שתף קטע נבחר

בר-לב: "אחדות עם אדלשטיין עדיפה על בחירות"

חבר הכנסת מהעבודה מתעקש כי איסוף החתימות עבור יו"ר הכנסת היה רעיון שלו. בריאיון לאולפן ynet אמר כי המטרה היא שאדלשטיין יכהן חצי שנה כרה"מ - ולאחר מכן גנץ ימשיך לשנתיים: "אין ברירה אחרת"

 

 

 

חבר הכנסת עמר בר-לב (העבודה-גשר), שיזם את איסוף החתימות עבור יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, המהלך שמפלגתו הסתייגה ממנו, אמר כי הוא מאמין שזו הדרך לקדם ממשלת אחדות.

 

"אני חושב שזה רעיון נכון", הסביר בר-לב בריאיון לאולפן ynet. "המטרה שלי היא שתהיה ממשלת אחדות. אדלשטיין יהיה ראש ממשלה חצי שנה, אחרי זה בני גנץ יהיה שנתיים ואחרי זה נראה מי מטעם הליכוד. זאת הדרך היחידה לאור החוק הישראלי שמעביר את ההחלטה לכנסת ישראל. יש 120 חברי כנסת ומספיק ש-60 מהם יבינו שאין ברירה אחרת".

 

"אין ברירה אחרת". בר-לב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אין ברירה אחרת". בר-לב(צילום: מוטי קמחי)

 

יולי אדלשטיין (צילום: אלכס קולומויסקי)
"יש לי חילוקי דעות איתו". יולי אדלשטיין(צילום: אלכס קולומויסקי)

בר-לב הוסיף כי למרות חילוקי דעות שלו עם אדלשטיין, הוא חושב שזה המהלך הנכון: "אנחנו, מפלגת העבודה-גשר, בחיים לא נשב תחת נתניהו כראש ממשלה, כחול לבן כנ"ל. לכן הדרך היחידה היא לעשות את זה בצורה אחרת. אין לי שום דבר אישי עם אדלשטיין, לא שאלתי את דעתו, יש לי חילוקי דעות איתו בתחומים המדיניים והביטחוניים אבל זה לא קשור. היום לפי החוק זה הגיע לכנסת ישראל, נשארו 72 שעות. אני לא הולך ומכתת את רגליי ואוסף חתימות. בראש ובראשונה זה תלוי בעמדה של מפלגת העבודה-גשר, עוד לא יצא לי לדבר עם חבריי לסיעה על הנושא. מעבר לזה זה תלוי בכחול לבן".

 

במפלגת העבודה הודיעו אתמול לאחר דברי בר-לב שהמפלגה התחייבה כי תתמוך רק ביו"ר כחול לבן גנץ: "אנחנו מכבדים מאוד את ח"כ עמר בר-לב אך מדובר ברעיון פרטי שלו. מפלגת העבודה עומדת בהתחייבותה לחתום רק לח"כ בני גנץ". יש לציין כי גם בלי הודעת ההבהרה של מפלגת העבודה הרי שהסיכויים למהלך כזה הם אפסיים, מאחר שהח"כים בגוש הימין הודיעו כי יחתמו אך ורק לראש הממשלה נתניהו ועדיין לא נמצא אפילו ח"כ אחד בימין שאמר בפומבי שהוא מוכן לחתום לח"כ אחר שאינו נתניהו.

 

- במפלגתך התנערו מהר מאוד מהרעיון שלך.

"הם לא התנערו, הם אמרו שזו יוזמה פרטית שלי, זה נכון, זו יוזמה פרטית שלי שבכוונתי להביא אותה לחברי הסיעה ולהסביר להם מאיפה בא הרעיון הזה ומה מטרתו. מפלגת העבודה היא לא יש עתיד וישראל ביתנו. אנחנו ח"כים, זכותנו וחובתנו להעלות רעיונות. כמובן שאני בתור חבר סיעה תלוי בהחלטה קולקטיבית של חברי הסיעה, לכן העליתי את היוזמה ואני מקוה שהיא תתקבל" .

 

- אתה חושב שיש לזה היתכנות במפלגות הימין? עד עכשיו גם במחנה שמתנגד לנתניהו אין קולות שדורשים לחתום למישהו אחר.

"הרעיון הוא לא לחתום למישהו אחר אלא לצאת מהמבוי הסתום שהגענו אליו, רוב רובו של הציבור לא רוצה ללכת לבחירות שלישיות, גם רובם של חברי הכנסת והמפלגות לא רוצים, אבל נכנסו כאן למצב שאנחנו צועדים צעד אחד קדימה ונופלים לתוך התהום. וכשמדברים על פתרונות יצירתיים מחוץ לקופסה אז זה בהחלט פתרון יצירתי. לא הפכתי לאיש ימין, יש לי חילוקי דעות עמוקים עם יו"ר הכנסת בנושאים רבים אבל זו לא הנקודה".

 

- עדיף אדלשטיין מבחירות?

"עדיפה ממשלת אחדות שמצד אחד בחצי השנה הראשונה יהיה יו"ר הכנסת ואחרי זה שנתיים בני גנץ מאשר בחירות, כן, חד משמעית. זה בלי שום קשר אם מפלגת העבודה-גשר תהיה באותה קואליציה או לא תהיה, זה מה שהציבור רוצה, זה מה שצריך לעשות, צריך למצוא פתרון יצירתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
"רעיון שלי". ח"כ בר-לב
צילום: עמית שאבי
מומלצים