שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הורי ההרוגים בנחל צפית מול הנאשמים: "מי נתן לך אישור?"

  נפתח משפטם של ראש המכינה יובל כאהן והמדריך אביב ברדיצ'ב. לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הגיעו הוריהם של בני הנוער שנספו באסון לפני שנה וחצי, וקראו לעבר כאהן: "תתבייש!". למדריך אביב ברדיצ'ב אמרו: "תסתכל לי בעיניים. אתה אפס. די להיות חזק"

   

  אסון נחל צפית: ההורים מול הנאשמים בבית המשפט    (צילום: רועי עידן)

  אסון נחל צפית: ההורים מול הנאשמים בבית המשפט    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כשנה וחצי אחרי אסון נחל צפית, שבו נספו תשע נערות ונער בטיול של מכינת "בני ציון", נפתח הבוקר (רביעי) משפטם של ראש המכינה יובל כאהן והמדריך אביב ברדיצ'ב. בבית המשפט חיכו להם הורי ההרוגות, שהתעמתו איתם וקראו: "תתבייש. אתה אפס".

   

  כאשר הגיע ראש המכינה יובל קאהן קראה לעברו יעל כהן, אמה של רומי: "תסתכל לי בעיניים! מי נתן לך אישור להוריד את הילדה שלי לנחל?". הורים אחרים קראו לו: "תתבייש". הוא נזקק לליווי מאבטחים כדי להיכנס לאולם. אחריו הגיע ברדיצ'ב, גם הוא בליווי מאבטחים, והורים קראו לעברו: "תסתכל לי בעיניים. אתה אפס. די להיות חזק".

  יובל כאהן (צילום: חיים הורנשטיין)
  הורים קראו "תתבייש". כאהן מגיע לבית המשפט(צילום: חיים הורנשטיין)

  אביב ברדיצ'ב מדריך מכינה אסון נחל צפית הקראה מחוזי באר שבע (צילום: חיים הורנשטיין)
  המדריך אביב ברדיצ'ב(צילום: חיים הורנשטיין)

  במעמד הקראת כתב האישום, סניגורי הנאשמים לא הגיבו לכתב האישום לאחר שהודיעו שלא קיבלו את כל חומר החקירה. "נצטרך פרק זמן של כשלושה חודשים", אמרו עורך הדין אורי קורב המייצג את כאהן ועו"ד ציון אמיר המייצג את ברדיצ'ב. השופט אליהו ביתן הודיע כי בכוונתו לנהל את המשפט ביעילות ובמהירות, ולערוך דיון פעם בשבוע, ביום חמישי.

   

  השופט ביתן ביקש לפנות למשפחות, שקראו הערות ביניים, ואמר כי הוא משתתף בצערם, אבל "אנחנו בבית המשפט מנהלים משפט, לא משפט שדה. לנאשמים יהיה את יומם מהתחלה ועד הסוף. אם מישהו יפריע הוא לא יהיה פה. בלי איומים, דיבורים והערות". השופט הוסיף: "אני מבטיח לכם שתראו שהדברים מתנהלים כפי שצריך להתנהל. תעזרו לנו לקיים את המשפט כהלכתו מכל ההיבטים. כך זה יכבד טוב יותר את זכר הקורבנות של האירוע הנורא הזה".

   

  עו"ד אמיר אמר לאחר הדיון: "הטרגדיה היא קשה, זה ברור לגמרי. אבל הליך הוגן יהיה כאן. הכאב של נדב הוא גדול ועצום. אין פה סיפור של מנצחים ומנוצחים". עו"ד קורב אמר: "ראינו את המשפחות השכולות. יובל משתתף באבלן וחש כאב עמוק וצער רב. הוא ניסה לדבר עם המשפחות, אבל זה לא צלח. אנחנו מקווים כי בעתיד תימצא הדרך לעשות זאת".

  יעל כהן אמא של רומי ז
  יעל כהן, אמה של רומי: "תסתכל לי בעיניים!"(צילום: חיים הורנשטיין)

  הדלקה משותפת נר זיכרון לזכר בני הנוער ש נספו באסון נחל צפית בכיכר רבין תל אביב (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  בין ההתרעות והאזהרות בכתב האישום (צילום: משי בן עמי )
  (צילום: משי בן עמי )
   

   

  הורי ההרוגים נערכים למשפט    (צילום: חגי דקל)

  הורי ההרוגים נערכים למשפט    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כאהן וברדיצ'ב נאשמים בעבירות של המתה בקלות דעת וגרימת חבלה חמורה. כתב האישום הוגש באוקטובר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, לאחר שהפרקליטות הודיעה לעורכי דינם של הנאשמים כי פרקליט המדינה שי ניצן החליט לאמץ את המלצת פרקליט המחוז אלון אלטמן, ודחה את טענותיהם שהועלו בשימוע.

   

  לפני תחילת הדיון אמרה יעל כהן: "אני מחכה לשמוע מה הם יאמרו. אם יודו או לא יודו או אם יקחו אחריות. שניהם ניהלו מדרשה למנהיגות, אז בואו נשמע מה הם אומרים לכל החניכים איך מנהיג מתמודד עם מצב שבו הרג ברשלנות 10 חניכים. נמאס ממנהיגים שלא לוקחים אחריות על המעשים שלהם. אנחנו עם רגשות טעונים מאוד היום". אריק שמיר, אביה של שני, הוסיף: "כתב האישום הוא מזעזע. הם חייבים לקבל את העונש המקסימלי. אם יש ליובל ואביב קצת כבוד עצמי יודו ויקבלו את העונש המגיע להם".

  נערים שחולצו מנחל צופית (צילום: חיים הורנשטיין)
  כוחות החירום בנחל צפית, אפריל 2018(צילום: חיים הורנשטיין)
   

  אורי קורב ()
  עו"ד אורי קורב

  "אני עדיין סומכת על מערכת המשפט, שהיא היחידה שנותרה לי לסמוך עליה", אמרה רותם בר שלום, אימא של אילן. "אף אחד לא לקח אחריות על המחדל שהיה שם: לא שר החינוך שעכשיו הוא שר הביטחון, משרד הביטחון לא לקח אחריות. היינו צריכים להילחם בעצמנו כדי לסגור את המכינה".

   

  באסון הכבד, שאירע בחודש אפריל 2018, נספו בשיטפון בנחל צפית תשע הנערות עדי רענן, אגם לוי, יעל סדן, אלה אור, אילן בר שלום, שני שמיר, מעין ברהום, גלי בללי ורומי כהן, והנער צור אלפי. הנערות היו חלק מקבוצה בת 25 חברים, שיצאו לטיול גיבוש והכנה מטעם מכינת "בני ציון", חרף מזג האוויר וההתרעות שהיו על שיטפונות באזור.

   

  לפי כתב האישום, כאהן וברדיצ'ב ידעו על סכנת השיטפון הברורה והמיידית, אך התעקשו לקיים את הטיול שתוכנן באזור ולא מנעו מהחניכים מלהיכנס לתוך ערוץ הנחל, ובמיוחד לתוך החלק הצר שלו. זאת למרות ההתרעות החוזרות ונשנות שהגיעו לידיעתם לפני הטיול ובמהלכו, כולל התרעות מגורמים בקיאים וממומחים, בעניין סכנת הגשמים והשיטפונות באזור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים