שתף קטע נבחר

שלח: "הולכים לבחירות שלישיות בגלל נתניהו, לא בגלל לפיד"

ח"כ עפר שלח מכחול לבן אמר בריאיון לאולפן ynet כי ישראל דוהרת לבחירות שלישיות "בגלל נתניהו וענייניו המשפטיים. זה עד כדי כך פשוט. הליכוד, מהיום הראשון, לא זז מסדרת הדרישות שלו. בגלל זה הוא לא הצליח להקים ממשלה"

 

 

 

 

יומיים לפיזור הכנסת: ח"כ עפר שלח (כחול לבן) אמר הבוקר (יום ב') בריאיון לאולפן ynet כי מערכת הבחירות השלישית שאליה דוהרת מדינת ישראל היא תוצאה של "סיבה אחת. יש אדם אחד שגורר אותנו לשם ושמו בנימין נתניהו. הוא עושה זאת מהטעמים הקשורים לענייניו המשפטיים. זה עד כדי כך פשוט". שלח הוסיף בנוגע לטענה שלפיה מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, הוא זה שגורר לבחירות בשל מניעים אישיים ואינו מוכן לשבת בממשלה תחת נתניהו, כי מדובר ב"קשקוש. ספין עלוב. יש את הספין המדיני, יש את הביטחוני ויש את ספין יאיר לפיד".

 

-אבל לפי מה שאנחנו מבינים יאיר לפיד לא מסכים לשבת תחת ראש הממשלה נתניהו בשום צורה -  וגנץ כן.

"כל כחול לבן אמרה שהיא לא תשב עם נתניהו. אמרנו את זה ככה מההתחלה, רצנו על זה בבחירות, קיבלנו מיליון ומאה אלף קולות מאנשים שהאמינו לנו שזה מה שנעשה. עם זאת, עשינו כל מאמץ כדי שתקום ממשלה, גם בימים שלבני גנץ היה מנדט, גם בימים שלא היה לו מנדט. הליכוד, בניגוד לכל ההצעות, רוב ההצעות שאתם שומעים או מתייחסים אליהם נאמרו בתקשורת ולא קרו באמת בחדר המו"מ.

 

-ראיינו את שטייניץ, הוא אומר, "אנחנו יודעים שבני גנץ היה חותם על הסכם של רוטציה שנה-שנתיים-שנה ומי שבולם אותו זה שלח ולפיד והחבר'ה האלה. הוא משקר?

"אני מציע לשר שטייניץ להתמקד בדברים שהוא אמור לדעת, כמו למשל מה אנשים קרובים אליו עשו בפרשת הצוללות, ולא בדברים שאין לו בהם צל של מושג כמו מה שקורה בתוך כחול לבן או עמדות של אנשים, כולל לא עמדותיי.

 

ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
בנימין נתניהו(צילום: מארק ישראל סלם)

 

-אתה אומר שיש חזית אחידה לגמרי בכחול לבן לגבי הסוגיה הזאת של לא לשבת תחת נתניהו אפילו יום אחד?

כחבר צוות המו"מ של כחול לבן, כל מה שעשינו בצוות המו"מ, תוך שיחות גם אישיות שלי עם בני גנץ, עם יאיר לפיד, עם אנשים אחרים, היה בתיאום ובהחלטה של צוות המו"מ ובהנחיה ואישור של הנהגת כחול לבן, כולל בראשות בני גנץ ויאיר לפיד".

 

-הרי גם ככה אם הולכים לבחירות נתניהו יהיה ראש הממשלה בחודשים הקרובים, אז למה? בשם איזה עיקרון?

"זה לא עיקרון והאמירה הזאת כאילו מה שיהיה פה זה שנתניהו יהיה חצי שנה או שלושה חודשים גם היא שקר מבית היוצר של נתניהו ואנשיו. הליכוד לא זז מהיום הראשון מסדרת הדרישות שלו  - כלומר, נתניהו ראשון ברוטציה. אגב, נתניהו עצמו אמר שהוא רוצה שנתיים. תאמינו לי, רוב הדברים שאתם שומעים היו בתקשורת. הם לא היו באמת. נתניהו לא זז מכך שבעניינים הנוגעים לשלטון החוק ולדת ומדינה, הוא מייצג עמדות של אנשים הכי קיצוניים בתוך בלוק ה-55, המפלגות החרדיות ואחרים. הוא לא זז מזה ולו בס"מ, אנחנו אמרנו מהיום הראשון שזה נונ-סטארטר. על זה הוא לא הצליח להקים ממשלה.

 

 

 

"עשינו כל מאמץ להקים ממשלה בדרך כזו או אחרת, אבל הסיבה היחידה שאנחנו הולכים לבחירות זה שבנימין נתניהו רוצה להיות ראש ממשלה ביום שהוא יגיע לבית המשפט, ורוב אזרחי מדינת ישראל, אם הם קוראים את הסקרים, גם מבינים ומאמינים למה שאני אומר.

 

-אם הולכים למערכת בחירות שלישית, כמובן תקום שאלת הרוטציה. הם תתנו ללפיד שוב רוטציה? ליאיר לפיד שוב רוטציה?

"לא התעסקנו עם זה בכלל כי עד עכשיו, וכולל עכשיו, אנחנו מתעסקים אך ורק באפשרות למנוע בחירות שלישיות".

 

-כן, אבל זה יבוא מהר מאוד כי הזמן טס.

"וכשזה יבוא נדבר על זה. כחול לבן תרוץ בבחירות. מהיום הראשון שכחול לבן קמה אני שומע שאנחנו הולכים להתפרק, אני שומע שיש לנו סכסוכים פנימיים על דברים כאלה או אחרים. בינתיים רצנו בשתי מערכות בחירות והבאנו הישגים חסרי תקדים. נרוץ על בסיס ההסכמים הקיימים. כל נקודה ספציפית בתוכם אני מניח שתבוא לדיון במסגרת ההתארגנות שלנו לבחירות הבאות. עד עכשיו איש לא שאל על הרוטציה ואיש לא ענה. עמדתי באופן אישי שכחול לבן תרוץ בבחירות הקרובות מאוחדת כמו שהיא על בסיס ההסכמים האלה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים