שתף קטע נבחר

גדעון סער שב ותוקף את נתניהו: "אין לו שום סיכוי להקים ממשלה"

לקראת התמודדות על הנהגת הליכוד תקף חבר הכנסת את ראש הממשלה: "גם אם נלך לצערנו הרב למערכת בחירות שלישית מיותרת, הוא לא יצליח להקים ממשלה". עם זאת הבהיר שאם יפסיד בהתמודדות, יישאר בליכוד ויתמוך בנתניהו

ח"כ גדעון סער שב ואמר היום (ג') בעת סיור בחאן אל-אחמר שליד כפר אדומים כי לבנימין נתניהו "אין שום סיכוי להקים ממשלה". הוא הבהיר כי יישאר בליכוד ויתמוך בנתניהו אם יפסיד בהתמודדות מולו.

 

 

 
גדעון סער בסיור בחאן אל אחמר (צילום: עמית שאבי)
גדעון סער בסיור בחאן אל אחמר(צילום: עמית שאבי)

 

הכפר חאן אל-אחמר עלה לכותרות בשנה האחרונה עקב הכוונה לפנות את השבט הבדואי ג'האלין מהמתחם, שבו הוקמו מבנים על אדמות מדינה. פינוי הכפר והריסתו אושרו בבג"ץ בשנה שעברה. עתירת התושבים הבדואים הוגשה אחרי מאבק משפטי ארוך שנמשך שנים, שבסופו אישר בית המשפט למדינה להרוס את הכפר ולהעתיק את התושבים שלו לשטח חלופי, שנמצא על אדמות ליד המזבלה בעיירה השכנה עזריה. למרות האור הירוק מבג"ץ נדחה הפינוי שוב ושוב.

 

סער אמר כי צריך "למצוא פתרון לתושבים, אבל צריך להבין שהשאלה היא לא רק שאלת התושבים, היא שאלת מי הריבון ומה יהיה עתיד השטח הזה וכל שטחי C בעתיד, וכאן צריך לפעול בצורה ברורה ביותר ורציפה". הוא קרא לממשלה לפעול באופן מיידי ולפנות את חאן אל-אחמר, "בהתאם להתחייבות של ראש הממשלה".

 

 

בנוגע לנתניהו אמר סער כי "אין שום סיכוי להקמת ממשלה, עם כל הזכויות של ראש הממשלה ועם ההישגים הרבים. גם אם נלך לצערנו הרב למערכת בחירות שלישית מיותרת, הוא לא יצליח להקים ממשלה. השאלה שעומדת על הפרק היא עתיד הליכוד והוצאת המדינה מאותו מבוי סתום. צריך לשים מול העיניים את עתיד המדינה, אזרחי המדינה, לשנות את זה שאנחנו הולכים ממערכת בחירות אחת לשנייה ללא שום סיכוי להקים ממשלה". הוא הבהיר: "ביתי זה הליכוד, אני מתמודד בתוך הליכוד".

 

סער אמר מוקדם יותר כי אם ייבחר לראשות הליכוד וינצח, יזמין את כל המפלגות הציוניות לקיים משא ומתן, אך סירב לענות על השאלה אם יסכים לשבת בממשלה תחת בני גנץ. בכנס שדולת הפרלמנטרים למען ישראל (IAF) שנערך בירושלים נשאל אם יתמוך בנתניהו אם יפסיד לו בהתמודדות: "במילה אחת - התשובה היא כן, במשפט אחד - בכוונתי להתמודד כדי לנצח. בשני משפטים - תמיד צריך להתמודד במטרה לנצח, ולכבד את ההחלטה הדמוקרטית שמתקבלת".  

גדעון סער  (צילום: אלכס קולומויסקי)
גדעון סער בכנס הפרלמנטרים למען ישראל (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

סער הוסיף: "אם אבחר לראשות הליכוד, אוביל אותו לניצחון ולהקמת ממשלה. אתמול התפרסם סקר שלישי שמעיד שגוש הימין גדל אם אני עומד בראשו, ושאני מביא קולות למחנה הלאומי מהצד השני. זה דבר דרמטי, בעיקר כשזה קורה טרם המועמדות, טרם בחירתי, ולכן אני משוכנע שאם אנצח ואעמוד בראש הליכוד אוביל לניצחון גדול, וכל המפלגות הציוניות יוזמנו לקיים משא ומתן. ברור לחלוטין שאם נמשיך במצב הנוכחי, לא נגיע למקום טוב יותר ממה שהגענו בשתי המערכות האחרונות".

  

בנימין נתניהו אמר אמש כי הוא אינו פועל נגד קיום פריימריז בליכוד - ואם אכן יתקיימו בחירות בפעם השלישית, הוא ינצח בהן. סער, שהביע את רצונו להתמודד נגד נתניהו, מסר בתגובה כי הוא מברך את נתניהו על הדברים, אך מי שיכריע יהיו חברי המפלגה.

 

"הליכוד היא התנועה הפוליטית הגדולה בישראל, ולה מסורת דמוקרטית מפוארת. אנו נקיים מערכת בחירות חיובית, מכבדת ונקייה שבה אציג תוכניות ועמדות ברורות בכל תחומי המדיניות. חברי הליכוד יכריעו", מסר סער.

 

 

מרכז המפלגה הכריע שלשום כי הליכוד לא יערוך בחירות לרשימה לכנסת, וחברי המרכז התחייבו ליישם את החוק הנורבגי, כך שבמקרה של ממשלת ימין, שרי הליכוד יתפטרו מהכנסת כדי שחברים נוספים במפלגה יכהנו כח"כים. סער התקבל בישיבת המרכז בקריאות "ראש הממשלה הבא" מחוץ לאולם, אך גם בקריאות בוז וצעקות "ביבי, ביבי" כשנאם.

 

בנאומו טען סער כי "מנסים להכפיש את מי שרוצה להתמודד לראשות הליכוד. גם מול מי שמכהן 14 שנה מותר להתמודד". הוא הוסיף בחשבון הטוויטר שלו: "נחושה דעתי להתמודד על ראשות התנועה מתוך הבנה כי נדרש שינוי, נחוץ מפנה על מנת לחלץ את המדינה מהמשבר הפוליטי המתמשך, להקים ממשלה בראשות הליכוד ולאחד את העם". במהלך הנאום של סער ובגלל ההפרעות עלה יו"ר המרכז חיים כץ לבמה וביקש מהנוכחים לאפשר לסער לדבר, ולהמשיך לצעוק אחריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
גדעון סער בסיור בחאן אל-אחמר
צילום: עמית שאבי
מומלצים