שתף קטע נבחר

שנה וחצי מאסר לאדם שהתעלל בכלבים וגרם למותם

בית משפט השלום ברמלה גזר עונש מאסר של שנה וחצי על ראדי אבו עאנם, שהורשע בכך שהתאכזר לשלושה כלבים ופגע בהם. שני הכלבים נמצאו מתים והשלישי הומת המתת חסד עקב פצעיו. "הלב זועק, הנפש מזדעזעת", כתב השופט בהחלטתו. "אכזריות לשמה שכל כולה רוע צרוף כלפי בעל חי"

 

 
בית המשפט השלום ברמלה גזר היום (ג') עונש מאסר של שנה וחצי בפועל על אדם שהתעלל בשלושה כלבים וגרם למותם.
 
על פי כתב האישום, בתחילת השנה, נטל אבו עאנם, מעדר או את חפירה ודקר והכה מספר רב של פעמים, שלושה כלבים בראשם וצווארם, עד שריסק את הגולגולת שלהם וגרם להם לפציעות וחבלות.

 

הנאשם הכניס אותם לשק גדול, גרר אותם עשרות מטרים מחצר ביתו, תוך שהוא מותיר דם בחצר ושובל דם לאורך מסלול הגרירה, והשליכם לתעלה בצד הדרך בשעת ערב.

 

השופט: "אכזריות לשמה שכל כולה רוע צרוף"

שניים מהכלבים נמצאו ללא רוח חיים בשק. הכלב השלישי נמצא נושם אך בשל כשל נשימתי שנבע ממעשי הנאשם, הוא הומת המתת חסד בידי וטרינר. הנאשם טען בבית המשפט כי "הייתי עייף לאחר העבודה והכלבים עצבנו אותי". 


כלב (צילום: shutterstock)
כלב(צילום: shutterstock)
 

 

השופט הסביר כי "מעשיו של הנאשם חמורים עד מאוד. מעשי אכזריות מן הרף העליון. אכזריות לשמה שכל כולה רוע צרוף כלפי בעל חי. הלב זועק, הנפש מזדעזעת, המחשבה סולדת ממעשי הנאשם אשר צללו לתהום מוסרי". הוא הוסיף כי על בית המשפט "לשמש מגינם של בעלי חיים חסרי ישע, שאין להם מייצג או עורך דין שיזעק את זעקתם".

 

בנוסף לעונש המאסר, הורשע הנאשם בעבירות התאכזרות בבעל חיים והיזק לבעל חיים. כמו כן, הנאשם נידון למאסר על תנאי וקנס כספי של 5,000 שקלים.  עוד ציין השופט כי "ענישה מחמירה והרתעתית תשמש להם פה" והדגיש כי לנאשם הרשעות קודמת בגין עבירות אלימות.  

 

עו"ד הישאם קבלאן מהסנגוריה הציבורית, המייצג את הנאשם, אמר כי "אנחנו נלמד את גזר הדין ונכלכל את הצעדים שלנו בהמשך".

 

ח"כ מיקי חיימוביץ'(כחול לבן) אמרה בעקבות פסק הדין במהלך נאומה במליאת הכנסת היום (ג'), כי "אלימות היא אלימות. מי שרוצח כך בעלי חיים יפגע גם בבני אדם ואכן, אותו נאשם הורשע בעבר באלימות בין היתר כלפי בת הזוג שלו", היא ציינה. "חוק צער בעלי חיים בישראל הוא חוק טוב אבל לעיתים נדירות נאכף. רשויות החוק מתייחסות בזלזול לתלונות שלא נחקרות כראוי והענישה מקלה ולא מרתיעה. כולי תקוה שהעונש החריג והתקדימי הזה יהווה נקודת מפנה ביחס כלפי התעללות בבעלי חיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כלבים נטושים כלבי חסרי בית
צילום: shutterstock
מומלצים