שתף קטע נבחר

בני ברק: נדחתה תוכנית לבניית מעון לילדים כי אין חניה ברחוב

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה דחתה הקמת המעון בשכונת הפועלים א' בשל התנגדות השכנים: "מצוקת החניה מקשה מאוד את אישור הבקשה"

הכל בגלל מצוקת החניה: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בבני ברק דחתה הקמת מעון ילדים ברחוב אנילביץ 48 שבשכונת הפועלים א' בשל התנגדות השכנים.

 

ת"א: דיון ראשון בתוכנית המגדלים שתחליף את מחלבות טרה

עיכוב באישור תוכנית מגדל הספירלה של עזריאלי

הבור של יונייטד שרונה: לווה עוד מיליארד שקל

 

הבקשה להיתר כללה בקשה לשימוש חורג מהיתר מגורים לצורך הפעלת מעון ילדים בבניין מגורים בן שתי קומות. אך השכנים, שהגישו התנגדות, טענו כי הפעלתו תביא לכאוס תחבורתי באזור ותסכן את חיי התושבים וחייהם של באי המעון. זאת משום שמדובר בשכונה קהילתית ושקטה, המאופיינת בבתים צמודי קרקע ורחובות צרים.

 

הוועדה השתכנעה מטענות המתנגדים, והחלטתה התקבלה פה אחד: "מצוקת החניה ברחוב מקשה מאוד את אישור הבקשה. אין ולו חניה אחת שתשרת את המבקשים, ועל כן בהיעדר פתרון חניה מינימלי, הוועדה דוחה את הבקשה".

דו
בני ברק(צילום: עמית הובר)

עוד טענו השכנים כי הפעלת המעון תביא לכניסת כלי רכב רבים לרחוב, ובהתאם תגרום לעומסי תנועה ומטרדי חניה. מדובר ברחוב צר, כאשר רוחב הכביש עומד על פחות מארבעה מטרים ובחלקו ללא כל מדרכה או מדרכה צרה שלא מאפשרת מעבר עגלה ותינוקות.

 

"מצוקת החניה והצפיפות, שמסתירה את שדה הראייה, מסכנת כבר היום את העוברים שם. תוספת המעון תצריך כניסת כלי רכב ועגלות - ודבר זה יגביר ויחריף את הבעיה", נכתב בהתנגדות שהוגשה באמצעות עו"ד ענת בירן ועו"ד רון נבון.

 

עו"ד בירן ציינה כי "מרבית הדיירים בשכונה חתומים על תקנון אגודה שיתופית, שנועד לשמור על אופייה השקט של השכונה והצביון הייחודי שלה. טוב עשתה הוועדה המקומית שדחתה את הבקשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים