שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ההתעללות בפעוטון בחיפה: מגעים לעסקת טיעון. ההורים: "ניסיון רצח"

  פרקליטיהן של ספיר כהן ומטפלת נוספת, המואשמות בעבירות של התעללות ותקיפה בפעוטון שבו עבדו בחיפה, מנסים לגבש הסכם שימנע משפט. ההורים נאבקים על פרסום שמות המעורבים וקידום ההליכים: "מדובר בתינוקות בני חצי שנה. בנס אף אחד לא מת"

    

  המטפלות המתעללות בבית המשפט, היום    (צילום: שמיר אלבז)

  המטפלות המתעללות בבית המשפט, היום    (צילום: שמיר אלבז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בדיון שהתקיים היום (ג') במסגרת פרשת התעללות בתינוקות בגן ילדים בשכונת נווה שאנן בחיפה, שבה מואשמת ספיר כהן (28) בהתעללות בשישה תינוקות ומטפלת נוספת מואשמת בתקיפה - ניסו הצדדים להגיע להסדר טיעון.  הורי הילדים שהמתינו בבית המשפט זעמו על הניסיונות לגיבוש הסכם וקראו לעבר המטפלות: "הסדר טיעון תקבלו בגיהנום".

   

  המטפלת ספיר כהן (צילום: גיל נחושתן )
  מואשמת בהתעללות בשישה תינוקות. ספיר כהן(צילום: גיל נחושתן )
   

   

  תיעוד: המטפלת מתעללת בתינוקת בפעוטון

  תיעוד: המטפלת מתעללת בתינוקת בפעוטון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  התקיפה בגן בנווה שאנן בחיפה - ידיעות קודמות:

  אגרופים בפנים ובעיטה בראש: מטפלות הואשמו בהתעללות ובתקיפת תינוקות

  בית המשפט פרסם את שם המטפלת: "להזהיר מהעסקתה"

  אם התינוקת שהתעללו בה במעון: "הרגשתי שדוקרים אותי בלב"

   

  הורים נוספים שנכחו בדיון תיארו את התקדמות מאבקם לחשיפת שמה של המטפלת השנייה שמואשמת בתקיפת הפעוטות. "אנחנו מחכים יותר משלושה חודשים שבית המשפט יתיר לפרסם את שמה, והם רק דוחים את זה. למה הם מחכים? ולמה סעיפי האישום בינה לבין ספיר כהן שונים? הן עשו את אותם המעשים".

   

  עוד נטען בקרב ההורים כי "מדובר בניסיון לרצח. אלה תינוקות בני חצי שנה". 

   

  עו"ד יובל זמר, המייצג את כהן שהואשמה בהתעללות בקטין בידי אחראי, אמר בדיון כי אין מחלוקת על ביצוע המעשים - אלא על המשמעות המשפטית וסעיפי החוק. "לא מדובר בהתעללות, אני לא מבין למה הפרקליטות הלכה על הסעיף הזה. גם לא הגיוני שתהיה הבחנות בין שתי המטפלות", ציין.

   

  תיעוד המטפלת מתעללת בתינוקת בפעוטון בחיפה ()
  מתוך תיעוד ההתעללות בפעוטון
   

  סימני האלימות על שפתיה של התינוקת ()
  סימני אלימות על שפתי תינוקת
   

  הורים בשלום חיפה שילדיהם עברו התעללות בגן (צילום: אחיה ראב
  הורים זועמים באחד הדיונים בבית המשפט(צילום: אחיה ראב"ד)
   

  שתי המטפלות נעצרו בתחילת חודש אפריל השנה, לאחר שהורים לפעוטה התלוננו במשטרה בעקבות חבלה בשפתייה. תחילה טענו בגן כי החבלה נגרמה בטעות, וההורים קיבלו את ההסבר. אולם, סרטוני אבטחה שהוצגו בהמשך הראו כי אכן מדובר בתקיפה.

   

  "ספיר כהן נתנה אגרוף חזק לבתי, סטרה לה פעמים רבות, בעטה בה, זרקה אותה מגובה של כ-80 ס"מ למשטח הפעילות", כתב אביה של התינוקת לאחר ששמה של כהן הותר לפרסום בחודש אוגוסט. "שתיהן התעללו לא רק בבתי, אלא בעוד חמישה תינוקות. משיכות בשיער, הטחות של הראש בשידת החתלה - כל ילד נזרק על ידי ספיר כהן למזרן הפעילות כאילו שמדובר בשקי תפוחי אדמה. כולם קיבלו ממנה סטירות ובעיטות, וגם המטפלת השנייה לא פסחה על אף ילד בחניקות וטלטולים", הוסיף האב.

  הוריה של התינוקת שעברה התעללות בפעוטון בחיפה (צילום: גיל נחושתן)
  הורי הפעוטה שהותקפה(צילום: גיל נחושתן)

  "לא מדובר בהתעללות". עו"ד יובל זמר ()
  "לא מדובר בהתעללות". עו"ד יובל זמר

  מאז מעצרן באפריל, שתי המטפלות נעצרו ושוחררו - ונעצרו פעם נוספת לאחר שהמשטרה זיהתה בסרטוני האבטחה מהגן תקיפות של ילדים נוספים. כתב האישום הוגש כאמור בנובמבר. 

   

  בכתבי האישום נעשתה הבחנה בין המעשים החמורים יותר שמיוחסים לכהן, לאלה שאותם ביצעה המטפלת השנייה. לפי כתב האישום, במשך יותר משעתיים הכתה כהן את התינוקות, חבטה את ראשיהם בסל קל והניחה על ראשיהם חיתולים ושמיכות. באחד המקרים הצמידה כהן בחוזקה חיתול לפניה של תינוקת שסבלה מקשיי נשימה עקב צינון.

    

  במקרה אחר, שמתואר באישום, בעטה כהן בראשו של תינוק והצמידה את גופו למזרן באמצעות רגלה. עוד צוין כיצד כהן הכתה תינוקות בפניהם, נהגה בהם בגסות ודרכה עליהם.

   

  לגבי המטפלת השנייה נטען כי היא כיסתה בחיתול בד את פניה של אחת התינוקות ונענעה אותה באגרסיביות בסל קל. במקרה אחר צוין כי היא "האכילה את אחת התינוקות בגסות, כשהיא נמצאת על רגליה של הנאשמת, שהייתה ישובה על המזרן, תוך שהיא מטה בכוח את ראשה של התינוקת לאחור. בסיום האכלתה, השליכה אותה הנאשמת על מזרן בגן".

   

  כהן, שהודתה בחקירתה הראשונה במשטרה כי אכן דחפה בכוח מוצץ לפיה של אחת התינוקות, אך הכחישה אז את שאר המקרים, הואשמה בהתעללות בקטין על ידי אחראי. המטפלת השנייה הואשמה כאמור בתקיפה.

   

  מאז התקיפה נאבקים הורי הילדים לחשיפת שמות המטפלות המתעללות. בנוסף, הם התעמתו כמה פעמים עם המטפלות וקרוביהו בדיונים שהתקיימו בבית המשפט, ואף הפגינו סמוך לבתיהן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים