שתף קטע נבחר

מלחמת ראשי ערים מהליכוד: "סער אמיץ" מול "ביבי מנצח"

שמעון לנקרי מעכו אמר באולפן ynet כי דרושה מנהיגות אחרת "על רקע הביזוי והשיסוי". בני ביטון מדימונה ענה: "נתניהו אחראי לעשור הטוב בתולדותינו"

 

 

ההצהרה של ח"כ גדעון סער על כוונתו להתמודד מול בנימין נתניהו על ראשות הליכוד ממשיכה לעורר ויכוח פנימי בין חברי המפלגה. באולפן ynet התראיינו הבוקר (יום ב') ראש עיריית עכו שמעון לנקרי שסבור שהליכוד זקוק למנהיגות אחרת, וראש עיריית דימונה בני ביטון, שמתעקש שנתניהו הוא ראש ממשלה מצוין שתחתיו נהנתה ישראל מהעשור המוצלח בתולדותיה.

 

לנקרי: "המדינה אחרי שתי מערכות בחירות קשות מאוד. החברה הישראלית כמעט מפורקת לגמרי, ועל רקע כל השיסוי והביזוי הגיע הזמן למנהיגות אחרת. אנחנו לא רואים מה ייצא מעוד מערכת בחירות. זכותו האלמנטרית של גדעון סער להתמודד בפריימריז. מי שיזכה – יזכה, וזה בסדר גמור. אני לא מבין למה קמו עליו חלק מהשרים וחברי הכנסת. כלפי חוץ הם מצטדקים בזמן שכל אחד מכין בעצמו את המחנה שלו ודואג לעצמו ליום שאחרי.

 

"לגדעון סער היה מספקי אומץ לב לבוא ולהגיד 'חבר'ה, המדינה מעל הכול, צריכים לעשות פריימריז עכשיו, הגיע הזמן להנהיג האחרת'. אני תומך בדברים ערכיים כאלה. הגיע הזמן לחילופים".

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו (צילום: יובל חן, עמוס בן גרשום)
שמעון לנקרי ובני ביטון. מחלוקת בליכוד(צילום: יובל חן, עמוס בן גרשום)

ביטון ענה לו: "לגדעון סער יש המון זכויות. אני פשוט חושב שזה לא הזמן ולא העיתוי להתמודד. כל הסקרים מראים שביבי מנצח, אז מה יקרה? להערכתי הוא ינצח וירכיב את הממשלה הבאה".

 

- העיתוי שבו סער מתמודד מחליש את הליכוד?

"ניסו להחליש את הליכוד, אבל לשמחתי לא הצליחו. כבר 10 שנים לא התמודדו מול נתניהו. מה לעשות, הוא ראש ממשלה מצוין. זה העשור הטוב ביותר שהיה פה".

 

- לנקרי, מה יש בסער שאין בנתניהו?

"אני גם חושב שהוא ראש ממשלה מצוין. קרו כמה דברים, גם בצד הערכי, לא קשור לחוק או לא חוק. בצד הערכי יש בעיה עם החלטת היועמ"ש. אני מאחל לראש הממשלה שיהיה פנוי לטפל בענייניו ומאחל לו מכל הלב שייצא נקי וזכאי, אבל כרגע, אחרי שתי מערכות בחירות קשות, המדינה נמצאת תקועה לגמרי".

 

- ביטון, מבחינה ערכית הליכוד צריך לעשות שינוי?

"אנחנו נמצאים במדינת חוק. עד שלא יהיה פסק דין חלוט... הרי המחוקק היה חכם מאוד. לגבי השרים הוא נתן דין אחד ולגבי הח"כים והוא נתן חוק אחר. תארו לעצמכם שבעוד שנה נתניהו ייצא זכאי. איך אפשר להחזיר את הגלגל לאחור? יש שופטים בירושלים, אז בואו נחכה לפסק דין חלוט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן, עמוס בן גרשום
שמעון לנקרי ובני ביטון
צילום: יובל חן, עמוס בן גרשום
מומלצים