שתף קטע נבחר

הרב הוכה עד זוב דם - ועזב מיד לישראל

בשכונה החסידית של לונדון תקפו שני נערים רב בצעקות ולאחר מכן באגרופים ובעיטות, והשאירו אותו שותת דם על הרצפה. מתנדב של ארגון האבטחה החרדי "שומרים" דיווח על התקרית למשטרה. בעקבות המקרה החליט הרב הנסער לעזוב מיד את המדינה, וטס לישראל

רב הוכה עד זוב דם בליל שישי האחרון, כשהלך ברחוב בשכונת סטמפורד היל שבלונדון. 2 נערים קראו לעברו קריאות אנטישמיות, ואז תקפו אותו באכזריות. בעקבות המקרה החליט הרב הנסער לעזוב מיד את המדינה, וטס לישראל.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >> 

 

 

התקיפה האנטישמית התרחשה ביום שישי בסביבות השעה 21:45, בשכונה המזוהה עם אחוז גבוה של אוכלוסייה חסידית. את שני התוקפים תיאר הרב כ"שחורי גוף ולובשים בגדים כהים". הנערים צעקו לעברו: "להרוג את היהודים" וקריאות גנאי נוספות, והחלו להכות אותו בחוזקה באגרופים ובעיטות. הם השאירו אותו שותת דם על הרצפה.

 

בתקשורת הבריטית תיארו "רב בכיר"

בכלי התקשורת הבריטיים תואר הקורבן כ"רב בכיר". מתנדב של ארגון האבטחה החרדי "שומרים" דיווח על התקרית למשטרה. ארגון "השומרים" ומשטרת לונדון קראו לעדי ראייה לתקרית לפנות למשטרה או לארגון.

 

בתוך כך, משפחה יהודית שמתגוררת בלונדון גילתה צלב קרס עם הכתובת "הייל בוריס" על ביתם. התקרית אירעה במהלך השבת. המשפחה התקשרה לארגון "שומרים" בצפון מערב לונדון , והעירייה הסירה את הגרפיטי.

 

אנטישמיות בלונדון ()
"הייל בוריס". אנטישמיות בלונדון

 

התקרית אירעה זמן קצר לאחר אירוע הטרור בגשר לונדון שבמהלכו רצח בדקירות מחבל של דאעש שניים, ופצע נוספים. ביום ראשון הבא מתוכננת הפגנה גדולה מול הפרלמנט בלונדון נגד גילויי האנטישמיות בבריטניה, הן ברחוב - עם העלייה בפשעי השנאה נגד יהודים, והן בפוליטיקה - בדגש על מפלגת הלייבור.

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים