שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אחות הנפטר מניתוח שאיבת שומן: "זה היה ניתוח פשוט"

  שבוע אחרי פטירתו של אילן ווכטל בן ה-36 כתוצאה מניתוח קוסמטי לשאיבת שומן - משפחתו דורשת לקבל דו"ח של הניתוח אך לא מקבלת מענה: "אנחנו לא נירגע ולא נוכל לשבת ולחכות". המרפאה בה נותח בתגובה: "בשל כללי החיסיון הרפואי פרטים ימסרו למשפחה רק לאחר קבלת צו ירושה"

  אילן ווכטל בן ה-36 נקלע למצוקה רפואית קשה במהלך ניתוח קוסמטי לשאיבת שומן - ונפטר שלושה ימים לאחר מכן. המקרה החריג התרחש במהלך הניתוח האסתטי השני בשכיחותו בישראל, במרכז "שי מדיקל" ברמת-גן, כאשר במהלך הניתוח הפסיק ליבו של ווכטל לפעום. הוא הובהל לבית החולים בילינסון, טופל שלושה ימים ביחידה לטיפול נמרץ ומת מוות מוחי.

   

  אחותו של אילן, אליקי ווכטל חלף, מספרת לאולפן ynet כי גם שבוע אחרי פטירתו - למשפחה לא ניתנת גישה לאינפורמציה בנוגע למה שהתרחש בחדר הניתוח. "אנחנו לא יודעים מה השתבש. אנחנו מבקשים דוחות ועד היום לא העבירו לנו דו"ח של הניתוח. הוא נכנס לניתוח מאוד פשוט כל כך פשוט, זה סיפור בלהות - אנחנו לא מאמינים שאנחנו פה".

   

  אילן ווכטל ז"ל (צילום: אלבום משפחתי)
  אילן ווכטל ז"ל(צילום: אלבום משפחתי)

   

  "חשוב לי להדגיש שאילן לא היה שמן", מוסיפה אליקי באולפן. "זה היה ממש קוסמטי, הוא מבחינתו הלך לניתוח בפרופורציה, הם מוכרים, המנתח מנתח כבר 20 שנה - לא הייתה פה איזה סיבה לחשוש". 

   

  קיראו עוד:

  שאיבת שומן: השומן תמיד חוזר - והוא מסוכן יותר

  סבלה מגידול במוח - ונשלחה לאשפוז בבי"ח פסיכיאטרי

   

  מ"שי מדיקל"

  נמסר בתגובה:

  "המרכז הרפואי פועל בשקיפות מלאה לבירור המקרה ביחד עם הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות. כל המידע והחומר הרפואי הנוגע למקרה הועבר מיידית למשרד הבריאות ונמצא בידיו. באשר למסירת החומר הנוגע למטופל לידי משפחתו - בשל כללי החיסיון הרפואי של מטופל ועל פי הדין בישראל, ניתן לעשות זאת רק לאחר קבלת צו ירושה. אנו משתתפים בצערה של המשפחה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים