שתף קטע נבחר

שרה נתניהו בליסבון: מה שאנחנו עוברים זו אינקוויזיציה

בביקור באנדרטה לזכר יהודים שעונו ונרצחו, השיבה רעיית ראש הממשלה על שאלת עיתונאי ("איזו אינקוויזיציה גרועה יותר - של היהודים או זו שעושים לך?"): "יש בזה משהו, אני לא שוללת את השאלה. אני שמחה שאתה מבין שזו אינקוויזיציה בשבילנו"

  

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו ביקרו היום (ה') באנדרטה לזכר היהודים שעונו ונרצחו על-ידי האינקוויזיציה בכיכר רוסיו שבליסבון, בירת פורטוגל. במהלך הביקור נשאל ראש הממשלה על-ידי אחד העיתונאים "איזו אינקוויזיציה גרועה יותר - זו של היהודים או זו שעושים לך?". רעייתו של נתניהו מיהרה להשיב: "יש בזה משהו. אני לא שוללת את השאלה. אני שמחה שאתה מבין שזו אינקוויזיציה בשבילנו".

שרה נתניהו בנימין נתניהו  ()
ראש הממשלה ורעייתו ליד האנדרטה

בליסבון התרחש אחד מאירועי הזוועה הידועים ביותר במאה ה-16, שבמהלכו נרצחו בין 2,000 ל-4,000 יהודים אנוסים שהואשמו בכפירה על-ידי נאמני הכנסייה הקתולית במאה ה-16, בשלושת הימים שבין 19-21 באפריל 1506. האירוע גרר אחריו תקריות אנטישמיות קשות כלפי יהודים. ב-2006, 500 שנים אחרי הטבח, הוקמה האנדרטה בצורת מגן דוד בכיכר.

 

 

אתמול נועד נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו. "יש כעת כר נרחב להחליש את איראן", אמר בנימין נתניהו עם נחיתתו בפורטוגל. בהצהרה משותפת בפתח פגישתו עם פומפאו אמר: "הנושא שאעלה הוא איראן. הנושא השני שאעלה הוא איראן והנושא השלישי שאעלה הוא איראן ועוד".

 

"אנחנו בני-מזל שהנשיא טראמפ מוביל מדיניות מתמשכת של לחץ מול איראן", הוסיף נתניהו. "איראן מגבירה את התוקפנות שלה בזמן שאנחנו מדברים. הם מנסים להבעיר את השטח נגדנו ונגד האזור מאיראן עצמה, מעיראק, מסוריה, מלבנון, מעזה ומתימן - ואנחנו פועלים כדי להתגונן מול התוקפנות הזו".

 

ראש הממשלה התייחס להתפתחות האחרונה - הניסיון האירופי לעקוף את הסנקציות על טהרן: "אני נדהם מכך ששש מדינות אירופאיות, במקום להצטרף לארה"ב, מנסות לעקוף את הסנקציות שהטיל הנשיא טראמפ. זה הדבר השגוי. הנשיא עשה את הדבר הנכון".

 

נתניהו נשאל בנוגע לדיווחים על תקיפה מהאוויר של מחסן נשק של משמרות המהפכה בבסיס אל-בוכמאל שבגבול סוריה-עיראק וענה: "אני לעולם לא מדבר על כך".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין ושרה נתניהו בליסבון
מומלצים