיים של כל אזרח בארץ הזו כמו גם על אופייה וצביונה של החברה כולה. רק כך נוכל להבטיח שנפעל על פי צו יעודנו ובהתאם לערכי הארגון. תמשיכו את עבודתכם בסטנדרטים מקצועיים ואמות מידה שהחוק מחייב, נקו רעשים התמקדו במשימה שלנגד עיניכם, שכן אתגרים רבים עוד לפנינו.

הודעה מועדון פורום רבי ניצבים בדימוס הסתה משטרה כתב אישום נתניהו (צילום: מפורום רבי נצבים וניצבים בדימוס)
ההודעה שפרסם פורום רבי ניצבים וניצבים בדימוס של המשטרה(צילום: מפורום רבי נצבים וניצבים בדימוס)
 

"בזכות שוטרים וחוקרים כמוכם העומדים כחומה בצורה ודבקים באמת, ניתן יהיה להבטיח את השמירה על הדמוקרטיה ועל שלטון החוק במדינת ישראל", דברי המפכ"ל.

 

גם פורום רבי ניצבים וניצבים בדימוס של המשטרה הביע תמיכה במערכת במסמך שפרסם הבוקר, ובו נכתב: "אנו צופים בימים האחרונים בדאגה רבה אחר התקפות חסרות הרסן נגד משטרת ישראל, מפקדיה ושוטריה כמו גם נגד מערכת אכיפת החוק ושומרי הסף. כמי שהשקיעו את מיטב ומירב שנותיהם למען בטחון המדינה וביצור שלטון החוק, מצאנו לעצמנו חובה לצאת כנגד כל ניסיון לפגוע בחוסנה של המשטרה וכנגד אמירות המעמידות בסכנה את יציבות הדמוקרטיה הישראלית".

מחזקים את החוקרים ()
התמונה שהעלו שוטרים ובני משפחותיהם לרשתות החברתיות

שוטרים ובני משפחותיהם החלו בנוסף לשנות את תמונות הפרופיל ברשתות החברתיות לתמונה עם הכיתוב: "מחזקים את החוקרים".

 

בנאום שנשא נתניהו לאחר הגשת כתב האישום נגדו, תקף כאמור בחריפות את מערכת אכיפת החוק: "אני מכבד מאוד את רשויות המשפט בישראל, יצא להן שם עולמי ובצדק. אבל אני חושב שצריך להיות עיוור כדי לא לראות שמשהו לא טוב קורה אצל חוקרי המשטרה ואצל אנשי הפרקליטות.

 

הציבור איבד בהם אמון, הוא מאבד בהם אמון כל הזמן, בצדק. זהו תהליך שחיקה שהתחיל לפני שנים, כשסיכלו את הכהונה של רובי ריבלין ויעקב נאמן כשרי משפטים, כשסיכלו את כהונתו של גיבור ישראל רפאל איתן לשר המשטרה, כשסיכלו את מועמדותו של גל הירש למפכ"ל המשטרה יום לפני המינוי. כשמטייחים וסוגרים את התיק החמור של פרקליטת המחוז רות דוד, שקיבלה מתנות יקרות בתמורה להתערבות בתיקים של מי שנתן אותן, כשמסתכלים על דברי הילה גרסטל שאמרה שהפרקליטות חולה, וכשהעומד בראשה, שי ניצן, לא ראוי לכהן שם. כל אלה אינן סתם תקלות. זו שיטה, זה תהליך מזוהם, וחייבים לשים לזה סוף. למען המדינה צריך לחקור את החוקרים". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה, מעון רוה"מ
מ"מ המפכ"ל מוטי כהן וראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: דוברות המשטרה, מעון רוה"מ
מומלצים