שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אוהד צויגנברג

  הפגנה נגד הדמוקרטיה

  גם אם יש מקום לביקורת על מערכת אכיפת החוק, וגם אם נפלו תקלות שראוי שייבדקו, היא אינה יכולה להיות מובלת על ידי מי שעומד בראש המדינה

   

  הפגנת התמיכה בנתניהו, אמש    (צילום: עמית הובר)

  הפגנת התמיכה בנתניהו, אמש    (צילום: עמית הובר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההפגנה שנערכה אמש (יום ג') ברחבת מוזיאון תל אביב הייתה הפגנה נגד הדמוקרטיה. אנשי הליכוד שאירגנו אותה והשקיעו מאמצים רבים, לרבות הסעות באוטובוסים מכל קצווי הארץ, קראו לציבור במודעות ענק בעיתונות להגיע על מנת לעצור את "ההפיכה השלטונית" - ביטוי שאותו טבע ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו ביום חמישי שעבר, כשעה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט הודיע על החלטתו להגיש נגדו שלושה כתבי אישום חמורים.

   

   

  הקורא התמים עלול לחשוב כי אך צירוף מקרים הביא לכך שאלפים מציבור אוהדיו ותומכיו של נתניהו התכנסו תחת אותה כותרת ממש שבה השתמש בנאומו. ולא היא. כל זה נעשה בכוונת מכוון. זו הפגנה שנועדה לצאת נגד היועץ המשפטי לממשלה, שמונה על ידי נתניהו, ונגד החלטות חוקיות שקיבלו גורמי האכיפה המוסמכים.

   

  גם אם יש מקום לביקורת, וגם אם נפלו במהלך השנים תקלות תחת ידם שראוי שייבדקו, היא אינה יכולה להיות מובלת על ידי מי שעומד בראש המדינה.

  הפגנת תמיכה בעד בנימין נתניהו (צילום: מוטי קמחי)
  הפגנת התמיכה בבנימין נתניהו, אמש(צילום: מוטי קמחי)

  לנתניהו זכויות רבות כלוחם וכמפקד, כשר וכראש ממשלה. הישגיו בתפקידיו אלה רבים מספור, ואין ספק שרבים היו רוצים להפגין בעדו. הפגנת תמיכה, דווקא בשעתו הקשה, ודאי כאשר עומדת לו חזקת החפות - חפות שעליו להוכיח בבית המשפט, ולא ברחוב. אלא שגל של אמירות חמורות שנשמעו מפי שרים בליכוד נגד פרקליטים, אפילו תוך ציון שמם, מיד לאחר דברי ראש הממשלה ביום חמישי, וביטויים ששמעתי כגון "הם לא נבחרו", "רק מי שנבחר על ידי הציבור יחליט" - כל אלו מעידים על הסכנה בהתפתחויות אלה, ועל אי-הבנה בסיסית של מהי מדינת חוק.

   

  אחזור, אפוא, לדבריו של ראש הממשלה המנוח, מנהיג הליכוד מנחם בגין, החתום על תעודת החבר שלי בתנועת החרות משנת 1970. את דבריו אלה אמר למחרת יום הכרזת המדינה: "ובמדינתנו פנימה יהיה הצדק השליט העליון, השליט גם על שליטיה". עליונות המשפט, קרא לכך.

   

  לא רק אני, לא רק רבים מחבריי, גם נתניהו גדל על דרכו של מנחם בגין. איך אירע שאיבד במהלך השנים האחרונות את הממלכתיות שכה אפיינה את בגין, מנהיג תנועת החירות שהפכה לליכוד?

   

  במשך יומיים הדליפו מלשכת ראש הממשלה שהוא שוקל להגיע להפגנה, ובמקביל לשכתו לחצה על שרים וחברי כנסת, על ראשי רשויות ובכירים ב"בלוק" להגיע. משהתברר שכולם עסוקים חוץ ממיקי זוהר, השתנתה המנגינה, ואז הודיעו כי ביקשו ששרים וח"כים לא ישתתפו. הייתכן שנפקחות העיניים? הייתכן שיש כבר אור בקצה המנהרה?

   

  • לימור לבנת כיהנה כשרה מטעם הליכוד

   

  מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים