שתף קטע נבחר

טענות להתעמרות בעובדי המטה להגנה על ילדים: "חרמות ושיימינג לעובדים"

דווקא בגוף שאמור למנוע חרמות והתעמרות נגד ילדים, עובדת בכירה טוענת ליחס מחפיר כלפי העובדים. "המטה נותן יד למקרים של שיימינג וחרמות", היא כותבת במכתב חריף למנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, ודורשת דיון דחוף בנושא

חשיפה משרדי יחידת להב 433 לוד משטרה (צילום: עידו ארז)
"התנהלות פוגענית". להב 433, שאליה כפוף המטה(צילום: עידו ארז)

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת (יחידה 105), הכפוף למשרד לביטחון הפנים, פועל לזהות תופעות פליליות המכוונות נגד ילדים, כגון פגיעה מינית, וגם התעמרויות וחרמות. אך בכירה במטה טוענת כי דווקא בתוך הגוף הזה, ישנן תופעות חמורות של חרמות והתעמרויות כלפי עובדים.

 

במכתב ששלחה אל מנכ"ל המשרד, משה (צ'יקו) אדרי, כתבה הבכירה: "לא סביר שעובדות במטה הלאומי מגיעות אל מקום עבודתן בתחושת תסכול ואי מיצוי מקצועי ומקבלות יחס העולה לכדי התעמרות. לא ייתכן שהתלונות נפלו על אזניים ערלות ולא טופלו". היא גם טוענת לאי-סדרים נוספים בהתנהלות, ולדבריה תקציבים שיועדו לפעילות מתנדבים לא הגיעו ליעדים.

מכתב ()
קטעים מהמכתב שנשלח אל מנכ"ל המשרד
 

 

 

מפקד היחידה, מאיר חיון (צילום: משטרת ישראל) (צילום: משטרת ישראל)
מפקד היחידה, מאיר חיון(צילום: משטרת ישראל)

הבכירה דורשת מאדרי לקיים דיון דחוף בהתנהלות המטה, ומפנה את עיקר הביקורת כלפי ראש המטה, ניצב-משנה מאיר חיון, ואנשי צוותו. "מהתלונות של עובדות במטה עולה כי מטה המערך, שתפקידו להוות גורם מנחה ומיישם מדיניות בנושא מניעת פגיעות ואלימות כלפי קטינים ברשת ולתת מענה לתופעות של חרם ושיימינג, נותן יד ועידוד למקרים של שיימינג וחרמות לעובדים במערך".

 

הבכירה טוענת כי נפגעה בעצמה מיחס פוגעני. "ההתנהלות הפוגענית, ההדרה והחרם שנגרמו לי במטה הלאומי גרמו לי לתחושות נוראיות, לפגיעה בבריאות ולטראומה", כתבה. "היחס הנוראי לו זכיתי בעבודה במטה הלאומי, הכולל מידור, חרם, עצירת פרויקטים, ביטול תקציבים לתוכניות ומיזמים הותירו בי תחושות נוראיות וחשש לבריאותי".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "ניצב-משנה מאיר חיון הינו קצין עתיר זכויות שמילא בהצטיינות מגוון תפקידים במשטרה במשך שנים רבות, ולא נותר לנו אלא להצר על הצגת הדברים באופן אחר שחוטא לאמת. נדמה כי מדובר בטענות ממניעים שאינם מקצועיים וענייניים שכן מדובר בטענות שעלו בעבר, הועברו למבקר המדינה והנושא נבדק על ידי המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל ונמצא כי אין בו ממש.

 

"נדגיש כי מוקד 105 זוכה להצלחה רבה והוא מעניק מידי שבוע סיוע למאות קטינים ובני נוער שנפגעו ברשת. למעלה מן הצורך נציין כי יחידת המטה עוברת בימים אלה רה ארגון מחודש".

 

המטה להגנה על ילדים ברשת הושק לפני שנה ביוזמת השר גלעד ארדן. ביחידה פועלים בשיתוף פעולה גורמים משטרתיים ואזרחיים. היחידה מפעילה מוקד טלפוני במספר 105 המספק מענה להורים ולילדים 24 שעות ביממה. היחידה פועלת שיתוף פעולה עם משרדי הממשלה השונים, כגון משרד החינוך ומשרד הרווחה, והיא כפופה ללהב 433.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
יחידה להב 433, שאליה כפוף המטה
צילום: אבי מועלם
מומלצים