שתף קטע נבחר

צפו: קריאות "הייל היטלר" לעבר רבני אירופה

בשעה שהמועצה העליונה של ועידת רבני אירופה התכנסה בבית הכנסת העתיק "בית יעקב" שבז'נבה, התקרב אדם בצורה מאיימת אל קבוצת רבנים בחצר המבנה, וצעק "הייל היטלר". "בחוץ קוראים לעברנו קריאות אנטישמיות, ובפנים אנחנו דנים איך לטפל בבעיות האלה"

 

תקרית אנטישמית בשוויץ: אדם שעבר בסמוך לבית הכנסת העתיק "בית יעקב" בז'נבה, התקרב בצורה מאיימת אל קבוצת רבנים ששהו בחצר המבנה וקרא לעברם "הייל היטלר". האיש - ככל הנראה פעיל ימין קיצוני - נבלם על ידי מאבטחי הקהילה היהודית המוצבים סביב בית הכנסת, ומשטרה הוזעקה למקום.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>     

 

ז'נבה, הייל היטלר (אלי אטקין)
"הייל היטלר" מעבר לגדר בית הכנסת בשווייץ(אלי אטקין)

 

האירוע החריג התרחש בבית הכנסת העתיק ביותר בשוויץ, בשעה שהמועצה העליונה של ועידת רבני אירופה מקיימת בו ישיבה, במסגרת הכינוס הדו-שנתי של הוועדה המתמדת בארגון, שנפתח בצהריים (ב'). עשרות המשתתפים - רבני מדינות ודיינים שהגיעו מכל רחבי היבשת - התבקשו על ידי כוחות הביטחון להיכנס למבנה ולהסתגר בתוכו עד לסיום האירוע.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 • קמפיין נגד אלימות במשפחה? לא בבני ברק

   

  הרב משה לבל, ראש ישיבה במוסקבה והמנהל הרבני של ועידת רבני אירופה, התראיין באותה שעה בחצר בית הכנסת לאתר ערוץ 7, כשרבנים נוספים סביבו. "בחוץ קוראים קריאות אנטישמיות ובפנים אנחנו מתכנסים ודנים איך לטפל בבעיות האלה", אמר על רקע הדברים הקשים. "אנחנו מחזקים את הקהילות שתהיינה חזקות ותעמודנה בפני הצעקות האלו. לא צריך התרגש יותר מדי".

   

  דיונים על רקע גזירות אנטישמיות

  רבני הוועידה יעסקו בשלושת ימי הכינוס בנושאים העומדים על סדר יומה של יהדות אירופה, על רקע החקיקה נגד השחיטה הכשרה וברית המילה. הם ייפגשו עם מנהיגי הקהילה המקומית, אישי ממשל משוויץ וממדינות נוספות, חברי פרלמנט האיחוד האירופי וראשי ארגונים יהודיים, וידונו איתם בדרכי המאבק נגד הגזירות ובפתרונות האפשריים.

   

  הייל היטלר (אלי אטקין)
  מועל יד מול הרב(אלי אטקין)

   

  נשיא ועידת רבני אירופה ורבה של מוסקבה, הרב פנחס גולדשמידט, אמר: "עם כל ההתפתחויות השליליות, יש לנו אמונה בעידן החדש של המנהיגות ובקשרים החיוביים שלה עם הוועידה. אנו שמחים בהנהגה החדשה שנבחרה ושומעים ממנה כל העת על חשיבות היהודים ומעמדם באירופה. אנו מודים על התמיכה העקבית ביהודים ובישראל ומתפללים שהדיבורים יתורגמו גם למעשים".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלי אטקין
  מועל יד מול הרבנים
  אלי אטקין
  מומלצים