שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  גן עדן זה כאן: 10 סיבות לנסוע לקוסטה ריקה

  הם הכי מאושרים בעולם, אין להם צבא אבל יש להם חופי זהב משגעים, ג'ונגלים פראיים וחמישה הרי געש. אם עוד לא השתכנעת למה כדאי לך לנסוע לקוסטה ריקה, הנה עוד כמה סיבות

  בשיתוף מאגמה צ'אלנג'

   

  מסע מאגמה צ'אלנג' יוצא השנה אל יעד קסום וייחודי: קוסטה ריקה. מסע השטח הנשי יעבור בתוך יערות גשם, הכי קרוב שאפשר לבעלי חיים נדירים, בין הרי הגעש וחופי האוקיאנוס המרהיבים. מסע בו נתרגש ממפגשים עם נשים מקומיות, נעוף באומגה בין צמרות העצים, נתפעל מגשרים תלויים בין יערות עננים וכמו במאגמה: גם נתרום לקהילה המקומית. אבל לפני הכל, הנה כמה עובדות מרתקות על קוסטה ריקה:

    

   הזמן שלך לעצמך - מסע מאגמה צ'אלנג'

   

  1. הם הכי מאושרים בעולם: קוסטה ריקה מקבלת בכל שנה ציונים גבוהים במיוחד במדד האושר העולמי. הקוסטה ריקנים גאים בכך.

  עם כאלה חופים מה הפלא הם מאושרים? (צילום: Simon Dannhauer)
  עם כאלה חופים מה הפלא שהם מאושרים? (צילום: Simon Dannhauer)

   

  ? ??? EVENT ? ?

  2. אין שם קרקסים או גני חיות: בקוסטה ריקה חל איסור על הפעלת קרקסים עם בעלי חיים ועל ציד לשם ספורט. בנוסף, הכריזה הממשלה על סגירת גני החיות. רוצים לראות קופים, פרפרים, איגואנות, צפרדעים נדירות, צבי ענק ותוכים יפיפיים? צאו אל יערות הגשם, אל יערות העננים ואל הג'ונגלים הטרופיים שבקוסטה ריקה.

   

  להתפעל מגשרים תלויים בין יערות עננים (צילום: J. L. Levy)
  להתפעל מגשרים תלויים בין יערות עננים (צילום: J. L. Levy)

   

  3. אסור להפריע לציפורים: במונדיאל האחרון פנה המשרד לאיכות הסביבה לציבור וביקש לא לצפצף בזמבורות ולהרעיש בזמן עידוד המשחקים כי הדבר מפר את שלוותן של הציפורים ביערות הגשם. עם הציפורים הסליחה.

   

  4. קפה? קפה! קוסטה ריקה נחשבת ליצרנית הקפה המשובח ביותר במרכז אמריקה. הקפה הוא אחד מענפי היצוא המובילים שלה וכיום פועלים בקוסטה ריקה כ80,000 יצרני קפה, המייצרים ביחד כמות אדירה של 2.5 מיליון שקי קפה בשנה.

   

  5. הבננות שלהם מגיעות מישראל: קוסטה ריקה נחשבת לאחת מיצואניות הבננות הגדולות בעולם אולם מקורן של 90% מהבננות שגדלות בקוסטה ריקה הוא במשתלה של אסף דינר, ישראלי מראש הנקרה. עשרות שתילים קטנים, פרי מחקר גנטי והשבחה, מיוצאים לקוסטה ריקה מדי שנה, שם מצמיחים אותם בחממה למשך שישה שבועות ומשם הם מגיעים למטעים של המקומיים. בתאבון!

  זה הזמן שלך לעצמך. (צילום: מאגמה)
  זה הזמן שלך לעצמך. (צילום: מאגמה)

   

  6. הם גועשים: בקוסטה ריקה יש 5 הרי געש פעילים ועדויות על פעילויות וולקניות בנות למעלה מ-65 מיליון שנה. הר הגעש המפורסם ביותר והפעיל ביותר הוא ארנאל שגובהו 1,633 מטרים.

   

  הר הגעש ארנאל – המפורסם בהרי קוסטה ריקה. (צילום: Colin D. Young)
  הר הגעש ארנאל – המפורסם בהרי קוסטה ריקה. (צילום: Colin D. Young)

   

  7. במה הם עשירים: פירוש השם קוסטה ריקה בספרדית הוא "החוף העשיר". את השם העניק לה קולומבוס מכיוון שהאינדיאנים שקיבלו את פניו ניסו להציג את עצמם כעשירים. האמת היא, שבאותה עת, קוסטה ריקה הייתה קשה למחייה ודלה באוצרות טבע.

   

  8. בלי צבא: קוסטה ריקה היא הדמוקרטיה היחידה בעולם שאין לה צבא. "המורים הם החיילים שלנו" הם נוהגים לומר ולייחס חשיבות רבה לחינוך

  יוצאות לקוסטה ריקה. (צילום: מאגמה)
  יוצאות לקוסטה ריקה. (צילום: מאגמה)

  9. אורז ושעועית: האוכל הנפוץ ביותר בקוסטה ריקה, זה שאוכלים אותו בכל מקום ובכל שעה (ובעיקר בארוחת הבוקר) הוא "גאיו פינטו" או בעברית "תרנגול מנומר": תערובת של שעועית שחורה ואורז. בדרך כלל כזה שנשאר מאתמול. המקומיים טוענים שככה יותר טעים.

   

  10. גן עדן זה פה: בקוסטה ריקה יש עשרות פארקים ושמורות טבע, חופים מופלאים, יערות גשם, מעיינות חמים, נופים מרהיבים ואתרי גלישה. גן עדן כבר אמרנו?

   

  חושבת שזה מתאים לך? החלה ההרשמה למסע מאגמה צ'אלנג' לקוסטה ריקה

   

  בשיתוף מאגמה צ'אלנג'

   

  לפנייה לכתב/ת
  צילום: J. L. Levy
  גן עדן זה כאן - קוסטה ריקה
  צילום: J. L. Levy
  מומלצים