שתף קטע נבחר

טרנסג'נדריות מתל אביב הוכו באזור רמאללה, מכוניתן נהרסה

צעירים ממחנה קלנדיה הכו קשות את סמי שנכנסה לכפר עקב ואת חברתה. התוקפים יידו לבנים על המכונית והרסו אותה כליל. מרים, חברתה של המותקפת: "סמי הגיעה לביקורת לאחר ניתוח אף, שדדו ממנה 52 אלף שקלים"

סמי, טרנסג'נדרית מחברון המתגוררת בתל אביב וחברתה, הוכו אתמול (ב') קשות בכפר עקב ליד רמאללה. צעירים ממחנה הפליטים קלנדיה תקפו אותה ואת חברתה בבעיטות ובאגרופים, שדדו מהן עשרות אלפי שקלים, יידו לבנים והרסו כליל את המכונית שבה נסעו.

 

 

סמי וחברתה הצליחו להימלט לכיוון המחסום לאחר שגורשו מהמקום. משפחתה של סמי מחברון זרקה אותה מהבית בשל נטיותיה והיא מתגוררת ביפו. המותקפת מקבלת סיוע מהמרכז הגאה בתל אביב. מנהל המרכז, אביהו מיזן, אמר כי היא במצב טוב, ובבוקר היא תפגוש רופא.

 

מרים, חברתה של המותקפת, סיפרה אמש ל-ynet: "היא עשתה בשבוע שעבר ניתוח אף והיום הלכה לביקורת. כשיצאה משם היא ירדה לקנות בגדים עם חברה שלה והבחור שהיה איתן נשאר באוטו. הייתה בעיה עם האנשים בחנות הבגדים, שהתחילו לצלם אותן והוציאו את הבחור מהרכב והתחילו להרביץ לו. הבחורות שמעו את הצעקות, יצאו החוצה וגם הן קיבלו מכות ושברו להן את האוטו. היא אמרה שזה התנזים, לא המשטרה הפלסטינית. הם נעלו אותן ברכב ולקחו את כל הכסף, 52 אלף שקל ואת שלושת הטלפונים והמשיכו להרביץ להן באוטו. לבסוף לקחו אותן למחסום להחזיר אותן, אמרו להן 'תרוצו למחסום'".

 

בחודש אוגוסט האחרון איימה המשטרה הפלסטינית "לרדוף" ולעצור כל מי שיעז להשתתף באירועים של הקהילה הגאה בשטחי הרשות. ההודעה החריגה הופצה בעקבות אירוע שקיים הארגון הפלסטיני "אל-קאווס" ("קשת" בערבית) בעיר שכם. במשטרה טענו שהארגון פועל בניגוד לערכים ולמסורת הפלסטינית, וכינו את הפעילויות של אל-קאווס "מכה לכל הערכים של החברה הפלסטינית".

תקיפה סמי ישראלי רמאללה הומוסקסואל פלסטינים ()
מכות קשות ברמאללה

תקיפה סמי ישראלי רמאללה הומוסקסואל פלסטינים ()
התקיפה תועדה

בעקבות האיום, ביטל אל-קאווס כנס נוסף שתוכנן ברמאללה. בארגון, שנוסד ב-2001 ופועל גם בירושלים, בחיפה וביפו, טענו שהמשטרה לא הסתפקה רק באיום לעצור את פעיליו, אלא שהיא כינתה אותם "סוכנים זרים" וקראה לתושבים לדווח לה על כל פעילות "חשודה". האירוע זכה לכותרות בכלי תקשורת ברחבי העולם, והציף את סוגיית מעמדם ומצבם הקשה של חברי קהילת הלהט"ב ברשות הפלסטינית.

 

ברשות הפלסטינית הומוסקסואליות אמנם אינה אסורה על-פי חוק, אך אין כלל הגנה על זכויותיהם של חברי הקהילה הגאה. רבים מהם נאלצים להימלט ממשפחותיהם אחרי שאלו מגלות על נטייתם המינית. 

תקיפה סמי ישראלי רמאללה הומוסקסואל פלסטינים ()
סמי תועדה בחנות

תקיפה סמי ישראלי רמאללה הומוסקסואל פלסטינים ()
התוקפים החריבו את המכונית באמצעות לבנים

תקיפה סמי ישראלי רמאללה הומוסקסואל פלסטינים ()
המכונית ההרוסה

תקיפה סמי ישראלי רמאללה הומוסקסואל פלסטינים ()
כמעט לינץ' ברמאללה


פורסם לראשונה 02/12/2019 23:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלימות קשה נגד טרנסג'נדר מת"א
מומלצים