שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  השכר הממוצע ממשיך לטפס: 10,856 שקל בחודש לשכיר

  על פי הלמ"ס, מדובר בעלייה של 4.5% בגובה המשכורת החודשית בספטמבר השנה עבור שכירים לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בראש טבלת השכר: עובדי הייטק שמרוויחים יותר מ-22 אלף שקל ברוטו

  מגמת העלייה בשכר הממוצע ממשיכה: בחודש ספטמבר האחרון עמד השכר הממוצע של שכירים ישראלים במשק על 10,856 שקל בחודש, עלייה של 4.6% בהשוואה לחודש ספטמבר אשתקד. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (ד') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס).

   

  נעדרתם מהעבודה בשל המצב הביטחוני? מי זכאי להחזר כספי

  אין לימודים ועבודה - האם תקבלו שכר?

  השכר הממוצע ממשיך לטפס: עמד באוגוסט על 10,808 שקל

   

  נתונים אלו הם במחירים שוטפים, המשקפים את השכר השוטף שהעובדים מקבלים לחשבון הבנק. מדובר אמנם בנתון נמוך מזה שנרשם בחודש יולי האחרון, ושהגיע לכ-11 אלף שקל. עם זאת, בלמ"ס לא משתמשים בנתוני המחירים השוטפים לשם השוואה בין חודשים עוקבים, מכיוון שהם אינם כוללים הסרה של השפעות כמו עונתיות וחגים ולכן עשויים להשתנות משמעותית בדיווחים הבאים.

  אילוסטרציה קריירה (צילום: shutterstock)
  מגמת העלייה בשכר הממוצע ממשיכה. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  גם השכר הממוצע הריאלי (מחירים קבועים), המשקף את כוח הקנייה של השכירים במשק, עמד על 10,249 שקל בחודש, נרשמה עלייה לעומת התקופה המקבילה אשתקד, של 4.2%. נתון זה מתקבל לאחר ניכוי מדד המחירים לצרכן, כך שאינו מושפע מעליות או ירידות המחירים במשק.

  אינפו כלכלה שכר שכירים ()

  מספר משרות השכיר במשק הסתכם בחודש ספטמבר ב-3.713 מיליון, עלייה של 4.1% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, שהם 145.9 אלף משרות. בבחינת שלושת החודשים יולי-ספטמבר 2019, נרשמה גם כן מגמת עלייה במספר השכירים במשק, של 1.6% בחישוב שנתי.

   

  רוב המשרות, כמו תמיד, בהן ענפים שהשכר הממוצע בהם נמוך מכלל המשק, עם 65.8% מכלל המשרות – שהם 2.445 מיליון שכירים. 34.2% מהמשרות שהן 1.268 מיליון שכירים, הועסקו בענפים עם שכר ממוצע גבוה מכלל המשק.

   

  תזכורת: בני נוער עובדים ביום הבחירות - ולא מקבלים שכר    (צילום: אלי סגל)

  תזכורת: בני נוער עובדים ביום הבחירות - ולא מקבלים שכר    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בראש טבלת השכר: עובדי הייטק

  בראש טבלאות השכר נמצא ענף מידע ותקשורת, שכולל את חברות הייטק, עם שכר ממוצע של 22,249 אלף שקל בחודש ברוטו. אחריהם ברשימה עובדי אספקת חשמל ומים, שירותי ביוב וטיפול בפסולת (19,489 שקל בחודש), שכוללים את עובדי אספקת חשמל ומים שמשתכרים כמעט 26 אלף שקל בחודש, בעוד שעובדי שירותי ביוב וטיפול בפסולת משתכרים כ-11,900 שקל בחודש. עוד בולטים ברשימה - בנקים ושירותי הביטוח עם שכר ממוצע של 17,520 שקל בחודש, ומינהל מקומי, ציבורי ויבטחון וביטוח לאומי עם שכר ממצע של 17,200 שקל בחודש.

   

  בצד השני, מתחת לשכר הממוצע, נמצאים הגופים שמעסיקים את כמות העובדים הגדולה ביותר במשק, בראשם ענף החינוך, עם כמות השכירים הגדולה ביותר במשק, (כ-510 אלף שכירים) ומשכורת ממוצעת של כ-8,297 שקל בחודש ספטמבר.

  בנוסף, בענף מסחר סיטוני וקמעוני ותיקון כלי רכב מנועיים, שכמות השכירים שבו נאמדת בכחצי מיליון, השתכרו 9,221 שקל בחודש, ובענף שירותי בריאות, רווחה וסעד, שמעסיק כ-430 אלף עובדים, השתכרו 10,054 שקל בחודש. את הרשימה סוגרים עובדי ענף שירותי אירוח ואוכל, עם כ-5,300 שקל בחודש בלבד.

   

  גם בבחינת השכר הממוצע הראלי נכון לשלושת החודשים האחרונים (יולי-ספטמבר 2019), מתברר כי נרשמה ברוב הענפים מגמת עלייה, בהובלת ענף הבינוי עם עלייה של 6.1% בחישוב שנתי, חינוך עם עליה של 4.9% בחישוב שנתי, ופעילויות בנדל"ן עם עליה של 4.9% בחישוב שנתי. בענף מידע ותקשורת נרשמה מגמת עלייה של 1.5%. מנגד, בענף אספקת חשמל ומים, שירותי ביוב וטיהור ובטיפול בפסולת נרשמה ירידה של 5.4% בחישוב שנתי בשכר הראלי.

   

  בלמ"ס בוחנים את תחום ההייטק במסגרת סקירה חודשית זו בנפרד. לפי הנתונים, השכר הממוצע למשרת שכיר של ובדים בתחום ההייטק עמד בספטמבר על 23,087 שקל, עלייה של 5.8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בראש הרשימה נמצאים עובדי ענף מחקר מדעי ופיתוח, שמעסיק כ-50 אלף עובדים, עם 26 אלף שקל בחודש, ואחריהם עובדי תכנות וייעוץ בתחום המחשבים ושירותים אחרים, ,שמעסיק את כמות השכירים הגדולה ביותר בענף (כ-150 אלף) ושהשכר הממוצע שבו עמד על 24.683 שקל בחודש. סך משרות השכירים בתחום ההייטק עמד על 329.5 אלף, עלייה של 5.6% לעומת ספטמבר 2018 (312.0 אלף), והיווה 8.9% מכלל משרות השכיר במשק.

   

  נתוני המגמה, המעובדים באופן שנועד להסיר השפעות שונות כמו עונתיות וחגים, מצביעים אף הם על עלייה בשכר הממוצע. במחירים שוטפים, המשקפים את השכר לחשבון הבנק, נרשמה עליה של 2.4% בחישוב שנתי בחודשים יולי-ספטמבר, בהמשך לעלייה של 2.5% בחישוב שנתי אפריל-יוני 2019. בשכר הראלי (מחירים קבועים) נרשמה בתקופה זו עלייה של 2.7% בחישוב שנתי, בהמשך לעלייה של 2.1% בחישוב שנתי בשלושת החודשים שקדמו להם. בסך הכל, מגמת העליות בשכר הממוצע נמשכת מזה כשלוש שנים, כאשר בחודש מרץ השנה, חצה השכר הממוצע לראשונה את הסכום של 11 אלף שקל בחודש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  השכר הממוצע ממשיך לטפס. אילוסטרציה
  צילום: shutterstock
  מומלצים