שתף קטע נבחר

"הזכות שלי. לבריאות"

שני חוקים עיקריים – חוק ביטוח בריאות ממלכתי וחוק זכויות החולה, שקובעים את הזכויות של כל אדם המבקש או מקבל טיפול רפואי במערכת הבריאות בישראל. מה מגיע לנו ואיך לקבל את הזכויות שלנו?

בשיתוף פורום Reboot

 

כשאנחנו מתמודדים עם מחלה או מצב רפואי מורכב, אנחנו רוצים לקבל את הטיפול הטוב ביותר, לנו וליקירינו. מה מגיע לנו, מה אומר החוק ולמי פונים?

 

שני חוקים עיקריים מתייחסים בדיוק לזה – חוק ביטוח בריאות ממלכתי וחוק זכויות החולה, שקובעים את הזכויות של כל אדם המבקש או מקבל טיפול רפואי במערכת הבריאות בישראל. ישנם עוד חוקים רלוונטיים, חוזרים ונהלים של משרד הבריאות שמתעדכנים כל הזמן, פסקי-דין, תקנות ועוד. הידע הזה חיוני, אך רוב הישראלים – אלא אם עשו תואר במשפטים עם התמחות בבריאות – לא מודעים אליו.

 

צפו בעוד שיחות בריאות

 

האגודה לזכויות החולה בישראל לקחה את כל הידע העצום הזה, והנגישה אותו - לדף אחד. דף אחד שמרכז את עיקרי הזכויות הבסיסיות ביותר של החולים בישראל, תחת 3 קטגוריות עיקריות: הרופא/ה שלי, הבדיקה שלי והתרופה שלי: המידע המינימלי שאתם צריכים וחייבים לדעת על הזכויות שלכם ולמי ניתן לפנות כדי למצותן.

 

לא נפרט את כולו, אבל ננסה ב-5 דק' לתת לכם את העיקר. צפו:

 

 

את דף "הזכות שלי לבריאות" ניתן להוריד באתר האגודה לזכויות החולה  או בקישור הזה

 

 

פורום Reboot הוא יוזמה לתועלת הציבור שנוסדה בשנת 2014, במטרה לקדם את תחום הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי ולהבטיח את קיימות מערכת הבריאות בישראל באמצעות שיח ציבורי, שיתוף פעולה ועידוד חדשנות ויזמות ישראלית. קהילת הפורום מונה למעלה מ-1,000 חברים המשתתפים במפגשים, כנסים, קבוצות עבודה ופעילויות שונות, לרבות 'שיחות בריאות' - הרצאות קצרות המספקות תכנים רלוונטיים בעלי עניין והשפעה הן לקהל המקצועי והן לציבור הרחב וזוכות לחשיפה רחבה. הפורום מקיים גם את תחרות 'יוזמת הבריאות המובילה' ותורם מאות אלפי שקלים מידי שנה למימוש רעיונות שיקדמו את התחום, יסייעו לחולים או ישפרו את מערכת הבריאות. פעילויות הפורום אינן מערבות תכנים מסחריים ובנויות על בסיס התנדבותי, שותפות ותמיכה של גופים, חברות וארגונים.

 

 בשיתוף פורום Reboot

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
זכויות רפואיות
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים