שתף קטע נבחר

בירור רפואי מתחיל אצל רופא המשפחה

מה המשמעות של להיות רופא משפחה? ד"ר דורון עמוסי מסביר איך רופא משפחה הוא זה שמכיר את המטופל ומשפחתו, את ההיסטוריה הרפואית שלו ואת אישיותו ובעיקר, יודע רפואה ואת יכולות מערכת הבריאות באזור עבודתו, ויידע ביחד עם המטופל למצוא את הדרך הנכונה לריפוי

בשיתוף פורום Reboot

 

אספר לכם קצת על המקצוע הזה, של רופא משפחה. מתמחה ברפואת משפחה עובר הכשרה מגוונת. כשנה במרפאה לרפואת המשפחה, אחר כך הוא עובד כשנתיים במחלקות בית החולים. פנימית, ילדים, מיון, פסיכיאטריה, אורתופדיה ועוד. בסוף ההתמחות הוא חוזר לשנה במרפאת רפואת משפחה ו...להבדיל ממקצועות אחרים ברפואה בהם עם קבלת תואר מומחה יורד העומס, מומחים ברפואת משפחה רק אז מתחילים ממש לעבוד.

  

צפו בעוד שיחות בריאות

 

אין מה לרוץ לרופא גסטרו עם כאב בטן או לנוירולוג עם כאב ראש. בירור רפואי מתחילים אצל רופא המשפחה. הוא יישמע את הסיפור שלך, יבדוק אותך ויחליט ביחד איתך על תכנית הבירור והטיפול. אולי בדיקות דם או הדמיה, אולי ניסיון של טיפול תרופתי.

 

רק בהמשך יגיע תורו של הרופא היועץ, אליו תגיעו מוכנים עם בדיקות, ניסיון טיפולי ושאלה אבחונית ברורה ומוגדרת. נכון שאת דלקות הפרקים המורכבות מנהל הראומטולוג, וחולי ריאה קשים נמצאים במעקב רופא ריאות. רופא הגסטרו יעקוב אחרי חולי קרוהן וקוליטיס, אבל כולם כולם כדאי שיתחילו את הבירור אצל רופא המשפחה.

 

הוא מכיר את המטופל ומשפחתו, הוא מכיר את ההיסטוריה הרפואית שלו ואת אישיותו ובעיקר הוא יודע רפואה ואת יכולות מערכת הבריאות באזור עבודתו, וידע ביחד עם המטופל למצוא את הדרך הנכונה לריפוי.

 

צפו בד"ר עמוסי:

 

 

בירור שמתחיל אצל רופא המשפחה יעיל ואישי יותר, הפרספקטיבה שלנו לגבי בריאות המטופלים רחבה יותר, אנחנו מכירים את האפשרויות הרפואיות בסביבה שלנו ואנו נמנעים מבדיקות מיותרות.

  

זיכרו, בירור רפואי מתחילים אצל רופא המשפחה. לכו למצוא לכם רופא משפחה. זה חשוב למשפחה שלכם!

  

פורום Reboot הוא יוזמה לתועלת הציבור שנוסדה בשנת 2014, במטרה לקדם את תחום הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי ולהבטיח את קיימות מערכת הבריאות בישראל באמצעות שיח ציבורי, שיתוף פעולה ועידוד חדשנות ויזמות ישראלית. קהילת הפורום מונה למעלה מ-1,000 חברים המשתתפים במפגשים, כנסים, קבוצות עבודה ופעילויות שונות, לרבות 'שיחות בריאות' - הרצאות קצרות המספקות תכנים רלוונטיים בעלי עניין והשפעה הן לקהל המקצועי והן לציבור הרחב וזוכות לחשיפה רחבה. הפורום מקיים גם את תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה' ותורם מאות אלפי שקלים מידי שנה למימוש רעיונות שיקדמו את התחום, יסייעו לחולים או ישפרו את מערכת הבריאות. פעילויות הפורום אינן מערבות תכנים מסחריים ובנויות על בסיס התנדבותי, שותפות ותמיכה של גופים, חברות וארגונים.

 

 

בשיתוף פורום Reboot

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים