שתף קטע נבחר

נזק ל-160 מכוניות בשועפט: "דין אחר ליהודים"

במשטרה עדיין מנסים להתחקות אחר עקבותיהם של משחיתי המכוניות בשכונה שבצפון י-ם. חוסיין אבו חדיר, שבנו מוחמד נרצח ב-2014, סיפר כי מכוניתו של בנו ראאד ניזוקה גם היא: "אם זה היה ערבי - הוא היה נתפס תוך עשר דקות". המשטרה: "עושים הכול כדי להגיע לחשודים"

 

 

 

שעות אחרי שנוקבו צמיגיהם של 160 מכוניות בשכונת שועפט שבצפון ירושלים, אמר חוסיין אבו חדיר, אביו של הנער מוחמד אבו חדיר שנחטף ונרצח על-ידי יהודים לפני חמש שנים, שמכוניתו של בנו ניזוקה גם היא - כי "המטרה של הקיצונים שעושים את המעשים האלה היא להתסיס את השטח. קיים סיכוי טוב שיחלו התפרעויות בשכונה". מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, החליט להטיל את החקירה על היחידה המרכזית (ימ"ר) של המשטרה.  

 

נזק כבד נגרם לרכוש ועל קירות בתים בשכונה רוססו כתובות נאצה נגד ערבים כגון "אין מקום בארץ לאויבים" ו"כשיהודים נדקרים - לא שותקים".

 

 

המשטרה עדיין לא עצרה חשודים במעשה, וחוקרים ואנשי זיהוי פלילי עדיין אוספים ראיות וממצאים. בנוסף, למקום הגיעו גם אנשי מס רכוש כדי לתת מענה לאזרחים שרכושם ניזוק. "ליהודים לא עושים כלום", הוסיף אבו חדיר - שטען כי שתי חוליות שפעלו בשכונה ביצעו את המעשה. "אם זה היה ערבי - הוא היה נתפס תוך עשר דקות. זו האמת. יש דין אחד ליהודים ואחר לערבים. חייבים לתפוס את מי שעשה את זה, כי אם זה יקרה שוב - יהיה בלגן. לא ייתכן שמתנחלים יעשו מה שהם רוצים".

  

תאמר עווידה, תושב השכונה שמשאיתו ניזוקה, אמר: "מי שהתחיל בבלגן - יקבל בלגן חזרה. אני לא יודע אם יתפסו אותם. המשאית היא הפרנסה שלי. אם היא לא תעלה על הכביש היום - לא יהיה לי כסף". 

 

שכונת שועפט בירושלים: כ - 40 רכבים שצמיגיהם נוקבו וריסוס  כתובות על קירות סמוכים ()
מתוך התיעוד

שכונת שועפט בירושלים: כ - 40 רכבים שצמיגיהם נוקבו וריסוס  כתובות על קירות סמוכים ()

 

כתובות שרוססו בשכונת שועפט בירושלים ()
כתובת שרוססה על בית בשועפאט

 

מוחמד אבו ח'דיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מוחמד אבו ח'דיר(צילום: רויטרס)

 

מייסה אבו חדיר, שמתגוררת ברחוב א-דהר שבו בוצע רוב הנזק, סיפרה: "בבוקר שמעתי אנשים צועקים שניקרו להם את הגלגלים. אנשים רוצים ללכת לעבודה ואין להם איך. גם אין איך לקחת את הילדים. אלה לא גזענים, אלה חולי נפש. זו לא הפעם ראשונה, זו פעם רביעית". היא סיפרה כי באחד המקרים הוצתה מכוניתו של שכנהּ. 

 

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל מתכוונת לפעול בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותה על מנת להגיע לזהותם של החשודים, ולמצות עמם את הדין".

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר: "אני מגנה בכל תוקף את פשע השנאה שהתבצע הלילה בשכונת שועפט שבעיר, ומבקש ממשטרת ישראל לעשות ככל שביכולתה על מנת לתפוס ולהעניש את הפורעים. העיר ירושלים היא עיר מעורבת של כלל תושביה, ומקרים מהסוג הזה הם חמורים ופוגעים פגיעה ישירה במרקם החיים בעיר".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים