שתף קטע נבחר

אחרי הליכוד: גם בכחול לבן אוספים חתימות עבור גנץ

המפלגה פנתה לחברי כנסת שונים, בהם גם לרשימה המשותפת, בבקשה להמליץ על בני גנץ להרכבת הממשלה. בכחול לבן הבהירו כי בכוונתם להקים ממשלת אחדות. ח"כ מישראל ביתנו על הצהרת ליברמן: "לא נמליץ על אף אחד מבלי שגנץ ונתניהו יתאמו"

 

בני גנץ במליאת הכנסת (צילום: אלכס קולומויסקי)
בני גנץ (צילום: אלכס קולומויסקי)

כחול לבן החלה הבוקר (ראשון) באיסוף חתימות מחברי כנסת שימליצו על בני גנץ להרכבת הממשלה. במפלגה הבהירו כי בכוונתם עדיין להקים ממשלת אחדות עם הליכוד. מי שעוסק בפועל באיסוף החתימות הוא יו"ר הסיעה אבי ניסנקורן, שפנה גם לרשימה המשותפת עבור ההמלצה על גנץ.

 

בליכוד ביקשו כבר אתמול מחברי בלוק הימין לחתום עד 09:00 על מכתבי ההמלצה על נתניהו שיוגשו לנשיא המדינה ראובן ריבלין. עם זאת, עד שלא יהיו 61 חתימות למועמד מסוים - אין כל ערך לחתימות.

 

בעקבות הצהרתו של אביגדור ליברמן על כך שישראל ביתנו תחתום גם לנתניהו וגם לגנץ, חבר הכנסת יבגני סובה מישראל ביתנו, אמר כי אין בכוונתם ליצור תחרות על ההגעה לבית הנשיא בין השניים - אלא לחתום בתנאי שיהיה תיאום ביניהם.

 

גורם בכיר בישראל ביתנו אמר הבוקר, כי חברי הסיעה לא יחתמו באופן אוטומטי לגנץ ונתניהו "כדי שירוצו לנשיא המדינה 'כמו במירוץ למיליון' כדי לקבל את המנדט להרכבת הממשלה". הוא הוסיף כי שני המועמדים יקבלו את החתימות רק אם יתחייבו להקים ממשלת אחדות.

 

 

The heads of the Joint List with President Reuven Rivlin in Jerusalem  (Photo: GPO)
חברי הרשימה המשותפת. כחול לבן יפנו גם אליהם(Photo: GPO)

איסוף החתימות עשוי להעניק 14 יום ארכה לצורך הרכבת ממשלה על המועמד שיגיש אותן אולם הדבר לא מבטיח שאכן תקום ממשלה. גורמים פוליטיים אמרו אתמול כי "במצב הנוכחי, מדובר במריחת זמן מיותרת".

 

 

Avigdor Liberman  (Photo: Alex Kolomoisky)
ליברמן. יחתום לנתניהו וגם לגנץ(Photo: Alex Kolomoisky)

 

בתוך כך, ייפגש היום יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עם צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן. בנוסף, הוא יוועד עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ועם ראשי יהדות התורה - סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני.

 

גורם בצוות המשא ומתן של כחול לבן אמר לקראת פגישת הצוותים כי הוא "לא מאמין שיקרה משהו". בכיר בליכוד שנשאל גם הוא אם יש מה לצפות בפגישת צוותי המו"מ - השיב: "לא".

 

בכחול לבן טוענים כי אם נתניהו כבר מוכן לרדת בדרישותיו ולכהן רק חודשים ספורים בתפקיד ראש הממשלה – יהיה קשה "לקנות" את אמינות הכוונה הזאת. "מי שמוכן לכהן כמה חודשים ספורים בתפקיד ראש הממשלה לא באמת מתכוון לזה. הוא כנראה מכין תרגיל לא לכבד את הרוטציה או להוביל שוב לבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים