שתף קטע נבחר

"יהודים החוצה": מצעד אנטישמי בלונדון

"שחררו את סטמפורד היל מיהודים": מצעד אנטישמי מתוכנן ברחובותיה של לונדון, נגד "ייהוד צפון לונדון". המארגנים קוראים למחאה המונית בשכונה היהודית חרדית "סטמפורד היל" "שנכבשה בידי אויב זר האוכף את חוקיו הזרים". ג'ושוע בונהיל, יוזם המצעד, נהנה מעשרות-אלפי עוקבים

מצעד נגד "ייהוד" צפון לונדון: משטרת לונדון התריעה בפני הקהילה היהודית המקומית, על מצעד כנגד מה שמכונה "ייהוד" שכונות צפון לונדון, המתוכנן להיערך בחודש הבא. המצעד מאורגן דרך גוף המכנה עצמו "פשיסטים למען זכויות לבנים"', וקורא למחאה המונית בשכונת סטמפורד היל הנחשבת לביתם של כ-26 אלף יהודים, רובם חסידים. הסקוטלנד יארד אישר כי אכן קיבל בקשה לקיום המצעד, אך טרם החליט אם לאשר אותה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

מי שעומד מאחורי המצעד האנטישמי הוא תושב האזור בשם ג'ושוע בונהיל, המגדיר עצמו כלאומן ופשיסט התומך בזכויות הלבנים. בונהיל כבר יצר כרזת מחאה שאותה ישאו המשתתפים במצעד, ובה נכתב: "לשחרר את סטמפורד היל", בצירוף קריקטורה אנטישמית של יהודי.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

בונהיל פועל, בין השאר, נגד התארגנות השמירה היהודית המכונה "השומרים" ברחובות לונדון. ארגון השמירה היהודי המקומי זוכה, לפי "האינדיפנדנט", לאימון ופיקוח מטעם משטרת לונדון - ואף עובד עימם בשיתוף פעולה לסיכול פשעי שינאה ועבירות שונות, ובהן עבירות רכוש ופריצות בשכונות היהודיות.

 

"סטמפורד היל נכבשה בידי אויב זר, האוכף את חוקיו הזרים. נצעד נגד זה". כרזה ()
"סטמפורד היל נכבשה בידי אויב זר, האוכף את חוקיו הזרים. נצעד נגד זה". כרזה

 

אך בונהיל טוען כי מדובר ב"משטרה דתית" בלתי חוקית. "זהו ביטוי לחוסר אמון מוחלט, שהיהודים של סטמפורד היל הקימו כוח המשטרה משלהם האוכף את החוק התלמודי שלהם ברחובותיה של עיר בריטית לבנה", כתב בונהיל. הוא טוען כי בסטנפורד היל "אנשים לבנים סופגים לעיתים קרובות יריקות, ואף זכו לכינוי 'גויים', עבדי היהודים".

 

מאנטישמיות בפייסבוק - לאנטישמיות ברחוב

בונהיל נהנה מ-26 אלף עוקבים בטוויטר, והכריז כי הוא מתכנן את "שחרור השכונה" ב-22 למרץ. הוא אומנם מתנהל ללא

תמיכה של אף גוף פוליטי רשמי מאחוריו, כפי שמציין ה"גרדיאן" - אך בקרב יהודי השכונה חוששים כי גופים ימניים קיצוניים יחברו אליו.

 

האירוע "זכה" לאיוונט בפייסבוק, תחת הכותרת "לשחרר את סטנפורד היל" - אך תמונת הכרזה שייצר ו"ככבה בו" הוסרה מדף הקבוצה על ידי פייסבוק.

 

"זוהי דמוקרטיה, וזכותנו כאזרחים למחות בדרכי שלום נגד עוולות", אמר בונהיל. "אנו וזכויותנו לא ניהיה מאויימים על ידי כל 'אנטי לבן' והבובות היהודיות שלהם שבשלטון. אני מבטיח להיות ב-22 למרץ בכוח מלא בהאקני".

 

הסקוטלנד יארד: התנהגות גזענית ועילה למאסר

תקרית המצעד מגיעה, לדברי "הגרדיאן", לאחר דו"ח שפרסם גוף האבטחה הקהילתי (CST), האחראי על מימון אבטחתם של המוסדות היהודים. לפי הדו"ח, השנה החולפת (2014) הייתה שנת שיא בדיווחים על תקריות אנטישמיות במדינה. ה-CST מסר ל"גרדיאן" כי הוא נמצא בקשר רציף עם מנהיגי הקהילה היהודית בנוגע לתקרית, וכי מרבית היהודים המקומיים נותרים רגועים לנוכח איומי המצעד של בונהיל.

 

דיב ריץ', דובר ה CST, ציין כי לבונהיל "רקורד ארוך של פרובוקציות אנטישמיות וגזעניות, אך איך לו יכולת לשנע מספרים גדולים של אנשים אל הרחוב". הוא הוסיף כי "אנשים צריכים להתייחס לזה בבוז הראוי".

 

ריץ' ציין כי הוא ואנשיו נמצאים בקשר רציף עם גורמי האכיפה המקומיים, ופועלים מול הפלטופרמות של הרשתות החברתיות על מנת שיסירו את דבריו הפוגעניים של בונהיל מהרשת. "הדבר החשוב ביותר הוא למנוע ממנו לגרום לנזק ביחסים השכונתיים".

 

דובר הסקוטלנד-יארד ציין כי התקבלה בקשה לקיום המצעד, אך הוסיף כי על פי החוק הבריטי, שימוש במילים או בהתנהגות פוגענית, גזענית או מעליבה, או הצגת חומר כתוב מתוך כוונה לעורר שנאה גזעית – הוא עילה להעמדה לדין בעבירה פלילית, שעונשה מאסר של עד שבע שנים.

 

בארגון "השומרים" לונדון סירבו להגיב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא ניהיה מאויימים על ידי כל 'אנטי לבן' והבובות היהודיות שלהם". ג'ושוע בונהיל
מומלצים