שתף קטע נבחר

בנה החייל רותק לבסיס בגלל המבורגר במקרר: "הוא היה רעב, מה לעשות"

ריקי גולן, אם החייל שנידון ל-28 ימי ריתוק כי שמר חבילת המבורגרים במקרר "בחזקת חלבי", תקפה בריאיון לאולפן ynet: "האוכל בבסיס על הפנים, אז הוא נאלץ להביא מהבית. לא יודעת מה לעשות כדי שהסיוט ייגמר"

 

 

 

ריקי גולן, אמו של החייל שנידון ל-28 ימי ריתוק לאחר שבמקרר שבחדרו בבסיס נמצאה חבילת המבורגרים, לא מוכנה לקבל בהבנה את העונש. "הוא רעב, מה לעשות", אמרה בריאיון לאולפן ynet. "הוא לא הפקיר פצוע בשטח, על מה נתנו לו 28 יום ריתוק?".

 

החייל, שמשרת באחד מבסיסי חיל האוויר בדרום, נשפט על-ידי מפקד הטייסת שאליה הוא משתייך. לפי צה"ל, הוא שמר את חבילת ההמבורגרים במקרר בניגוד להוראות מפקדיו, שלפיהן המקרר הפרטי שהביא מביתו הוא "בחזקת חלבי".

חבילת ההמבורגרים ()
"לא מקרה ראשון". חבילת ההמבורגרים שאותרה במקרר
 

 ריקי גולן (צילום: עמית הובר)
"עד כמה רס"ר יכול להפר את הכללים?". גולן(צילום: עמית הובר)

 

"זה הזוי, נכון?", אמרה גולן. "הזיה לגמרי, אמיתי וכואב. זה באמת קרה ואנחנו בשוק מאותו רגע. אני לא יודעת מה לעשות יותר כדי להפסיק את הסיוט הזה".

 

- איפה זה קורה, איך זה קורה?

"הבן שלי התקשר אליי ביום שני בערב, כולו רועד, ואומר לי שקיבל 28 ימי ריתוק על זה שהחזיק חבילת המבורגרים במקרר. הוא ילד טוב, חייל מצטיין, הייתי בשוק ובהלם טוטאלי".

 

- בצבא אמרו שאסור לשמור במקררים מוצרי בשר, מה טוען הבן שלך? אין מה לאכול בבסיס?

"האמת היא שהאוכל בבסיס הוא על הפנים, והוא נאלץ להביא אוכל מהבית. כל ההוראה הזאת שלא לשים מוצרי בשר במקררים פרטיים נוגדת בכלל את תקנות מטכ"ל. הוראות מטכ"ל מדברות רק על מקררים מרכזיים וציבוריים ועל אוכל שמוגש בבסיסי הצבא, ולא על הרכוש הפרטי של החייל. אין שום פקודה כזאת, זו הרחבה מקומית של רס"ר הבסיס או רב הבסיס בצורה הזויה".

 

- הבן שלך קיבל הנחיות מפורשות לא לאחסן בשר והפר אותן?

"הוא הפר את הכללים, זה נכון. השאלה היא עד כמה כל רס"ר מקומי יכול להפר את הוראות המטכ"ל לגבולות בלתי הגיוניים, איפה הגבול?".

 

- ברוכה הבאה לצה"ל.

"הוא רעב, מה לעשות. הוא הביא אוכל מהבית והוא לקח בחשבון שאולי זה יקרה, אבל הוא לא תיאר לעצמו שיקבל 28 יום ריתוק. זה נשמע לכם הגיוני? הוא לא הפקיר פצוע בשטח, על מה נותנים 28 יום ריתוק?".

 

- אמרת שהוא מצטיין ואין לו עבירות משמעת. איך זה גרם לך להרגיש?

"אני בשוק. אני לא אמא כזאת שמתערבת, אף פעם לא התקשרתי למורים ולמפקדים. פה הרגשתי שאין לי ברירה. זה לא מקרה ראשון שהצבא נוהג בחוסר מידתיות בכל מה שקשור בעבירות כשרות ובענייני הדת, זה לא ייתכן. עכשיו הבן שלי הוא הקורבן, אבל זה יכול להיות מישהו אחר. הוא באמת מסכן והוא כמעט לא עשה כלום. לא מגיע לו עונש כזה חמור, לא מידתי והזוי ביחס לעבירה שנעשתה. לא הגיוני".

 

מדובר צה"ל נמסר אתמול כי "החייל קיבל תדריך מפורט ממפקדיו בנוגע לאופן השימוש במקרר שבחדרו כאשר נאסר עליו בפרט להחזיק במקרר בשר. למרות זאת, במהלך ביקורת שנערכה ביחידה, עלה כי החייל הפר את הוראת מפקדיו בעניין. על כן, הוא הועמד לדין משמעתי ביחידה על אי קיום הוראות ונידון ל- 28 ימי ריתוק".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חבילת ההמבורגרים של החייל
מומלצים