שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נעדרתם מהעבודה בשל המצב הביטחוני? מי זכאי להחזר כספי

  צו עליו חתם ראש הממשלה בנימין נתניהו מחייב עסקים לשלם את שכרם של עובדים שנעדרו מעבודתם עקב הוראות פיקוד העורף החל מחודש מאי 2018 ועד סוף השנה. מדובר בעובדים המתגוררים או שמקום עבודתם נמצא בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חתם הבוקר (ג') על צו הרחבה בעניין תשלום שכר לעובדים אשר נעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני בתקופה שבין 1 במאי 2018 ל-31 בדצמבר 2019. צו ההרחבה שנחתם מרחיב את קשת המעסיקים אשר יקבלו שיפוי מהמדינה בגין מתן תשלום השכר לעובדים המתגוררים או שמקום עבודתם נמצא בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה.

   

  מפעלים רבים בדרום נשארו סגורים: "נזקים של מיליונים"

  בגלל המצב: אין לימודים ועבודה - האם תקבלו שכר?

  אושרו פיצויים רטרואקטיבית למסעדנים ובעלי אולמות בעוטף עזה

   

  אזעקות ויירוטים לאחר ירי רקטות מעזה לאחר חיסול בכיר הג'יהאד (צילום: EPA)
  ירי מעזה(צילום: EPA)
   

  ההסכם מחייב את המעסיקים לשלם את שכרם של העובדים שנעדרו מעבודתם עקב השבתת מערכת החינוך או סגירת מקום עבודתם עקב הוראות פיקוד העורף. הצו נחתם בהתאם לחוק ההסכמים הקיבוציים ובשיתוף הסתדרות העובדים הכללית, נשיאות הארגונים העסקיים, משרד העבודה והרווחה והממונה על השכר באוצר.

   

   

  הצו נוגע לכמה עשרות אלפי בני אדם שמתגוררים בטווח של עד 40 ק"מ. הוא נוגע גם למעסיקים במרכז הארץ שעובדיהם שמתגוררים בטווח של עד 40 ק"מ לא יכלו להגיע לעבודה ואז המעסיקים יקבלו שיפוי מהמדינה על השכר. כך למשל, אם אזרח מאשקלון עובד בתל אביב ולא הגיע לעבודה בגלל השבתת מערכת החינוך - הוא יקבל שיפוי מהמעסיק בתל אביב שישופה מהמדינה.

   

  ההרחבה לא נוגעת לטווח אלא לעסקים. עד כה רק מי שהיה בהסכם קיבוצי של ההסתדרות קיבל שיפוי מהמדינה ועכשיו כל העובדים בהתאם לתנאים אלה. בלשכת רה"מ מציינים כי זה הגדיל בערך ב-40 אחוז את מספר העסקים שעובדיהם יפוצו.

   

  יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הגיב להחלטה: "אחרי שמילאנו תפקיד מרכזי בהסדרת תשלום השכר לעובדים אשר נעדרו מעבודתם במבצעים צבאיים קודמים, ההסתדרות תמשיך לפעול כדי להבטיח את הוודאות הכלכלית של העובדים, הן בעתות שגרה והן בעתות חירום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים