שתף קטע נבחר

אלים, נקמן וקנאי קיצוני: עדויות בנות זוגו של הנאשם ברצח מיכל סלה

לאורך כל חקירתו בחשד לרצח אשתו, מיכל סלה ז"ל, אלירן מלול שתק. אבל בנות הזוג שלו לשעבר חשפו בפני החוקרים את מסכת האימה שעברו במהלך יחסיהן איתו: מכות, נשיכות עד זוב דם, השלכת חפצים ואפילו תקיפה מינית לעיני חבריו. סנגורו של מלול: "יכול להתייחס רק למה שמופיע בכתב האישום"

 

 

במשך שנים, קשר אחר קשר, נהג אלירן מלול, הנאשם ברצח אשתו מיכל סלה ז"ל, לתקוף פיזית ומינית את בנות הזוג שלו. לאחר רצח סלה הגיעו שש מבנות זוגו לשעבר של מלול למסירת עדות במשטרה. מהעדויות, שהגיעו לידי ynet ו"ידיעות אחרונות", עולה תמונה אפלה ביותר של בן זוג אלים, נקמן וקנאי באופן קיצוני.

 

מחומרי החקירה עולה שלמלול היה דפוס פעולה קבוע: בתחילת הקשר הוא חיזר אחרי הנשים והתנהג עימן בעדינות, אך ככל שהקשר התבסס והעמיק, הן נחשפו לדמותו האלימה והמסוכנת. כפי שפורסם ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", מלול נהג למחוק גברים מחשבון הפייסבוק של אשתו, ואחת מבנות זוגו הקודמות העידה שהוא נהג כך גם עימה.

אלירן מלול  (צילום: יואב דודקביץ)
"גם החבר צריך ליהנות". מלול(צילום: יואב דודקביץ)

בת זוג אחרת העידה על תקיפה מינית שעברה במהלך הקשר שלה עימו. בעדותה סיפרה כיצד התעוררה משינה כשמלול יושב עליה ומנסה לבצע בה מעשה מגונה יחד עם חברו. לדבריה, כשניסתה להבין מה קורה, הסביר לה מלול: "גם החבר צריך ליהנות".

 

דפוס התנהגות אופייני נוסף של מלול, שעלה מהעדויות, היה של איבוד עשתונות עד כדי איומים ואלימות, כאשר בת הזוג ביקשה להיפרד ממנו. על פי חשד החוקרים, מלול קרא את יומניה הפרטיים של סלה שבהם כתבה על תחושותיה הקשות כלפיו, הבין שהיא רוצה להתגרש ממנו - ובתגובה רצח אותה.

 

אחת מבנות הזוג תיארה בעדותה את תגובתו הקיצונית של מלול, כאשר הודיעה לו שהיא מתכננת לצאת לטיול ארוך בתום שירותה הצבאי: הוא נעל את הדלת, הטיח את חברתו אל הקיר ואיים עליה שלא תיסע לטיול. לאחר שראשה החל לדמם מהפגיעה בקיר, החל מלול לבכות וביקש את סליחתה. זה לא מנע ממנו להמשיך לנהוג באלימות גם במהלך הטיול בהודו, שאליו הוא יצא עימה. במריבה בזמן הטיול מלול כלא אותה בחדר, קרע ממנה את בגדיה והיא נמלטה והסתגרה בשירותים. במקרה אחר הוא נשך אותה עד זוב דם. כשחזרו ארצה זרק מלול בקבוק זכוכית לכיוונה. היא הזמינה משטרה אך ביטלה את התלונה מפני שפחדה ממנו.

מיכל סלע ()
מלול נהג למחוק גברים מחשבון הפייסבוק שלה. מיכל סלה ז"ל

באירוע אחר, סיפרה, כשאמרה לו שהיא רוצה לפגוש חברות, לקח אותה מלול למקום מבודד, עצר את מכוניתו והכה אותה בכל גופה. גם באותו מקרה היא הזמינה משטרה וביטלה לאחר מכן. בפעם נוספת שבה הכה אותה נעשה הדבר לעיני קרובת משפחתו. מלול השליך עליה מחשב וקרע את בגדיה, והיא הזמינה משטרה.

 

בת זוג אחרת סיפרה בעדותה כיצד תקף אותה בחדרו, בדירת השותפים שבה התגורר, וביצע בה מעשה סדום למרות התנגדותה. רק לאחר שהמשיכה להתנגד הוא הפסיק, הרים אותה והוציא אותה לסלון כשהיא מעורטלת חלקית, לעיני חבריו שהיו בדירה.

עורך דין מיכאל עירוני מייצג את דניאל אלינסון (צילום: מוטי קמחי)
"יכול להתייחס רק למה שמופיע באישום". עו"ד מיכאל עירוני, המייצג את מלול(צילום: מוטי קמחי)

גם במערכת הזוגית הבאה של מלול הדפוס האלים נמשך. בת הזוג לשעבר סיפרה לחוקרים כיצד במהלך מריבה ביניהם ריסק מלול את הטלפון הנייד שלה בעזרת שני סלעים וכיצד, במקרה אחר, השליך כוס קפה שחור על הקיר וניפץ אותה. במריבה נוספת, תיארה, הותקפה פיזית על ידי מלול שהטיח אותה בקיר ובארונות המטבח.

 

מאז מעצרו ועד היום סירב מלול לענות על שאלות החוקרים ולמסור את גרסתו לאירועים. לא לרצח המזוויע ולא לעדויותיהן של בנות הזוג לשעבר. בכל פעם שנשאל על הרצח טען שהוא מבולבל מהתרופות, שהוא אינו זוכר, או שפשוט שתק. רק כשנשאל על יחסיו עם סלה ז"ל, הוא ענה.

 

חוקר: "איפה אשתך, מיכל?"

מלול: "לא יודע".

חוקר: "אתה מתגעגע למיכל?"

מלול: "כן".

חוקר: "אהבתם אחד את השני?"

מלול: "כן".

חוקר: "מיכל אהבה אותך?"

מלול: "תשאל אותה".

 

עו"ד מיכאל עירוני שמייצג את מלול מסר בתגובה: "כפי שאמרנו בעבר, האמור בכתב האישום אינו משקף נכונה את מה שהתרחש באותה הדירה. עם כל הכבוד, אני יכול להתייחס רק למה שיש בכתב האישום ולא לשמועות או חצי אמירות שמוזכרות על ידי אדם כזה או אחר. אני מציע לכולם להתאפק בסבלנות ואז קו ההגנה של הנאשם יפורט במלואו".

 

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר ביחס לעדויות בנות הזוג לשעבר: "חומר הראיות בנוגע לתלונות נוספות נגד אלירן מלול נבחן בפרקליטות לקראת קבלת החלטות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
אלירן מלול ומיכל סלה ז"ל
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים