שתף קטע נבחר

כחצי מיליון שקל לצעיר שנפגע בחוג כדוריד

תלמיד כיתה ז' השתתף בחוג במתנ"ס דימונה, אבל ביום התאונה החליף את המאמן תלמיד תיכון שרק סיים קורס מדריכים. ביהמ"ש קבע: זו רשלנות

בית משפט השלום בבאר שבע פסק לאחרונה פיצויים של יותר מחצי מיליון שקל לבן 22 שנפגע לפני כתשע שנים בעין ימין במהלך אימון של חוג כדוריד במתנ"ס בדימונה. השופט יורם ברוזה הטיל את האחריות על המתנ"ס כיוון שאפשר למדריך צעיר וחסר ניסיון להחליף את המדריך הקבוע ולהורות על ביצוע תרגיל חדש.

 

הצעיר הגיש את התביעה נגד המתנ"ס בשנה שעברה באמצעות עורכי דין גדעון פנר וסתיו שמש, ונטען בה לרשלנות עקב היעדר פיקוח והדרכה ראויים באימון. לדבריו, הוא היה תלמיד כיתה ז' כשהשתתף בחוג כדוריד שהעביר מורה לחינוך גופני בבית הספר ומאמן מוסמך.

 

באחד מימי פברואר 2010 נאלץ המדריך הקבוע לצאת לאירוע משפחתי וביקש מתלמיד תיכון בן 17, שסיים קורס הדרכה חודשים ספורים קודם לכן, להחליף אותו ואף אישר לו להעביר באימון תרגיל חדש. התרגיל השתבש כשאחד הנערים התבלבל וזרק לעבר השער כדור בזמן שהתובע היה על המגרש. הכדור פגע בעינו הימנית וגרם להיפרדות הרשתית.

 

בעקבות התאונה נאלץ התובע לעבור ניתוח מתקן וכמה טיפולי לייזר, ולהרכיב משקפיים. חוות דעת של אופטומטריסט שהוגשה מטעמו קבעה כי כיום הוא סובל מקוצר ראיה ו-10% נכות קבועה.

 

המתנ"ס, שיוצג על ידי עו"ד יריב מדר, לא חלק על חוות הדעת אך טען כי אין לו אחריות לתאונה, שאירעה באשמת התובע וחבריו לחוג. כמו כן נטען כי בניגוד לטענות התובע, התפקוד שלו לא נפגע בעקבות התאונה ונהפוך הוא השתלב בתחום ההייטק ומשתכר יפה.

 

אבל השופט יורם ברוזה הטיל אחריות מלאה על המתנ"ס. הוריו של התובע, ציין, שלחו אותו לחוג מסודר במתנ"ס עירוני שהיה אמור להיות מפוקח על ידי מדריך מוסמך ומנוסה. אלא שאת האימון שבו נפגע העביר מדריך צעיר וחדש, שלפי העדויות לא הצליח להשליט משמעת, ואם לא די בכך אפשרו לו להעביר תרגיל חדש שלא מוכר לחניכים.

 

השופט קבע כי התנהלות זו מעידה על רשלנות כלפי התובע, וכי מצופה היה שטרם הטלת אחריות כל כך גדולה על מדריך חסר ניסיון, יוודאו שהוא יכול להוביל אימון ושהחניכים מכבדים אותו. הוא הבהיר כי אין לייחס לתובע אשמה כלשהי כיוון שפעל בהתאם להנחיות ולא היה יכול למנוע את התאונה.

 

באשר לנזקים שנגרמו לתובע נקבע כי הנכות הרפואית הסבה לו נכות תפקודית בשיעור זהה (10%), כך שכושר ההשתכרות שלו נפגע. סכום הפיצויים ברכיב זה הועמד על 300 אלף שקל ובנוסף נפסקו לתובע גם הפסדי פנסיה בסך 37,500 שקל.

 

כמו כן זכה התובע בפיצוי על הוצאות עבור ציוד רפואי, סיעוד ועזרה בסך 30 אלף שקל וכן פיצויים של 50 אלף שקל על כאב וסבל. בסך הכול נפסקו לתובע 417 אלף שקל בנוסף לשכר טרחת עו"ד של כ-97 אלף שקל ו-5,000 שקל הוצאות משפט.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד גדעון פנר , עו"ד סתיו שמש
  • ב"כ הנתבע: עו"ד יניב מדר
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים