שתף קטע נבחר

ליברמן: חסינות לנתניהו - פגיעה באמון הציבור

יו"ר ישראל ביתנו התייחס בישיבת הסיעה למשבר הפוליטי: "להערכתי, אנחנו דוהרים בעיניים פקוחות למערכת בחירות מיותרת; ראשי המפלגות מיצו את המאמצים למנוע אותה". גנץ: "חבר כנסת אחד גורר מדינה שלמה לבחירות מיותרות". לפיד: "ביבי מנסה לגרור אותנו למלחמת אחים"

 

 

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר בצהריים (ב') בישיבת הסיעה: "אנו דוהרים לבחירות בעיניים פקוחות. ראשי המפלגות מיצו את היכולת למנוע אותן".

 

הוא הוסיף: "להערכתי ראשי המפלגות כבר מיצו את כל המאמצים, וספק אם בכנסת יש סיכוי למנוע את הבחירות החדשות. לכן קראתי לנשיא המדינה וליו"ר הכנסת שיחד יזמנו את כל הראשי המפלגות וישבו איתם עד שיצא עשן לבן. אני מצפה שהם יפעילו לחצים על ראשי המפלגות".

 

"אני מאחל לראש הממשלה שבסוף התהליך יצא זכאי, צח כשלג", התייחס ליברמן למצבו של בנימין נתניהו. "אבל המקום היחידי לבירור הסוגיה כמובן זה אך ורק בית המשפט".

 

ישיבת סיעה ישראל ביתנו (צילום: עמית שאבי)
ליברמן בישיבת הסיעה(צילום: עמית שאבי)

 

יו"ר ישראל ביתנו נשאל האם יתמוך בחסינות לנתניהו והשיב: 'לא הייתה פניה כזאת. ראש הממשלה אמר שהוא לא צריך את החסינות ולא יפנה לכנסת. אבל לדעתי כל ניסיון להכריע את הסוגיה במקומות אחרים כולל פה בכנסת ע"י חסינות זו תהיה פגיעה באמון הציבור במערכת הפוליטית". ליברמן אף טען כי שישה חברי כנסת מהליכוד אמרו לו שלא ייתמכו בבקשה כזאת.

 

עם זאת, לא התחייב כיצד סיעתו תצביע במקרה שבליכוד ירצו להקים ועדת הכנסת שתכריע בבקשת חסינות של נתניהו: "אני לא חייב דין וחשבון. החוק ברור. רה"מ יכול לכהן עד לפסק דין חלוט. לכן כרגע הוא צריך להמשיך כל עוד לא התקיימו בחירות ואף אחד אחר לא נבחר. אני אמרתי שלהערכתי המגרש הנכון לסגור את כל הפרשה זה לא הכנסת, ולא ועדת הכנסת, זה בית המשפט".

 

הוא התייחס לאמירות החריפות שהופנו אליו מראשי יהדות התורה וש"ס בעקבות דבריו בשבוע שעבר: "כשלאנשים אין נימוקים, הם מתחילים לדבר לגופם של האנשים ולא לגופו של עניין. אני באמת לא זוכר שחכ"ים חרדים כל כך מטנפים ברמה האישית עליי".

 

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר בישיבת סיעתו כי "נתניהו מבקש שוב לדרדר אותנו לבחירות נוספות מסיבה אחת: מצבו המשפטי. אם חלילה ניגרר לבחירות נעשה זאת משלוש סיבות שהן סיבה אחת: שוחד, מרמה והפרת אמונים. במילה אחת: נתניהו. רק חבר כנסת אחד גורר מדינה שלמה לבחירות מיותרות ויקרות. הגיע הזמן להתעשת, אני קורא לכולם להקים ממשלת אחדות לפי המתווה שאני הצעתי: שנתיים אני ואם נתניהו יזוכה - הוא יחזור".

 

לקראת הפגנת התמיכה בנתניהו שתיערך מחר בתל אביב אמר גנץ כי "בדמוקרטיה חופש ההפגנה וחופש הביטוי וזכותו של כל אדם להביע דעתו. אני קורא לכולם לשמור על כבוד רשויות אכיפת החוק. נתניהו אמר שיש הפיכה שלטונית, אבל האמת היא שיש ישראל שיתוק שלטוני.

 

"בממשלת המעבר הוחלפו למעלה מ-10 שרים והיד עוד נטויה. תחת כהונתו כיהנו שלושה שרי ביטחון שונים, האם נבחרנו לטפל במצבו המשפטי של נתניהו? נותרו לנו שבועיים וחצי. הזמן למנוע בחירות מיותרות הוא כאן ועכשיו".

 

לפיד: "לא נציע חתימות לגדעון סער"

יאיר לפיד, מספר 2 בכחול לבן, אמר: "אביחי מנדלבליט מסתובב עם אבטחה צמודה. פרקליט המדינה שי ניצן, פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי, מסתובבים עם אבטחה צמודה. יש איומים על חייהם. אין שאלה למה. הסיבה ברורה. נתניהו מסית נגדם. הם צריכים אבטחה אחרת אנשיו יפגעו בהם. לזה הגענו.

 

"פעם שאלו את בגין מהי ההחלטה הכי חשובה שהוא עשה בחייו. הוא אמר 'מנעתי מלחמת אחים'. ביבי מנסה לגרור אותנו למלחמת אחים. הוא קורא לאנשיו לצאת לרחובות למרד אלים נגד המדינה. לא ניתן לזה לקרות.

 

"בנימין נתניהו לא יכול להמשיך להוביל את מדינת ישראל. הייתם נותנים לילדים שלכם להיות בגן שבו הגננת חשודה בפלילים? הייתם שמים את הכסף שלכם בבנק שבו המנהל חשוד שהוא עבריין? זה לא רק כתבי האישום. זה מה שהוא עושה לנו. ההתקפה על שלטון החוק. על אנשי החוק. הניסיון לפרק אותנו. לגרום לאיש לשלוח יד באחיו.

 

"הוא הפסיד בבחירות. יש לו שלושה כתבי אישום חמורים. הוא מסית לאלימות. באיזו מדינה בעולם איש כזה נשאר יום אחד בתפקיד? אנחנו עושים כל מאמץ למנוע בחירות. להקים ממשלה בראשותו של בני גנץ. לא יהיו טריקים ושטיקים. אנחנו לא נציע חתימות לגדעון סער. לא לאף אחד אחר. רק כחול לבן תשביע ממשלה.

 

לפיד ציין עוד כי "נתניהו אומר 'ראש ממשלה מחליפים רק בקלפי'. החלפנו אותו בקלפי. ניצחנו בבחירות. אנחנו המפלגה הגדולה ביותר בישראל. הוא רק מסרב להתפנות מבלפור.

 

"אם נגיע לבחירות, נצטרך להיזהר. להזהר ממה שהוא מנסה לעשות לנו. לזכור שגם יום אחרי הבחירות נצטרך לחיות פה ביחד. לא תהיה מלחמת אחים. אחים לא נלחמים אחד בשני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
אביגדור ליברמן
צילום: עמית שאבי
מומלצים