שתף קטע נבחר

המדינה תעביר כסף להפעלת הבימה בזמן הקפאת ההליכים

המסך לא יירד: נאמני התיאטרון השקוע בחובות והמדינה הגיעו להסדר, לפיו יועבר סכום של שני מיליון שקל למטרה זו. מדובר בפעימה הראשונה במסגרת העברת כספי התמיכה של המדינה

ההצגה נמשכת: נאמני התיאטרון הלאומי הבימה והמדינה הגיעו להסדר, לפיו המדינה תעביר לנאמנים בתוך שבוע מאישור בית המשפט סכום על סך של שני מיליון שקל לצורך הפעלת התיאטרון בתקופת הקפאת ההליכים. חובותיו של התיאטרון נאמדים בכ-72 מיליון שקל.

 

בשורות טובות בהבימה: העובדים יקבלו משכורות

ביהמ"ש: מונו שני נאמנים זמניים לתיאטרון הבימה

החובות של תיאטרון הבימה: 72 מיליון שקל

 

מדובר בפעימה ראשונה במסגרת העברת כספי תמיכה של המדינה. סך תשלום יתרת התמיכה בגובה כ-2.5 מיליון שקל ישולם עד שבועיים לאחר אישור בית המשפט את דו"ח הנאמנים, שצפוי להיות מוגש בסוף השנה ולאחר שתאושר תוכנית הבראה.

תיאטרון הבימה (צילום: אוראל כהן)
תיאטרון הבימה(צילום: אוראל כהן)

הנאמנים של תיאטרון הבימה, עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב, הודיעו בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הם "מאמינים בהבראת התיאטרון ומכינים לשם כך תוכנית הבראה, המבוססת על קבלת תמיכה מהמדינה, על הלוואה מקרן תנופה שהתקבלה בקופת הנאמנים ועל הכנסות שוטפות של התיאטרון.

 

"הנאמנים מאמינים שיישום תוכנית ההבראה יאפשר לתיאטרון להתנהל בצורה מאוזנת בעתיד וללא גירעון. מנגד, הם אינם רואים אפשרות להסדר, בו יכוסו כל חובות עבר של הנושים או חלק הארי שלהם. תוכנית ההבראה תתבסס על יצירת מבנה משפטי חליפי, אליו תועבר כלל פעילות התיאטרון, באופן שיאפשר תשלום מיידי מאת הביטוח הלאומי לעובדים בגין חובות העבר".

 

 

המשמעות היא שהנאמנים יקבלו מימון להפעלת התיאטרון גם מהמדינה, אולם משכורות העבר שלא שולמו לחלק מהעובדים, ישולמו לא מהתמיכות אלא על ידי הביטוח הלאומי. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין קבע דיון בעניין למחר (א') בבוקר.

 

אורי רשטיק, מרכז פעילות שח"ם-ארגון השחקנים בישראל, מסר כי "אנו מברכים את הנאמנים על עבודתם והגעה להסדר עם האוצר שימשיך להפעיל את התיאטרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
תיאטרון הבימה
צילום: shutterstock
מומלצים