שתף קטע נבחר

חקירה חדשה נגד ח"כ חיים כץ - הפעם ברשות המסים

היועמ"ש מנדלבליט עדכן את יו"ר הכנסת אלדשטיין בדבר חקירת חבר הכנסת מהליכוד. כץ התפטר באוגוסט מתפקיד שר העבודה והרווחה לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים בפרשת מניות אקוויטל

ח"כ חיים כץ (צילום: הדס פרוש/פלאש90) (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
ח"כ חיים כץ(צילום: הדס פרוש/פלאש90)

רשות המסים מנהלת חקירה חדשה נגד שר הרווחה לשעבר ח"כ חיים כץ (הליכוד). היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עדכן על כך היום (ד') את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

 

ברשות המסים, כמו גם במשרד המשפטים, מסרבים להתייחס לחקירה, שנחשפה על ידי הפרשן המשפטי של חדשות 13 ברוך קרא. כץ טרם נחקר בפרשה זו וגם עורכות דינו ממשרד שימן-נגב-ניב לא הכירו את הנושא.

 

בחודש אוגוסט הודיע מנדלבליט לכץ כי החליט להגיש נגדו כתב אישום על עבירות מרמה והפרת אמונים בפרשת מניות אקוויטל. זאת בעקבות מערכת יחסים שנמשכה כחמש שנים עם פעיל שוק ההון מוטי בן ארי.

 

על פי החשדות, שחקרה רשות ני"ע, במסגרת הקשר בין השניים, העניק בן ארי לשר כץ טובות הנאה לאורך תקופה ממושכת שהניבו לו מיליוני שקלים, ובמקביל השר כץ קידם אינטרסים של בן ארי תוך ניצול תפקידו הציבורי. באישום, מנדלבליט ויתר על עבירת השוחד שיוחסה לכץ תחילה וזאת לאחר השימוע שנערך לו.

 

במקביל הודיע מנדלבליט לכץ על סגירת תיק החקירה נגד כץ בחשד לסחיטה באיומים ומרמה בפרשת התעשייה האווירית.

 

בעקבות כתב האישום נגדו הודיע כץ כעבור יומיים על התפטרותו מתפקיד שר הרווחה. הוא מסר כי "הניסיון להטיל דופי בניקיון כפיי, ולהלביש מניעים שאינם טהורים על פעילות שבלב מילוי תפקידי כחבר הכנסת, שבוצעה בתום לב מלא ובאמונה, כשליח ציבור - הוא חסר יסוד ונועד לכישלון".

 

בחודש ספטמבר הגיש כץ בקשה ליו"ר הכנסת לשמור על חסינותו כדי להימנע מהעמדה לדין. אולם משום שעדיין לא מונתה ועדת כנסת אין אפשרות לדון בבקשתו זו של כץ, שהדיון בה צפוי להידחות ככל הנראה רק לכנסת הבאה, אם הכנסת הנוכחית אכן תתפזר ללא הקמת ועדת כנסת חדשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ חיים כץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים