שתף קטע נבחר

השופט שהביע תנחומים למשפחת מחבל: "מביע צער בפני משפחות שכולות"

בעקבות הסערה הציבורית שחולל פסק הדין שבו הביע צער על מותו של מחבל, פרסם שופט בית המשפט העליון ניל הנדל הודעת התנצלות: "פסק הדין בוטל. כמובן שלא הייתה כל כוונה לפגוע באיש. מבקש להביע צער רב בפני המשפחות השכולות שנפגעו מכך". בת הנרצח: "כנראה שהוא לא אדם רע כמו שחשבנו"

יממה לאחר הסערה הציבורית שחולל פסק הדין ובו דברי צער על מות מחבל פרסם היום (ו') שופט בית המשפט העליון ניל הנדל התנצלות: "פסק הדין הראשון בוטל וניתן פסק דין נוסף שמדבר בעד עצמו. כמובן שלא הייתה כל כוונה לפגוע באיש. השופט הנדל מבקש להביע את צערו הרב בפני המשפחות השכולות אשר נפגעו מכך".

איליה קריביץ' והשופט ניל הנדל (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

השופט הנדל ביקש להבהיר את הדברים באמצעות דוברות מערכת בתי המשפט: "הוגשה לפני השופט הנדל בקשה לביטול עתירה שהוגשה והדיון לגביה, עקב פטירתו של העותר בעת ריצוי עונשו בבית הסוהר. בפעמים הבודדות שמקרים כאלו מתרחשים, נוהג השופט הנדל להוסיף השתתפות בצער המשפחה. עקב פטירת העותר העתירה הפכה ללא רלוונטית ולכן לא התקיים דיון ולא היה צורך להיכנס לפרטי העתירה והעותר. פסק הדין הראשון בוטל וניתן פסק דין נוסף שמדבר בעד עצמו. כמובן שלא הייתה כל כוונה לפגוע באיש. השופט הנדל מבקש להביע את צערו הרב בפני המשפחות השכולות אשר נפגעו מכך".

פסק דין  ()

מיכל רקובשציק הרוש ורויטל מיכאלוב ()
"צוחקים לנו בפנים". נכדותיו של איליה קריביץ' ז"ל

הנדל הביע צער על מותו מסרטן של המחבל סאמי עאהד אבו דיאק, שרצח לפני 18 שנה את איליה קריביץ' מהיישוב חומש. את הדברים כתב השופט בפסק הדין שנתן שלשום ובמסגרתו מחק עתירה שהגישה משפחתו של המחבל, שהיה כלוא בישראל ומת השבוע במהלך אשפוזו בבית החולים אסף הרופא.

 

בעקבות הסערה מיהרו בעליון לנסות לתקן את הנזק. פסק הדין נמחק בטענה שהנדל לא אמור היה לקבל החלטה כשופט יחיד, ובמקומו ניתן פסק דין חדש של שלושה שופטים, שממנו נמחק המשפט מעורר המחלוקת.

 

ריטה רקובשיץ, בתו של הנרצח בפיגוע, התייחסה להתנצלות בשיחה עם ynet: "יפה מצידו שהתנצל לפחות. הוא עשה שטויות ואחר כך חשב על זה. הוא כנראה לא כזה בן אדם רע כמו שחשבנו. אני מבינה שיש פה גם עניין פוליטי, יש בלאגן בארץ וכולם מחפשים אשמים. כנראה שהוא לא חשב מספיק טוב, אני לא חושבת שהוא עשה את זה בכוונה".

 

היא הוסיפה: "בגלל הסיפור הזה אני מאתמול לא מרגישה כל כך טוב. זה זרק אותי אחורה ליום הרצח של אבא שלי וזה לא טוב לי. אפילו לא סיפרתי לאמא שלי כלום, כי אני לא רוצה שזה ישפיע עליה והיא תעבור את הכאב הזה שוב פעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השופט ניל הנדל
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים