שתף קטע נבחר

הליכוד לא יקיים פריימריז לרשימה; קרב צעקות בין תומכי נתניהו וסער

ח"כ גדעון סער זכה לקריאות "ראש הממשלה הבא" כשנכנס לישיבת המרכז, אך גם לקריאות "בוז" מצד תומכי נתניהו. הוא אמר: "גם מול מי שמכהן 14 שנה מותר להתמודד". נתניהו נאם גם הוא: "אם יכפו עלינו בחירות ננצח". המרכז אישר את ביטול הפריימריז לרשימת המפלגה לכנסת. צפו בתיעוד מקרב הצעקות

  

 

ברקע ההיערכות למערכת בחירות נוספת, התכנס אמש (יום א') מרכז הליכוד לישיבה במתחם אקספו בתל אביב. חבר הכנסת גדעון סער והתקבל מצד אחד בקריאות "ראש הממשלה הבא" מחוץ לאולם אך גם בקריאות בוז וצעקות "ביבי, ביבי" כשעלה לנאום. מרכז הליכוד אישר כי לא יתקיימו פריימריז לרשימת הליכוד לכנסת. המרכז התחייב גם ליישם את החוק הנורבגי, שבמסגרתו אם תוקם ממשלת ימין - יתפטרו שרי הליכוד מהכנסת ויכהנו כשרים בלבד. לגבי החלטה בעניין הפריימריז לראשות הליכוד, נאמר כי זאת "תתקבל רק במידה וניגרר לבחירות".

 

גדעון סער ובנימין נתניהו ()
גדעון סער ובנימין נתניהו בישבת המרכז

בנאומו טען סער כי "מנסים להכפיש את מי שרוצה להתמודד לראשות הליכוד. גם מול מי שמכהן 14 שנה מותר להתמודד". הוא הוסיף בחשבון הטוויטר שלו: "נחושה דעתי להתמודד על ראשות התנועה מתוך הבנה כי נדרש שינוי, נחוץ מפנה על מנת לחלץ את המדינה מהמשבר הפוליטי המתמשך, להקים ממשלה בראשות הליכוד, ולאחד את העם". במהלך הנאום של סער ובגלל ההפרעות, יו"ר המרכז חיים כץ עלה לבמה וביקש מהנוכחים לאפשר לסער לדבר ולהמשיך לצעוק אחריו.

 

 

נתניהו נאם אחריו ואמר כי "איננו יודעים עדיין אם אנחנו נלך לבחירות. אנחנו עושים מאמץ אחרון לא ללכת לבחירות, אבל אם הם יכפו עלינו אנחנו נלך וננצח בגדול".

 

 

גדעון סער (מתוך הטוויטר של גדעון סער)
גדעון סער נואם בישיבת המרכז(מתוך הטוויטר של גדעון סער)

בנימין נתניהו ()
בנימין נתניהו נואם

  

קריאות בוז לגדעון סער ()
הצעקות בישיבת המרכז

גדעון סער (צילום: מוטי קמחי)
גדעון סער מגיע לישיבת המרכז(צילום: מוטי קמחי)

 

 

הכינוס התקיים כשברקע הרוחות סוערות סביב דרישת פעילים, שחלקם מזוהים עם גדעון סער, להגיע להסכמות בנוגע לתאריך לפריימריז לראשות הליכוד. במוצאי שבת הודיע ח"כ יואב קיש כי הוא תומך במועמדותו של גדעון סער לראשות הליכוד. בסביבתו של ראש הממשלה האשימו את קיש כי הוא פועל ממניעים אישיים וכי הודעתו מגיעה על רקע העובדה שלא קיבל את תפקיד יו"ר הסיעה. גם סגן ראש העיר חיפה, דוד עציוני, הביע תמיכה בסער. 

 

חבר הכנסת יואב קיש (ליכוד) הסביר אתמול בשיחה עם אולפן ynet מדוע הודיע שלשום כי הוא תומך בגדעון סער להנהגת הליכוד: "אנחנו עלולים לאבד את שלטון הימין, היחיד שיכול להוציא אותנו מהפלונטר הזה הוא גדעון סער".

  

"זה בא מניתוח של המציאות", הסביר קיש. "ביום רביעי אנחנו ככל הנראה הולכים לבחירות נוספות. הלוואי ויהיה פתרון אחר בסיטואציה הזו, אחרי שהיינו בפעם הקודמת ב-60 מנדטים, ירדנו ל-55, אני חושש שעוד נתגעגע ל-55. מאוד יכול להיות שנשלם מחיר מאוד כבד במחנה הימין".

  

 
לקראת כינוס המרכז נרשמה תרעומת בקרב חברי המפלגה שרוצים להתמודד על מקומם ברשימת הליכוד לכנסת. גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, קרא באולפן ynet לקיים פריימריז בליכוד גם לרשימה לכנסת ולא רק לבחירת מנהיג המפלגה. "זה מופיע בחוקה וככה צריך להיות", אמר שרון. "פעלנו כולנו בכל הכוח באפריל כדי שננצח ולא עלה בידינו להרכיב ממשלה, פעלנו בכל הכוח בספטמבר עם אותה הרשימה ועוד פעם לא עלה בידינו, צריך לרענן את השורות".

 

חברת הכנסת גילה גמליאל (ליכוד) התייחסה באולפן ynet לצעד של קיש ואמרה כי היא תתמוך בנתניהו בפריימריז עתידיים: "אני חושבת שצריך לתעל את כל הכוחות כדי שלא יהיו בחירות ולכן אני טוענת שכל מי שמתעסק במשהו אחר לא מגייס את הכוחות המתבקשים לצורך המטרה הנעלה של הקמת ממשלה. אני הייתי מקווה, מבחינתי הציפייה שלי, לראות את כולם מקבלים את הכרעת המנגנון של הליכוד שקבע שראש הממשלה נתניהו הוא זה שמוביל את הקו".

 

 


פורסם לראשונה 08/12/2019 19:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הטוויטר של גדעון סער
סער ונתניהו בישיבת המרכז
מתוך הטוויטר של גדעון סער
מומלצים