שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רצח עד המדינה: מהומה בדיון בעקבות מידע חדש מ"שיחת רענון"

  הפרקליטות העבירה לסניגורים חומרי חקירה חדשים רגע לפני עדותו של עד המדינה המרכזי בפרשת רצח טל קורקוס וגרושתו. החומרים, שלא עלו ב-70 מעדויותיו במשטרה, עלו במסגרת "רענון" שערכה לו הפרקליטות טרם עדותו בבית המשפט

  בימים אלה מתנהל בבית המשפט המחוזי בבאר שבע משפט רצח מרובה קורבנות בתיק ארגון פשיעה. הקורבנות: עד המדינה טל קורקוס וגרושתו דבורה הירש, שנורתה למוות בחניית ביתה ולנגד עיני ילדיה במרץ 2016, ואלישע סבח, עד תביעה נוסף. כתב האישום מייחס למי שנחשב ראש ארגון פשיעה בדרום יניב (ניבי) זגורי, אריק איטל, מיכאל מור ונוספים, מעורבות ברצח קורקוס וסבח, כל אחד לפי חלקו. בנוסף מואשמים זגורי ושניים מחייליו ברציחתה של הירש.

  הנרצחים בפרשת עד המדינה טל קורקוס דבורה הירש אלישע סבח ()

  החודש עד המדינה המרכזי היה אמור לעלות על דוכן העדים. באולם של הרכב השופטים בראשות אב בית הדין, נתן זלוצ'ובר, הותקנה מערכת אבטחה שכללה תיבת זכוכית משוריינת לעד המדינה, ומנגד תיבת זכוכית ועץ גדולה יותר עבור דוכן הנאשמים, שיכיל שבעה עבריינים, בהם שניים בכירים: זגורי ומור.

   

  במסגרת הכנת עד המדינה ערכו עימו שלושת הפרקליטות שמובילות את התיק שיחת רענון. אלא שבשיחה הזו עלו ראיות חדשות, שלא עלו ב-70 מעדויותיו במשטרה. לטענת הסניגוריות, ברגע שהן גילו כי העד מוסר מידע חדש, היה עליהן לעצור את השיחה ולהפנות אותו לחקירה במשטרה. אלא שהפרקליטות ערכו רישומים בכתב ידן, וציינו נקודות חדשות שהעלה עד המדינה. לאחר הרענון נחקר העד במשרדי ימ"ר נגב. את כל החומרים החדשים קיבלו הסנגורים לידיהם לפני כשבוע בלבד.

   

  סנגוריהם של הנאשמים, בראשם עו"ד משה שרמן, המייצג את זגורי, משה יוחאי, דורון נוי, יהלי שפרלינג ורועי אטיאס, ביקשו לדחות את עדותו על מנת לקבל לידיהם את כל החומרים הנוגעים למידע החדש שמסר.

  יניב זגורי (מימין) ומיכאל מור ()
  יניב זגורי (מימין) ומיכאל מור

   

   

  עורכי הדין משה שרמן, משה יוחאי, דורון נוי ורועי אטיאס (צילום: יובל חן, שאול גולן)
  סנגוריהם של הנאשמים(צילום: יובל חן, שאול גולן)

  מול סוללת עורכי הדין של הנאשמים ניצבות שלוש עורכות דין מפרקליטות מחוז דרום, בהן עו"ד שהגישה בעבר תלונה נגד עו"ד שרמן בגין איומים בזמן שייצג את העבריין הבכיר שלום דומרני בשנת 2014. האשימה אתמול נציגת הפרקליטות את הסניגורים בכך שהם מעמידים אותן בסכנה. "מתחילת המשפט אנחנו סופגים את הרמזים והטענות שהפרקליטות משבשות. והיום נאמר שמשקרות. בלי שום ראיה. הדברים עולים שוב ושוב. זה מעמיד אנשים פרטיים בסכנה. האופן שבו חבריי מנסים להשתלח בנו נועד לזרות חול בעיני בית המשפט והנאשמים, כי לא היו דברים מעולם". לטענתה הפרקליטות, היא לא הסתירה מידע ועבדה לפי הספר.

   

  בתגובה התפרצו גם הנאשמים לדיון בבית המשפט. זגורי אמר לפרקליטה בתיק כי "זה העד שלך. אתם מסתירים פה". עוד אמרו הנאשמים כי הפרקליטות "תופרת תיקים" והאשימו אותם כי "הכול מכור". בנוסף, האשימו את השופטים כי בכוונתם להרשיעם מראש. חלק מהנאשמים הוצאו מבית המשפט והותר להם להיכנס רק לאחר שכתבו מכתב התנצלות.

   

  בית המשפט דחה את עדותו של עד המדינה בשבוע וחצי. השופטים ציינו בהחלטתם כי יש ממש בטענות הפרקליטות כי הסניגורים יוצרים "אווירה קשה ומאיימת" ומקשות על תפקודן. "מוטב שההגנה תתמקד בטענות משפטיות ולא בטענות אישיות נגד התובעות".

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים