שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ריבלין: "זרעים של תקווה ושל הרבה אהבה"

  במטרה לשמר את המגוון הביולוגי בארץ, פרויקט "הצלת צמחי הבר הנכחדים ע"ש נחמה ריבלין ז"ל", יציג בימים הקרובים תערוכות פופ אפ מגוונות בגלריה ביפו. שם יוצעו למכירה גם כ-12,000 שקיות זרעים של פרחי בר המיועדים לאדניות, גינות וכניסות לבתים. צפו בנשיא ריבלין שותל בגן בית הנשיא

  הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם בירושלים יצא לאחרונה בקמפיין נרחב הקורא לקהל הרחב לרכוש ולזרוע בגינות ובאדניות הפרטיות זרעים של פרחי בר מקומיים הגדלים בארץ. חלק מהפרחים הם נדירים וחלקם מצויים בסכנת הכחדה. מטרת הקמפיין היא לשמר את המגוון הביולוגי בארץ.

   

  הקמפיין שהוקדש לזכרה של נחמה ריבלין ז"ל, בשל אהבתה לטבע ותרומתה האדירה במשך השנים לשמירה על הטבע, הושק לאחרונה על ידי נשיא המדינה, ראובן ריבלין שיחד עם בני משפחתו זרע בגינת בית הנשיא מהזרעים המיוחדים.

   

  צפו בנשיא ראובן ריבלין שותל פרחי בר בגן בית הנשיא:

  צילום: אבי קנר, מקליט: אורי בוזגלו

  צילום: אבי קנר, מקליט: אורי בוזגלו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ״הזרעים האלה הם זרעים של תקווה ושל הרבה אהבה" אמר ריבלין. "אהבה שנטעה בנו נחמה לטבע, למגוון האקולוגי בעולמנו, לסביבה שלנו. הקמפיין החשוב של הגן הבוטני בירושלים, מאפשר לנו להחזיר לטבע מעט ממה שהוא נותן לנו ולשמר את המגוון הרחב המצוי בעולמנו בכל רחבי הארץ. אני מזמין גם אתכם לקחת חלק ולשתול בכל גינה ביתית, בכל פארק עירוני".  

   

  הנשיא ראובן ריבליו שותל פרחי בר לזכר נחמה ז
  "אני מזמין גם אתכם לקחת חלק ולשתול בכל גינה ביתית, בכל פארק עירוני". הנשיא ראובן ריבלין(צילום: מארק ניימן לע"מ)

   

  בגן הבוטני שהוא הגדול בישראל אוסף של למעלה מ-6,000 מינים וזנים של צמחים מרחבי העולם. הגן מטפח מגדל ומייצר זרעים של פרחי בר לגינה מזה 40 שנה ביניהם כ-30 מינים שונים רובם מקומיים חלקם נדירים וחלקם בסכנת הכחדה.

   

  כחלק מהקמפיין החליטו בגן הבוטני גבעת רם בשיתוף גלריית מנדרמן היפואית להציג שלוש תערוכת פופ אפ מיוחדות: ציורים של צמחי הבר של האמנית קסניה טופז, איורי אלונים של ד"ר מיכאל אבישי ז"ל (ממקימי ומנהלי הגן הבוטני בירושלים), צילומים של סחלבי בר ישראליים שצילם ד"ר אורי פרגמן-ספיר המדען הראשי של הגן, ציורים של פרחי הבר שציירה אביטל בן משה על גבי קליפות עצים.

   

  ציור של פרחי בר מתוך תערוכה בגן הבוטני בירושלים (יצירה של קסניה טופז)
  "כל הזרעים הללו נובטים בקלות, בעלי פריחה בולטת ויפה והם חסכני מים המתאימים לכל גינה"(יצירה של קסניה טופז)
   

   

  עם הצגת התערוכות יעניק המדען הראשי של הגן הבוטני ד"ר אורי פרגמן-ספיר, הסברים על פרויקט הצלת פרחי הבר ועל הגן הבוטני ויעשיר את החוויה בסיפורים מרתקים על הצמחים, הפרחים ובוטניקה בכלל, והמבקרים יוכלו לרכוש זרעים של פרחי בר מיוחדים, כולל של מינים בסכנת הכחדה.

   

  "להנגיש את הטבע הישראלי ולעודד חיבור ואהבה אליו"

   

  "עובדי הגן הבוטני יחד עם עשרות מתנדבים מכל המדינה עומלים כבר חודשים רבים על המיזם הייחודי. לפני חודשים ספורים הם סיימו את מלאכת האיסוף של מאות אלפי זרעים של פרחי בר", מספרים אנשי הגן הבוטני."כל הזרעים הללו נובטים בקלות, בעלי פריחה בולטת ויפה והם חסכני מים המתאימים לכל גינה".

   

  ציור של פרחי בר מתוך תערוכה בגן הבוטני בירושלים (יצירה של קסניה טופז)
  " סך הכל נארזו כ-12,000 שקיות זרעים, אותן יהיה ניתן לזרוע באדניות, בגינות ובכניסות לבתים"(יצירה של קסניה טופז)

   

  הזרעים נאספו, נוקו ונארזו על ידי אנשים מהקהילות הירושלמיות המגוונות, שהמשותף לכולם היא אהבת הטבע והאדם. השותפים בפרויקט הם ידידי הגן הבוטני, מתנדבי קהילת הגן, אנשים בעלי צרכים מיוחדים מאלו"ט ורעות, צעירים בשירות לאומי, צה"ל וצוות הגן הבוטני. סך הכל נארזו כ-12,000 שקיות זרעים, אותן יהיה ניתן לזרוע באדניות, בגינות ובכניסות לבתים.

   

  "פרויקט הצלת צמחי הבר הנכחדים ע"ש נחמה ריבלין ז"ל הוא אחד ממיזמי הדגל של הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים ומטרתו לאפשר לכל אחת ואחד לשלב את פרחי הבר בגינות הביתיות, הקהילתיות, בתי הספר והגנים ובכך להנגיש את הטבע הישראלי ולעודד את החיבור והאהבה אליו", מסכם תום עמית, מנכ"ל הגן הבוטני.

   

  ציור של פרחי בר מתוך תערוכה בגן הבוטני בירושלים (יצירה של קסניה טופז)
  ""כל זריעה לוקחת חלק בשימור הסביבה האקולוגית המאפשר המשך הנאה לדורות הבאים"(יצירה של קסניה טופז)

   

  "כל זריעה לוקחת חלק בשימור הסביבה האקולוגית המאפשר המשך הנאה לדורות הבאים. אני מזמין את כל תושבי מרכז הארץ להגיע לגלריית מנדרמן לצפות בתערוכות המיוחדות, להקשיב לסיפורים ולהסברים של ד"ר אורי פרגמן-ספיר ולרכוש את שקיות הזרעים כדי לסייע לנו להציל את צמחי הבר של המדינה".

   

  • תערוכות פופ אפ להצלת צמחי הבר בארץ ישראל ע"ש נחמה ריבלין ז"ל תתקיים בגלריית מנדלמן ברחוב סמטת מזל אריה 19, יפו העתיקה.

   

  • שעות פתיחת התערוכות:

  28/11/2019 בין השעות 22:00-13:00

  29/11/2019 בין השעות 14:00-9:00

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורי פרגרמן ספיר
  צילום: אורי פרגרמן ספיר
  צילום: מארק ניימן לע"מ
  צילום: מארק ניימן לע"מ
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים