שתף קטע נבחר

מאמץ אחרון לאחדות: נתניהו וגנץ ייפגשו בקריה

ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן ייוועדו לבקשת נתניהו ב-17:15 בקריה שבתל אביב בניסיון להגיע להסכמות בנוגע לממשלת אחדות, זאת על אף שלא הושגה פריצת דרך משמעותית בין צוותי המו"מ בשל התבצרות הצדדים בשתי הסוגיות העיקריות: מי יכהן ראשון ברוטציה והאם הקואליציה הבאה תכלול גם את חברי בלוק הימין

 

 

המגעים להרכבת הממשלה עדיין תקועים, אולם בליכוד ובכחול לבן עושים ניסיון של הרגעים האחרונים. ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ ייפגשו היום (ג') לבקשתו של נתניהו ב-17:15 בקריה שבתל אביב.

 

בנימין נתניהו בני גנץ  (צילום : אלכס  קולומויסקי )
בנימין נתניהו ובני גנץ (צילום : אלכס קולומויסקי )

למרות שנרשמה התקדמות מסוימת בקווי היסוד בין הצדדים במהלך פגישות צוותי המשא ומתן, לא הושגה פריצת דרך משמעותית בשל התבצרות הצדדים בשתי הסוגיות העיקריות: מי יכהן ראשון ברוטציה והאם הקואליציה הבאה תכלול גם את חברי בלוק הימין. 

 

אתמול קרא נתניהו לגנץ "לממש הזדמנויות היסטוריות בממשלת אחדות". יו"ר כחול לבן אומר כי לא יסכים ל"הצגות פשרה" - ובינתיים השעון הפוליטי ממשיך לתקתק לקראת בחירות חדשות. נתניהו אמר: "הלכתי רחוק מאוד לקראת הדבר הזה כי אנחנו צריכים לממש את ההזדמנויות האלה. אנחנו לא צריכים בחירות נוספות". 

  

 

גנץ עצמו, בישיבת סיעת כחול לבן, קרא לנתניהו: "עצור את שעון החול, ובוא לדבר על המתווה שהצעתי. בראש המדינה צריך לעמוד מישהו שמסוגל לאחד אותה מבית ולא ממשלת מעבר חסרת לגיטימציה שבראשה עומד חשוד בפלילים".

 

יו"ר כחול לבן אמר כי "האתגר האמיתי הוא הפילוג והחשש הגדול והלא בלתי מבוסס הוא חלילה מלחמת אחים. בניגוד לאחרים איני רוצה להעמיד את ישראל בפני בחירות נוספות יקרות ומיותרות. אני מבין שכחלק מהפשרות לא נקים את ממשלת החלומות עליה חלמנו. אני מבין שנצטרך לקבל הצעות פשרה אבל לא הצגות פשרה".

  

מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, תקף בחריפות את נתניהו ואמר כי "זה שבוע ביבי ואנשיו מפיצים את השקר שאני הטלתי וטו על ממשלת אחדות. המטרה שלהם היא לסכסך בינינו. זה לא יילך להם. הסיבה היחידה לכך שאין ממשלת אחדות היא ביבי נתניהו. הם אמרו, 'הצענו ויתורים מפליגים'. הם לא הציעו כלום. הם אומרים 'ביבי ראשון ברוטציה. הוא יהיה ראש ממשלה עם כתבי אישום. אנחנו באים עם כל הגוש, מליצמן עד סמוטריץ''. זו לא הצעה. זו הונאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אלכס  קולומויסקי
נתניהו וגנץ
צילום : אלכס קולומויסקי
מומלצים